Neviem ako mam povedat mame, ze si ho chcem vziat

Príspevok v téme: Neviem ako mam povedat mame, ze si ho chcem vziat
kocicka_

som tretiacka na VS a mam priatela, ktoreho milujem nadovsetko a planujeme spolocnu buducnost... minuly rok ma poziadal o ruku, samozrejme, ze som suhlasila,lenze.... samozerjeme, ze vsetci o tom vedia..... no v nasej rodine je asi kazdy rozvedeny a moja mama nie je na taketo veci ako reci o manzelstve a podobne, povedala, ze mam dostudovat, co aj chcem, ale hned po bc. si ho chcem vziat a neviem ako jej to povedat... som uz unavena z toho ako musim od neho byvat tyzdne prec, potom som nervozna a podrazdena nielen na nasich doma, co ma mrzi, ale aj na neho, pricom za nic nemoze, viem, ze keby som pokracovala externe a zili by sme spolu, vsetko by bolo ine, ale neviem ako to mam mamine povedat, u nej je na prvom rade vzdelanie (asi preto, ze kvoli tehotenstvu ONA musela skoncit skor vysku) a potom moje city a prezivanie... naozaj som doslova chora z toho,ked s nim nie som a len sa trapim, tak mi poradte, co jej na to povedat, nechcem nasich sklamat, ale cely zivot sa riadit podla niekoho ineho ma uz skutocne nebavi a jja nevladzem.... este k tomu, mala by som dostudovat za ucitelku, ale v tom perspektivu nevidim, teraz mam brigadu, ktora nie je az taka neznesitelna a zarabam uz teraz viac ako by som mala mat znicene nervy a diplom, priatel pat rokov pracuje a odklada na spolocny dom, je zodpovedny a miluje ma.....dakujem za vase nazory

smajliQa

ahoj.. no jedneho krasneho dna by som prisla cela natesena, ze uz ste KONECNE stanovili termin svatby. potom jej ho povedz, a ak s tym tvoja milovana mamicka nebude suhlasit, co aj nebude.. na to sa priprav, tak je odpovedz ze si si neprisla po radu a ze to nebola otazka, ale ze to je oznam!!!!!