Aky mobil?

Príspevok v téme: Aky mobil?
sumsumienka

Dobry den, planujem si v blizkej dobe kupit nejaky dobry dotykovy mobil. Vedeli by ste mi poradit? Ja som v tomto uplny amater, doteraz som mobil pouzivala len na volanie a smsky (mam nokiu 6120 :D ), ale chcem, aby to aspon malo dobry fotoaparat s bleskom, pekny displej a dobre moznosti.

Cena moze byt tak do 450€.
Na vianoce som si prezerala na internete Nokiu N8, co sa mi zdala velmi super. Potom som sa s otcom (ktory mi to financuje) bavila o Samsungu Galaxy S, ktory ma presviedcal na tento mobil. Dost ma od neho odradza, ze nema blesk. A zasa kamarati mi hovoria, ze si mam kupit napr. HTC Desire HD, co je podla mna obrovsky a tazky mobil, alebo Sony Ericsson Xperia X10. Ja skutocne neviem.

Ake mobily mate vy, na co ich pouzivate a co by ste mi poradili? :) Dakujem za odpovede.

system

hmmm: vola sa to kapacitny stylus, ale nemusi ti to fungovat, neviem tie displeje sa este delia na kapacitny, tlakovy, hentaky taky ... :D sam neviem :D stoji to cca 20 € ide o to ze na konci palicky je drobny magnet ci co a to proste sa tvari ako prst. ono ani prstom nieje na teplo ako si niekto mysli lebo ked ohrejes palicku tiez je tepla ale nereaguje. ide to na staticky naboj (ci ako spravne sa to povie) len pre take info :)

hmmmmmmmmmmm

:-) vsak hovorim,ze sa nevyznam:-D SA POTVRDILO :-DD.dakujem za radu.som myslela,ze ten moj len na teplo prstov funguje, lebo som skusala s tou priatelovou palickou,ale nefungovalo to,ale zrejme musim mat taku na konretny mobil?no ale zasa ako sa poznam, hned by som ju stratila:-O

hmmmmmmmmmmm

priatel ma htc desire hd a je spokojny,pre neho je to taka hracicka, kupil si ho cielene pre software a co sa s nim da robit, ja sa v tom nevyznam..ale musis si uvedomit,ze ak nemienis vyuzivat vsetko co ponuka, tak je to zbytocne drahy mobil..vyhody ocenis,len ked vies na co si ho kupujes,teda co ponuka.. na telefonaty a smsky staci hociaky:-),ja mam dotykovy samsung a uz teraz si hovorim v zivote viac nie dotykovy.lebo hocikedy sa mi zda ze zamrzne,ked chcem pouzivat dotykovu klavesnicu,ta moja funguje len na teplo prstov-teda nie ked ma napr v zime rukavice,alebo ked chcem tukat displejovou palicku/ale priatel moze pouzivat aj palicku../.prepac,tiez nie som nejaka technocka:-D a inac este jedna rada,ak by si nahodou neskor rozmyslala nad klasickymi mobilmi,ci vyklapaci alebio nie,tak vyhoda vyklapacieho je,ze ak by sa ti nahodou odblokovala nejako klavesnica, tak sa ti nezacne vytukavat/napr v kabelke opretim o nieco/klavesnica..

rebellin

Hmmm....ja mám Nokiu E52 a nemenil by som ju za funkciami nadupané a drahé mobily. Je malá, ľahká, GPS zadarmo, nerobí zlé fotky, všetky tie dotykáče sú strašne nepraktické, ťažké, veľké, nutnosť behať po displeji prstom, je to efektné ale nič viac.

