Zhorsenie zraku

Príspevok v téme: Zhorsenie zraku
holsak22

Zdravim mam 40 rokov a zacina sa mi zhorsovat zrak... poviete si ze to je bezne je to normalne v tomto veku ale prave ze aj doktori po prvych vysetreniach nevedia cim to je ... je to dost nejasne totizto ja som mal cely zivot perfektny zrak... ked som bol u ocneho tak som mal a to este pred tak 2 rokmi perfektne vysledky hovoril mi ze taky dobry zrak nema ani plno mladistvch... dokonca pamatam ako este v skole na zakladnej za dob socializmu sme museli vsetci podstupit rozne vysetrenia priamo v skole a bolo aj vysetrenie oci a mali sme to ako hru ze sme mali spagat drzali sme ho za oba konce a stred mal dost daleko a na kazdej polke bola stuha a mali sme to co najviac k sebe dat a tam som mal uz neviem ci najlepsi alebo jeden z najlepsich vysledkov ... teda zrak som mal vzdy vyborny... no ale z nicoho nic sa mi zrak zhorsil asi pred 2-3 mesiacmi no nebolo to nic hrozne ale postupne sa to zhorsovalo a tak som si isiel tak pred vyse mesiacom urobit okluliare... no uz tie mi pomaly nestacia stale cez ne pomaly vidim horsie a horsie a este k tomu ocneho aj optika zarazilo ako sa mi zhorsuje zrak totizto mi vravel ze plno deti a mladistvych maju problemy zo zrakom najme su kratkozraky nosia okluliare alebo sosovky ale kratkozrakost sa pomaly strati a tak okolo 30tky az 40 sa im moze dokonca zrak zlepsit oproti tomu ako mali zamlada ... a u mna sa prave prejavuje kratkozrakost co je vraj neobvykle a vacsinou je dalekozrakost... neviem vobec cim to je TV ani pri PC vela niesom a aj ked hej tak mam osvetlenie aj v miestnosti teda mi obrazovka neunavuje oci a mam tie nove AMOLED co niesu take skodlive k ociam... tak ked niekto viete cim to je ako sa to da zlepsit prosim napiste dakujem ...:)