Sex a zapal mocoveho mechura

Príspevok v téme: Sex a zapal mocoveho mechura
alenka_maxova

Chcela by som sa opytat zien, ktore uz maju skusenosti so zapalom mocoveho mechura. Ja uz asi 4 dni poctivo beriem antibiotika, dodrziavam vsetky pokyny lekara. Chcem sa vsak spytat, kedy uz mozem mat pohlavny styk? Ako, samozrejme kedze chcem byt zdrava, tak chcem abstinovat co najdlhsie, ale kedy by sme asi tak s priatelom mohli zacat? :)

nikulinka

ja som nikde nenapisala ze nemozem alebo ze nechcem pockat... chcela som vediet ci je to vhodne alebo nie..co je na tom ked sa clovek opyta? nechapem preco do mna skaces kvoli tomu, ze som chcela vediet ako to je. vdaka za odovodnenie...

Shayleen

Sex pocas zápalu močového mechura sa neodporúča pretože keď sa zápal z močovej rúry dostane vyššie do panvy k vaječníkom, vajíčkovodom či maternici, nielenže môže spôsobiť chronické bolesti panvy, ale aj neplodnosť,“ hovorí o ďalších možných dôsledkoch „močákov“

shayleen

Zápal močového mechúra má zvyčajne rýchly začiatok, pre ktorý sú typické bolesti pri nutkaní na močenie, sťažené vyprázdňovanie a malé množstvo vylúčeného moču, niekedy s prímesou krvi. Zápal močového mechúra zvyčajne vyvolávajú baktérie – najčastejšie Escherichia coli, ktoré bežne žijú v tráviacej sústave, odtiaľ preniknú do močových ciest a v močovom mechúre sa ďalej množia. Ženy sú postihnuté oveľa častejšie, pretože ženská močová rúra je dlhá najviac 5 cm, čo je oveľa menej v porovnaní s mužskou, ktorá má až 20 cm. K prenosu baktérií z oblasti konečníka k vonkajšiemu vyústeniu močovej rúry najčastejšie dochádza pri pohlavnom styku alebo pri utieraní po stolici. Príčinou zápalu môžu byť aj mikroorganizmy prenosné pohlavným stykom, napr. chlamýdia.

Zápal močovej rúry má pomalší priebeh a miernejšie príznaky. U mužov sa väčšinou prejavuje nepríjemnými pocitmi v oblasti penisu a výtokom hlienu alebo hnisu, čo je sprievodným znakom chlamýdiovej infekcie, kvapavky a iných pohlavných chorôb. U žien je uretritída zvyčajne súčasťou infekcie pošvy. K svrbeniu a ďalším sprievodným znakom zápalu pošvy sa pridružuje časté a bolestivé močenie.

ČO ROBIŤ
Pri ťažkostiach čo najskôr navštívte lekára. Bolesť a pálenie môže zmierniť teplý sedací kúpeľ. Pite aspoň 8 – 10 pohárov vody denne, aby sa moč dostatočne zriedil. Alkohol a káva dráždia sliznicu mechúra, preto sú nevhodné.

shayleen

A ja zas zbožňujem ľudí ktorí sexom nevedia počkať a SX je pre nich taký dôležitý že ani jeden deň bez neho nemôžu vydržať ( keď sú chorý ) až trápne

shayleen

Najprv sa vyliečiť Sex počká nie? Bože tie decká ktoré nemajú trpezlivosť ah jaj tak Rob čo chceš čo pre teba najlepšie je ja som ti iba radila nech sa najprv vylieč a potom môžeš s ním robiť čo chceš

nikulinka

jezis mam rozum, preto sa pytam... kedze niesom zdravotnik, nemam odkial vediet ci je to prenosne... alebo sa to neodporuca len preto ze to moze boliet... a na to su tu fora podobneho typu, aby clovek, ktory nevie ako to je sa opytal....

tak preco musis skakat? zboznujem takych ludi fakt.....

nikulinka

Ahojte, od vcera obeda ma palilo pri moceni, mala som jemne bolesti v podbrusku a chodila som kazde 3-5 minut na wc, hoci zo mna vysli len dve kvapky..

par hodin neskor som mala v moci uz aj dost krvi, tak som isla na pohotovost.. dali mi tam atb, ktore mam brat 5 dni..

na druhy den - teda dnes, od rana uz necitim palenie, citim sa fajn - samozrejme ATB doberiem, no zaujima ma ci mozem mat s priatelom sex alebo musim pockat?

Mam aj probiotika aj urologicky brusinkovy caj

mimula

mmm skusenost neprijemna, podstatne je fakt douzivat antibiotika, ale hlavne co pomaha na zapal mocov. ciest...brusnicovy dzus. Bezpodmienecne.