Červy v bazéne

Príspevok v téme: Červy v bazéne
hehek

Zdravím, moze mi niekto poradit...asi pred 3 dnami sme napustili bazén a na dalsi den sa tam objavili dlhé červy akoby škrkavky... nevie niekto kde sa to mohlo zobrat a ci je to nebezpecne ?.... bazen bol ocisteny a zakryvany plachtou... a boli tam na dalsi den ked sa tam este nikto nekupal... ďakujem

system

podla mna su to larvy komarov alebo ineho hmyzu, aj ked je bazen zakryty tak je tak ze sa tam nedostane ani komar ? ani muska ? podla mna to moze byt to ale ci je to nebezpecne to neviem. skus si mrknut niekde na nete larvy komarov ci sa to nepodoba ;)

ja..

kokooos, nestrašte ludia :(( ..
my tiež máme doma bazén, ale ešte som si to nevšimla ..alebo by som bola len nepozorná? alebo je tu šanca, že to nemáme?! .. no nič, pozriem to ..ale ako ste to vôbec zbadali , ked to nepláva, len je to stočené na dne bazéna??

a je to životu nebezpečné??

gadget3

Ahojte, už ste prišli na to čo to je?
My to máme tiež v bazéne. je to také tenulinké biele a stočené do špirály.
Máme v bazéne chlórové tablety a tiež sme davali i chloršok a nič nepomohlo. Je to také nepríjemné vidieť to tam

mriezka

Teraz čítam ostatné tvoje príspevky... :D Tak neboj ja robím na zoologickom ustave SAV a v kompetencii to mat urcite budem. Ak nebudem vedieť čo to je, posuniem kolegom :).

ajaam

Dnes som to ukazovala detskej lekarke a zverolekarovi, ani jeden to nevedel identifikovať. Volala som na hygienu, že to nie je v ich kompetencií.

ajaam

Nemyslim si, že je to z vykalov hlodavcov alebo iného, bazen mavame zakryty, odokrývame ho len pred tym ako sa ideme kupat. Neostava dlho odokryty bez dozoru.

AdamKrt

A nemozu to byt zvieracie parazity ? Napr. vtaci trus casto obsahuje rozne zarodky. Tiez vykaly mysi, inych hlodavcov, napr. zajace. Alebo aj macky, psi.

Moze sa stat kludne, ze nejake vrabce, drozdy, dojdu sa napit z bazena a nakadia tam.

ajaam

ahoj mriezka. Dakujem, že si sa ozvala. Skusim to odfotit, ale potrebovala by som tvoj e-mail, aby som ti mohla poslať fotku. Je to na dne bazéna, mám pocit, že to neplava len je to stocene v klbku na dne. Dnes som vytiahla dalsie dve, sú menšie, ale bledšej farby. Denne ich vytiahnem aspon 3-4. V poháriku sú omnoho živšie ako v bazéne. Ked ním pohrkám, začnú sa metať. Podla mna je hladký. Poslem ti fotky aj so spendlikom na porovanie velkosti. dakujem

grendo

Dobry den kamarat mal problemy s cervami (zvacsa dazdovky) tiez mu to vadilo tak zmenil chemiu z chloru na bez chlorovu ktora fyzicky inac napada bakterie v bazene a od vtedy nenasiel jedneho cerva. davam link na FB stranku su tam odkazy a potrebne info.
www.facebook.com