Akne - co zabera?

Príspevok v téme: Akne - co zabera?
Sabonna

Ahojte. Neviete co najlepsie zabera na akne? Pouzivala som uz vsetko mozne, Clean&Claer, Gafrovu vodu a ja neviem co, ale nebolo to nic moc. Skor by ma teraz zaujimalo, ci tvorbu akne nemoze ovplyvnit to, co jem. Popripade by som zmenila jedalnicek, nieco tam pridala a tak. Pocula som, ze ked clovek je vela cokolady, tak sa tvori viac, ale neviem ci to nie je len akysi mytus. Tak tesim sa na vase rady :)

PAX

liečiť sa treba hlavne z vnutra, nie kadejake olejčeky, mastičky, vody a somarinky, to problem nevyrieši...
uprava životneho štylu, stravy
obmedziť sladkosti, slane jedla, hlavne syry a mliečne vyrobky a jedla s nadmernym množstvom muky

panča

dcera mala plet v hroznom stave, chodili sme aj ku koznej a nic...Zacala brat antikoncepciu Dienorette (Jeanine) a po par mesiacoch sa jej plet nadherne upravila. Nechcela som do nej pchat hormony, ale dnes to nelutujeme

kiksa

domcik, k tomu zihlavovemu caju, nie vsetko treba prehanat :) myslim ze dva tyzdne sa moze pit a potom pauza. ja som to s nim prehnala vysledkom coho bolo kvantum malych cervenych vyrazok na chrbte a hlavne krku.

domcik

pi žihlavovy čaj..aspon 3 krat denne.mne pomohol:) a ešte ked mam vyražku potriem ju tea tree olejom na noc a rano je fuč:)teda aspon umna..neviem ako to posobi u inych:-)ale ked už tak si kup 100% v lekarni..a vyhybaj sa sladkostiam a vela nesol..a pi, čim viac tym lepšie:-)

kiksa

Sabonna , z vlastnych skusenosti ti mozem povedat, ze ti ziadna z tych vodiciek a masticiek ci uz z obchodov alebo lekarni, nepomoze.
Trapim sa s akne uz dost dlho, pretestovala som na svojej pleti kvanta vyrobkov, fakt som ich precizne uzivala, poctivo sa natierala a dodrziavala vsetky pokyny na letacikoch, kde slubuju "zepsenie pleti uz o tri tyzdne", a vis co ? Ziadne zazraky sa po tych troch tyzdnoch nekonali.
Ako zazika uz spomenula, treba vela pit.
Podla mojho nazoru, pricinu akne hladaj v stravovani a celkovom ziv. style, ako aj sama spominas, alebo v tom budu hormony. Ak si v puberte, momentalne je organizmus rozhadzany, tak si to takto kompenzuje.
Neviem ti sice poradit nic konkretne nakolko ja sama sa s tym stale (uz od puberty) trapim, teraz mam 18, cize asi v puberte este stale som a moj problem pretrvava.
Uz dlho sa cyhstam ze zmenim aj ja svoj zivotny styl a zacnem poriadne, no nikdy sa akosi neviem donutit. Uz treti tyzden mam kupeny sypany repikovy caj a stale na ranajky pijem kavu :P strasne somnou.