Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

život s alkoholičkou- ako ďalej

Príspevok v téme: život s alkoholičkou- ako ďalej
lorelayne

Dobrý deň. Matka je alkoholička, ja a otec tým veľmi trpíme. Liečenie neprichádza do úvahy, odmieta to a viem, že by ani nebola schopná prestať, lebo pre ňu je dôvod na pitie absolútne všetko, v jednom kuse sa ľutuje a ešte nám vyčíta, ako s nami trpí, pritom nevidí, ako s alkoholičkou v domácnosti trpíme my. Navrhujem otcovi rozvod, ale nechce ho, neviem, či sa bojí samoty, alebo ju nechce nechať tak. Matka si nezaslúži nič iné len aby sme ju opustili, len nám nadáva, oberá nás o peniaze a denne je opitá. Nenávidím ju, ale otca mám rada. Neviem normálne žiť, odišla som zo školy, pretože som nezvládala učenie, neviem sa na nič sústrediť. Mohla by som odísť k priateľovi, nechcem však nechať otca samého. Viem, aké je dôležité, že je v byte jeden normálny človek. Bojím sa ho nechať samého s ňou, bála by som sa ho nechať samého aj keby sa rozviedol. Cítim zodpovednosť byť s ním, je to môj otec, ktorý sa o mňa stará a ja nechcem sebecky odísť. Musím si vybrať medzi zničeným životom u nás doma, bez priateľa, ale s otcom, alebo odísť k priateľovi, ktorého milujem a nechať otca doma s alkoholičkou a trápiť sa tým, ako sa má. Pomýšľam na samovraždu, ale chcem aj žiť, normálnym životom, s človekom, ktorého milujem, mať s ním rodinu. Mám 20 rkov, vlastný život, priateľa, s ktorým chcem žiť, ale viem, že nebudem šťastná, ked budem vedieť, čo prežíva otec. Priateľ mi tvrdí, že moji rodičia sú dospelí a musia si problémy vyriešiť sami a ked otec nechce rozvod, nemusí tým ťahať ku dnu aj mňa. Ja s tým súhlasím, ale otca mám rada a nedokážem ho v tom nechať samého.
Za vaše názory vopred ďakujem

soffa

tvoja matka vam nema co kazit zivot.preruste s nou veskere kontakty.obaja si zvyknete,hlavne na ten klud,dost ste si vytrpeli,je mi ta luto a otca(inak viem ta pochopit ze ti velmi zlezi na otcovi)ale je cas sa pohnut dalej dopredu.prajem vam vela sil

lorelayne

jej rodina to dobre vie, že z nej je troska..a ja im dosť márne vysvetľujem, že ak si myslia, že u nich nebude piť, tak sú na omyle..je závislá, nemôžu ju sledovať na každom kroku, ona bez toho už nevie byť..možno nebude spitá na mol, ale určite si dá.......cítim sa zle iba pre otca..mne tu matka nechýba, navarím, operiem, upracem, vyžehlím..nepotrebujem ju..ale chcela by som študovať, ak to nepôjde, tak odísť k priateľovi..ale je mi fakt ľúto otca..teraz som chcela odísť k priateľovi na dovolenku, ale idem so zlým pocitom, že otca tu nechávam..viem, že bude doma len ked bude mať ísť do práce, inokedy bude u babky, ale aj tak ma to mrzí, on tvrdí, že sa o seba postará, že si niečo urobí jesť atď..ale aj tak sa cítim zle....no možno len trochu preháňam, otec zjavne zvládne viac, ako som si myslela a vie sa aj o seba postarať..ale aj tak mi je smutno z toho celého..prečo nemôžem mať normálnu rodinu..a tiež ma mrzí, že matka keĎ odchádzala tak nám nadávala a povedala niečo v zmysle, že aj ja som jej hovorila že načo je s takým debilom...mrzí ma to, lebo veľakrát keď za mnou chodila sa sťažovať aký zlý život má s otcom (lebo nechodí vkuse niekam von ako by ona chcela), tak som jej povedala, že sa nemá sťažovať ale rozviesť..a nikdy som nepovedala, že je debil..to sú jej slová..a ona to takto pred ním povedala ako moje slová..hneĎ som jej toto isté aj povedala späť, ale neviem, či to otec vnímal..:(

soffa

tak to je fajn.ze otec ma zvysok rodiny,kde si mozu pomahat navzajom,aspon nemusi mysliet na mamu.ta nech radsej zostane tam kde je,ved aspon jej rodina uvidi o com to je,lebo ona alkoholizmus pred nimi neskryje.ty len vydrz,daj sa dokopy a hlavne ti drzim palce,aby sa ti s otcom darilo;-)v zivote

