nemať rado dieťa

Príspevok v téme: nemať rado dieťa
veves

Celá rodina sme zúfalí z mojej sestry. Má 35 a 1,5 ročná dieťa, ku ktorému vôbec neprechováva vrúcne materské city. Od 23 má priateľa s ktorým bola štastná, všetko im klapalo, darilo sa im, potom on začal s tým že by rád bábo s čím ona nesúhlasila. Najskôr on, potom do nej začala hustiť celá rodina že už je čas na dieťa, že všetky kamarátky sú vydaté, starajú sa o deti a ona nič, že tak či tak čoskoro na ňu prídu materské city ako každej... chytala z toho riadne nervy, na návštevy začala chodiť zriedkavejšie, doma zavládla tichá domácnosť, on stále chcel dieťa, ona nie. Doma sa už snáď ani nič iné nerozoberalo a proste ona teda vysadila antikoncepciu a otehotnela s tým, že to porodí a nech jej dajú pokoj. Každý rátal s tým že pôrod ju zmení. Nie. Ona to dieťa nachová, stará sa, nič mu nechýba ale taký chlad je z jej strany až ma to desí. Proste k deťom nemá vzťah, vôbec ju to neroznežní keď to malé vidí. Pred tým strašne rada cestovala, študovala, fotila, zapájala sa do rozličných projektov, spoznávala ľudí, proste sa vzala zo dňa na deň a šla na opačný koniec sveta, cez tehotenstvo ju to obmedzovalo, nadávala, bola nervózna. Vrchol bolo keď mi druhý deň po pôrode volá nech jej donesiem katalógy cestoviek. Nevieme čo s ňou, ako ju donútiť byť matkou, rátali sme s tým že sa zmení.

m123456

to, ze ste urobili chybu, sem uz pisat asi nemusim.. ale zaujimalo by ma, ako je na tom otec dietata, dufam, ze je tym najlepsim otcom na svete, ked to dieta tak velmi chcel..

sureves

ak jedneho dna budem otcom, s cim zatial neratam, tak ak dieta bude mat byvanie, partnera a zamestnanie tak mu dam sväty pokoj, nech zije ako chce.....vazne nechapem ako ste mali nervy na to ju do toho nutit....nikdy by som nenutil zenu do toho nech ma dieta....ked chce, bude mat.....

lionesssssss

takto to dopadne, keď sa ľudia starajú do vecí, do ktorých ich NIČ NIE JE ! ! ! !

čo vás bolo do toho, že ona nemá dieťa? keď si chcela dieťa ty, mala si si ho urobiť.

keď chýbalo dieťa vašej matke, mala si ho adoptovať....

ako, neznášam takéto lezenie do života....

každý má právo sa rozhodnúť ako bude žiť a či bude alebo nebude mať deti....

nechápem, prečo ju potrebujete dokopávať k tomu aby bola matkou

ona matkou nechcela byť - VY všetci ste dieťa chceli, tak mu dávajte lásku VY

lilek

nechapem preco sa staras vobec do sestrinho zivota, tym ze ste ju donutili do niecoho co ona sama nechcela ste jej vlastne znicili zivot... a ty sa tu este pohorsujes..

dnesna doba je ina a zena ma pravo sa rozhodnut ci chce alebo nechce dieta, nie je to vobec egoisticke, egoisticke je to od nej ziadat a tlacit ju do toho tak ako vy....

Jezkova

No jak to tu citam, som fakt rada, ze ja mam taku rodinu ako mam. Ako ja mam uz takmer 33 a tiez ma rodicovske chute este nepochytili. Tiez mam rada cestovanie a tulanie sa prirodou. Moja rodina ma nastastie nechava tak. Akurat mama na svadbe brata a bratranca mala reci, ze kedy ja, ale inak mam pokoj. Tak ono sme mali v rodine, ze aj ine zeny mali deti neskoro, teta v 38 a 40 dve krasne zdrave deti a babka mala 5 deti, z toho 4 po 30-tke, co bolo na tu dobu velmi nezvycajne.

Jezkova

No a teraz jedna otazka - bolo vam to treba ju k tomu dokopat? Mozte si spytovat svedomie. Mohla byt stastna a bez dietata, nie kazda zena na to je. Teraz ju budete odsudzovat, predtym ste ju odsudzovali, ale len ste jej nedovolili zit tak, ako chcela ona.

ved-

Nevieme čo s ňou, ako ju donútiť byť matkou, rátali sme s tým že sa zmení.

VEVES k tebe len tolko-najprv ste ju snazili sa donutit otehotniet-teraz mate DALSI PROBLEM/CO TO BUDE NABUDUCE?az sestra zacne citit nieco k dietatku?ZASA SI NIECO VYMYSLITE?ZE MUSI MAT DALSIE DIETA?/-co keby ste sa tak kazdy zameral sam na seba a sestru nechali na pokoji...
...ved sestra ma aj priatela a ked tak chcel to dieta aj on-NECH SA STARA A DAVA ZATIAL LASKU DIETATU ON.A pises ze sestra sa vzorne stara o dieta a ze mu nic nechyba okrem lasky-tak tu lasku davajte mu vy a jej priatel...
casom mozno odmakne...
ABY STE ZASA NENAROBILI VIAC SKODY AKO UZITKU...
PRECO NERIESITE SVOJE PROBLEMI ALE SA MONTUJETE STALE JEJ DO ZIVOTA?
NEZAVIDIM JEJ ANI TROCHU...
ZELAM JEJ PEVNE NERVY A VELA STASTIA PRI TAKEJ RODINE AKO STE VY...

ved-

urcite ma nejaku chybu aj ona ZE ICH POCUVALA ale niekdey ludia vedia tak cloveku otravit zivot-ze sa radsej clovek podriadi rodine a ludom ktory stale nieco ine od toho cloveka ocakavaju.../ako on sam chce/
je to aj individualne...kazdy je iny...
ALE Z VLASTNEJ SKUSENOSTI VIEM-ZE SU NIEKTORY TAK OTRAVNY ZE TA NENECHAJU NA POKOJI A NENECHAJU CLOVEKA DYCHAT A KYM HO NEPRIVEDU DO KRAJNOSTI A KED SA NIECO STANE ODRAZU DAJU OD VSETKEHO RUKY PREC...
STALE TO ZALEZI NA SILE CLOVEKA CI SA DA ALEBO NEDA...OVLIVNIT...

User_37597

ja si myslim aj to ze v 70% je rodina zodpovedna za to ako je to teraz ale tych dalsich 30% moze ona tiez za to lebo nemala spravit chybu a to tu ze z trucu sa nechat nabuchat a s takou nechutou a ziadnou laskou vynosit dieta o ktore teraz nema zaujem.mala dat na seba na svoje pocity a vykaslat sa na to co do nej ostatny hustia.
vzdy za nejaky problem nesu vinu dvaja aj ked jeden z nich ma vzdy vacsi podiel.

ved-

LUDI KTORY SA MONTUJU INYM DO OSOBNEHO ZIVOTA BY SOM S PREPACENIM ZATVARALA
/lebo vedia tak cloveku znicit zivot/JE TO PODLA MNA AKO PORUSENIE ZAKONA
NECH SA STARA KAZDY O SEBA...A O SVOJ ZIVOT...