system

myslim ze tak skoro nevymyslia nic lepsie nez samsung glaxy S II ;) jedine ten LG optimus 3D ale to je len novinka podla mna to bude mat este nejake nedostatky a mozno tak o rok sa toho 3D (kamery dvojitej ) chytia aj ostatny vyrobcovia. ale to je uz podla mna zbytocny prepich skor na hranie ktore rychlo omrzi. Ak sa rozhodnes pre ten samsung, odporucam nejake kozene puzdro velky display - nikdy nevies co nan pritlacis, na nete je vela napr HTC HD2 s rozbitym disp. a ochrannu foliu (kvalitna je invisible shield je na cely telefon z predu boky aj cely zad, je sice fest draha ale ozaj ak ju odlepis po dvoch rokoch tak mas telefon ako novucky ;) )

sumsumienka

Ste zlati, ze mi radite, dakujem vam velmi pekne :)

No, ja si prave preto chcem vybrat nieco lepsie, pretoze ja s tym mobilom budem minimalne 3-4 roky. Za tu dobu uz nebude mat ani zdaleka taku hodnotu ako ma teraz. :D
Inak vo vsetkom ma prsty moj otec, on v podstate urcil cenovu kategoriu a povedal nech si vyberiem poriadny, pretoze on mi za rok-dva dalsi nekupi. Mojej sestre (15 rocnej), ktora je vyslovene nemehlo a da sa povedat, ze vsetko znici, co sa jej dostane do ruk vybral Samsung Galaxy S. :D Ja som v 15-tich mohla snivat o takom mobile... Ked som mala 15 som strasne tuzila po Nokii N95. No mne ju nekupil, sestra si povie proste, ze ona ten mobil bude mat a hotovo. :D

Prehodnotim to. Asi mi fakt netreba nieco az take super. Pozriem sa aj po starsich a dobrych mobiloch. A to s tou dovolenkou by som brala aj ja, ibaze ja mam limit 450€, ked si vyberiem za 200€, tak tych zvysnych 250€ ostavaju naspat otcove a ja ich uz neuvidim, ak chapete :D

system

sumsumienka:

ale ved jasne jasne, ved ak mas taku moznost tak jasne ze nevidim problem, ja ti tym len chcem povedat ci chces telefon nadupany funkciami, alebo nieco stylove moderne pekne ale nie s dvojjadrovim CPU, a pod. a vies pre nas beznych smrtelnikov je to trosku moc za telefon 450 € tak sa nam necuduj ze uvazujeme (nechcem nikoho urazit hovorim za seba) ako sedlaci :D

takze ako vravim, dal som ti sem recenzie precitaj si, su to recenzie od ludi ktory sa venuju mobilom a testuju ich a porovnavaju. dokonalost nenajdes, asi kazdy bude mat nejaky hacik, ale ako som vravel ten samsung galaxy S II ja by som rozhodne bral, alebo iPhone 4 (ale ten je trocha tahsi a iPhone asi nechces). koniec koncov ty ten telefon budes pouzivat takze netreba ti tu pisat ktory je krajsi a za cenu 450 € maju vsetky telefony velmi podobne skoro az rovnake funkcie a parametre ;)

lost

cize by som kupil mobil za 20eur z bazaru a za zvysok 430eur by som isiel na dovolenku :D

(v minulosti som bol extremne do IT a PC a mobilov, mojim snom bola Nokia 7210 a neskor 7250, ak by som bol zena, povedl by som ze sa mi z toho podlamovali kolena, lenze ako 14-15rocny som nemal 20 000 Sk na mobil :D )

mobil doslova nenavidim :D zerie to cas, aj tie hry na nom :( fakt si si ista ze chce s mobil za 450eur? :)

lost

Ani neviem co mam, ale je to super doskrkane, to by som vydrazil asi za par.. halierov :D

ale funguje uz 4 roky :) SE K530i asi.

dotykovy by som velmi asi nechce, lebo by som nevedel pisat SMS naslepo, v zime by mi to tiez robilo problem, a velmi mastny by bol ten display po case..

Ked by som si ma lvybrat mobil, chcel by som taky co zvladne vyhradne hovor + sms + mozno nejaky ten kalendar a ma velke tlacitka na extremne komfortne ovladanie :)