Akne - co zabera?

Príspevok v téme: Akne - co zabera?
Sabonna

Ahojte. Neviete co najlepsie zabera na akne? Pouzivala som uz vsetko mozne, Clean&Claer, Gafrovu vodu a ja neviem co, ale nebolo to nic moc. Skor by ma teraz zaujimalo, ci tvorbu akne nemoze ovplyvnit to, co jem. Popripade by som zmenila jedalnicek, nieco tam pridala a tak. Pocula som, ze ked clovek je vela cokolady, tak sa tvori viac, ale neviem ci to nie je len akysi mytus. Tak tesim sa na vase rady :)

kesyopeia

Najlepsie bez tabletok zabera krem modra hlina, mne od akne pomohla a poradil mi to kolega. krem je mozne zakupit u sibircanky. Mne to hlavne pomohlo na chrbate, kde som bol velmi vyhadzany

Agnette

Ja osobne som v puberte, čiže akné mám na ksichte takmer furt. Každopádne každé tri týždne chodím ku kozmetičke, tvár sa snažím nechytať a umývam si tvár trikrát denne čistou vodou a ráno a večer vodičkou od značky Bioderma. A to s tou čokoládou je podľa mňa hlúposť, ja teda čokoládu nejem vôbec plus mäso,huby,cibuľu,cesnak,atď) a akné mám, ale to bude tou pubertou :D. Ja mám len na čele malé červené pupáčiky, plus čierne bodky na nose, podľa mňa aj záleží od veľkosti a citlivosti pokožky. Ale nie som si istá, taktiež nie som odborník,len čisto môj názor.

qwers

ja som skusala strasne vela veci. chodila som stale n akozmetiku, pila vela, jedla som rozne salaty na obed, pila ocistujuce caje.. nic nepomahalo.. chodila som do roznych lekarskych dermat. centier, mala som aj differine gel = uplne zle, plet mi to vysusilo, a vyrazky ostali.. teraz beriem erytromycin a postupujem fotodynamicku liecbu.. vyskusajte.. mne to pomohlo

žažiká

ja este k tej zihlave napisem moju skusenost, zihlavu som pila dvakrat denne a niekedy som si aj pretierala tvar, okrem toho som pila okolo troch litrov denne, telo sa mi vsak zacalo cistit cez pokozku lebo som sa vyhadzala na tvari tolkymi hnisavymi vyrazkami ze som sa z toho potom liecila dva mesiace...teraz pijem velmi vela vody, a snazim sa zit zdravo tak sa mi plet ukludnila a vycistila, len pred kramami mi vyjde jedna alebo dve vyrazky...

kindervajko

Ahojte,"zopár" skúseností s týmto mám, tak vám skusím aspoň niečím pomôcť :).. S akné som bojovala asi pol roka, mala som ho totálne hrozné, červené zapálené a napuchnuté vyrážky hlavne po bokoch tváre, na čele a na chrbte.. začala som chodiť na kozmetiku, tam som začala chodiť 1x do týždňa na modré svetlo - Marvel (neviem ako sa to presne píše), raz do mesiaca na IPL - intenzívne pulzné svetlo (čo je veľmi drahé, raz za mesiac som za neho dala 100 eur), tiež som začala používať DALACIN, to je taká vodička, alebo mlieko, antibiotické, mne osobne aspoň myslím, že pomohla.. Teraz to mám už neporovnateľne lepšie (KLOPEM!!!!!!!).. tiež som jedla a aj jem tabletky- púpalku, chlorellu, psyllium, dermabion a zarábam si jačmeň.. ale myslím, že ten DALACIN je super, je to na predpis, vodička dosť vysušuje, ale mlieko je fajn, tak to skúste..

annieee

aj ja som vyskúšala všetky tie prípravky z reklám, ktoré vás zaručene zbavia akné.. ale bezvýsledne.. najviac mi pomohlo mydlo protex herbal, ale len HERBAL žiadne iné, vyskúšaj možno aj tebe pomôže.. po mesiaci viditeľná zmena :) akože akné mi nezmizlo úplne, ale tie 2-3 vyrážky čo sa niekedy objavia sa dá prežiť :)