Dovera

Príspevok v téme: Dovera
OqqO

Ahoj mam jeden probem a to je ze neviem naplno doverovat svojej priatelke a strasne ma to mrzi.S priatelkou sme spolu este len par mesiacou no velmi som sa donej zalubil.Priatelka chce ist studovat na vysku do ineho mesta a ja sa bojim ze si tam niekoho najde alebo ze ma podvedie.Bude byvat na intraku ktomu nejake vysokoskolske party,alkohol,no proste bojim sa ze sa jej tam niekto zapaci a podlahne mu :( Stale si namyslam taketo veci a nejako ma to nici...Neviem ako sa mam naucit jej doverovat :(

lulu22

presne ako píše slobodná, nie sú všetci rovnakí.
Ak sa stane, že máš partnera, ktorý ťa podvádzal a je to dôvod rozchodu, tak automaticky zranená osoba "odsudzuje"aj iných, že ju budú podvádzať.. ale predsa-menia sa partneri, ty si stále tá istá osoba a druhý partner ti môže byť verný ako pes,ale tým, že ho budeš porovnávať s predchádzajúcim, tak to ho odplaší a prestane ho baviť neustále podozrievanie :)

Slobodna

Tak je to zas tvoj problém lost, pretože si nedokážeš uvedomiť, že nie sú všetci ľudia rovnakí a ak nedáš šancu, budeš jednoducho sám. Bez dôvery nemôže existovať žiadny vzťah. Logické myslenie zdravého človeka je takéto- Fero ma sklamal, už mu neverím. a nie takéto- keďže ma sklamal Fero, znamená to, že ma sklame aj Jano, Ďuro, Peter atď.

lost

Slobodna, a co ak si napr ja osobne verim sam sebe (prakticky v comkolvek), ale neverim 99% ludom prakticky v nicom ?
(lebo som sa v nich sklamal v prvom rade, v nejednom, fakt v nejednom..)

Slobodna

úplne jednoducho, len človek, ktorý si nie je istý sám sebou, má komplexy, neverí sám sebe, nedôveruje ani ľuďom vôkol seba a kým toto neodstráni, nebude veriť ani jej ani svojím ďalším partnerkám a logicky každú stratí, ktorá by chcela mať partnera ako je on pri sebe? Ja rozhodne nie, je to peklo žiť s takým človekom.

User_37597

:D ok..lost budes ho sponzorovat je ti to jasne :D a kezde bude prevazne viac zien v klube NNN tak je ti jasne aj to do coho budeme davat tvoje slusne zarobene peniazky :D

User_37597

ja som s priatelom skoro 4 roky neverim ani jemu ani okoliu.a co?svet sa zruti?nerobim ziarlivostne sceny ale nemam dovod verit nikomu..nejde len o neho ale vseobecne.
a hlavne mi tu nezacnite tlacit kalerabi ze na co som s nim. :D