Kozmetika (ne)testovaná na zvieratkách

Príspevok v téme: Kozmetika (ne)testovaná na zvieratkách
muffi

ahojte,
rada by som vedela, či vás pri kúpe kozmetiky zaujíma, či je alebo nie je testovaná na zvieratách ...
ďalej by som bola veľmi rada, keby tí, ktorí kupujú kozmetiku netestovanú na zvieratách, pridali svoje tipy, kde takú nájsť. :)
ja osobne si kupujem v DM, a to značku Alverde a občas aj Weleda, ďalej Yves Rocher, The Body Shop a Avon + Oriflame ...

muffi

mna osobne stve, ze vacsina prirodnych znaciek netestujucich na zvieratach je draha. ale radsej su zaplatim za kvalitu a mam ciste svedomie, ze nepodporujem testovanie na zvieratach. ale napr. znacka alverde, ktoru dostat v DM, je lacna a splna vsetky moje kriteria. :)

Deria

Na ciste prirodne produkty netreba ani na zvieratach testovat, lebo tam nehrozi nic, co by mohlo sposobit nasledky na zdravi alebo bolest. Vyroba chemickych produktov je totiz podstatne menej nakladna, nez vyroba prirodnych kvalitnych vyrobkov ale da sa na nej vyborne zarabat, ved o to ide.

Deria

Mne teda zalezi na tom, ktore produkty su a nie su testovane na zvieratach. Treba sa zaujimat, co vsetko si tie zvierata v laboratoriach musia vystat, je to hröza! A to vsetko preto, aby sa hlavne firmy balili a nerozvazni kupovali, co sa im pekne naserviruje. A este su ochotni, nakydat si na seba kopu chemie, ci to skodi alebo nie, lebo reklamy vytieraju veselo ludom mozgy, co sa im dari. Mali by vsak ukazovat aj tie labaky, ako to tam vyzera, nech pozna kazdy ravdu a mali by uviest pravdivo aj co v tych kremoch je.
To by drviva väcsina skrachovala!

muffi

no nestle zevraj na zvieratach... ale 110percentne to nemozem potvrdit...

blondula, musis kukat na obale, ci vyrobok ma certifikat.. napriklad to alverde je fakt dobra znacka, je to bio a ma nato aj certifikat bdih, ktory zarucuje okrem ineho kvalitu a aj netestovanie na zvieratach. :)
a loreal a nivea praveze testuju.. nivea teda tvrdi, ze ona netestuje finalne vyrobky, ale zlozky z produktov sa vyrabaju a testuju v zahranici. cize koniec koncov, testuje.. ja som tak mala rada dove a ked som zistila co vsetko robia, ach. :( koniec. nikdy viac.
a k avonu a oriflamu- niektore vyrobky su naprd, ale sprchove gely, niektore vonavky a kremy su ok. :) treba natrafit

blondula

tak ono to asi na obale pisane neni ci je to testovane na zvieratach.mna zajima hlavne to,aby som nemala vyrazky,pupaky,teda ak sa jedna o krem na tvar :D mam uz svoje znacky o ktorych viem,ze mi neurobia zle.... ja pouzivam Loreal,Nivea,Diadermine a babykozmetiku... nie som vobec "fanusik" katalogovej kozmetiky ako Avon+Oriflame !