nnn

pamätám si že aj u nás to tak bolo istý čas... otec napitý chodil po matkinej rodine a aj svojej rodine vymýšľal si že moja mama má iných a že ani nám detom nenavarí že vypína vodu elektriku a pritom to všetko robil on!!!! matka sa nám snažila navariť a on jej vzial mäso že je to jeho mäso nič s ním nebude robiť... tam sme s mamou išli na pizzu... čo už... ja s otcom svojím nemám nijaký kontakt len to nadalej trpím....ale už mám 19 r... takže všetko pekné je predomnou a aj predtebou... už veľa rokov sme to trpeli !!! len jediné si od tohoto odnesiem že nenávidím ludí čo piju a ničia svoje rodiny a nechcem taký mať svoj život.. a nikdy by som nemohla mať priateľa ktorý pije! Ešte že ten môj neni taký ... ale je mmi vgeľkou oporou a milujúci tak sa obráž k svojmu priteľovi :) a užívaj si sn ím pekný a bezstarostný život ved sem tam navštív otca ako sa má a namatku nepomysli netráp sa nad nou

lorelayne

keď môj otec nie je veľmi spoločenský typ (to je tiež dôvod prečo matka pije, lebo ona vždy niekam chce chodiť a on nie), on má svoje domáce záľuby, s ktorými sa baví..takže viem, že on by si novú ženu len veľmi veľmi ťažko našiel...matka dokonca pred pár dňami odišla z domu k svojej mame a natárala im, že ju otec zbil, klamala zrejme preto aby mala dôvod prečo odišla..nechce sa mi veriť ako klame a robí zo seba obet, zvyšok rodiny sa s ňou rozprával a nechce sa ani liečiť ani vrátiť domov....jediné,čo ma utešuje je, že otec má sestru, ktorá je vdova, môžu byť spolu, pomôcť si, navyše im zomrel otec pred pár dňami a mama ostala sama, tak jej môžu pomáhať, byť s ňou..otec by neostal sám..ale aj tak už nemám síl..

nnn

ahoj :) viem čo prežívaš ja mám zase otca alkoholika!!! stále je opitý nemôžem ho už vystáť.. a len hambu robí :( a peniaze mína a všetko je zle

poradím ti nech si vyjdeš s otcom len tak večer na minerálku alebo tak poobede... poteší ho to ... alebo ho ťahať do spoločnosti nech si najde nejakých kamošov, kamaratky :) a hned mu bude lepšie možno sa s nejakou kamaratkou spozná bližšie a ten rozvod nakoniec bude chcieť .... a odíde preč od matky...

prajem ti veľa síl a pekných dní s priateľom

ta3

Lorelayne, najlepsim riesenim Vasej situacie by bol rozvod, ale ked sa otec chce obetovat koli mame, nech s nou zostane, ale Ty si mlada, mas zivot pred sebou, tak sa nemozes zase celkom obetovat zase Ty pre otca, kazdy mame slobodnu volbu, nechaj ho, nech zostane s mamou a Ty chod a zi svoj zivot a rozhodne to bude pre otca lahsie, ako keby si zostala doma a spachala samovrazdu, to by bolo uplne to najhorsie, co by si urobila, hlavu hore dievcatko, mas to tazke, poplakala si si, ale teraz si poutieraj slzicky, lebo plac Ti situaciu nijak nevyriesi, drzim Ti palce, drz sa

lorelayne

priateľ ale nie je zo slovenska a nenájde si tu prácu..byt by stačil aj aktuálny, ale otázka je, či by ostal nám alebo matke...problém je ale tá práca, lebo ja by som mala ísť študovať, v našom meste je to s prácou katastrofálne a z jedného otcovho platu ledva vieme vyžiť aj teraz..

soffa

citis sa zodpovedna ,otca ti je luto-lebo si to nezasluzi tak ako ani ty.ak si matka neda poradit,fakt by bolo lepsie keby sa otec rozviedol,nasli by ste si vacsi podnajom(niejaky 4 izbovy byt) a zili tam spolu s otcom a popripade priatelom...ved v takom velkom byte by kazdy mal svoje sukromie.ak je priatel,normalny a aj otec,tak by to nemal byt pre nikoho niejaky problem.tak by som to riesila ja.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

život s alkoholičkou- ako ďalej - Fórum - ZDRAVIE.sk