Žiadali ste o nadlimit prúžkov a poisťovňa Vašu žiadosť zamietla?

Príspevok v téme: Žiadali ste o nadlimit prúžkov a poisťovňa Vašu žiadosť zamietla?
DiabetikIvo

Viacerí z Vás prostredníctvom svojho diabetológa, resp. diabetológa Vášho dieťaťa požiadali svoju zdravotnú poisťovňu o úhradu väčšieho počtu prúžkov do glukometrov, ako to štandardne definuje platná kategorizácia zdravotníckych pomôcok.

Niektorím z Vás poisťovňa vyhovela a viacerím žiadosť zamietla.

Na rozporovom konaní k májovej hromadnej pripomienke diabetikov som z dňa 15.júna 2011 upozornil predsedu a podpredsedu Kategorizačnej komisie, s ktorými som rokoval, na to, že niektoré zdravotné poisťovne, resp. niektoré pobočky zdravotných poisťovní nevyhovujú individuálnym žiadostiam diabetikov o nadlimitné množstvo prúžkov, hoci zákon č. 577/2004 Z.z. umožňuje úhradu väčšieho množstva zdravotníckych pomôcok a Kategorizačná komisia sa v zápisniciach zo svojich zasadnutí, kde prejednávala hromadnú pripomienku navrhujúcu celoplošné zvýšenie limitov, odvoláva práve na túto možnosť individuálneho navýšenia limitného množstva...

Nakoniec sme sa dohodli, že ak niekomu príde zamietavá odpoveď z poisťovne je potrebné napísať odvolanie voči zamietnutiu a treba ho adresovať na CENTRÁLU ZDRAVOTNEJ POISŤOVNE a kópiu odvolania treba poslať na adresu podpredsedu Kategorizačnej komisie MVDr. Branislavovi Jaďuďovi, ktorý sa bude zaoberať tymito neschválenými žiadosťami o nadlimit prúžkov do glukometrov.

Pripravil som pre Vás 4-stranový návod na to ako postupovať pri písania odvolania, v ktorom nájdete aj mená a adresy hlavných odborníkov MZ SR pre medicínske oblasti, ktoré úzko súvisia so žiadosťou o nalimitné množstvo prúžkov do glukometra a na ktoré odporúčam tiež poslať kópiu svojho odvolania voči zamietnutiu žiadosti o nadlimitné množstvo prúžkov.

Tento návod si môžete stiahnuť z adresy: www.4shared.com

Pokiaľ neviete ako urobiť z textového dokumentu PDF súbor, ktorý odporúčam posielať ako odvolanie elektronicky e-mailom, pošlite mi text svojho odvolania a oskenovanú žiadosť ako aj zamietavú odpoveď svojej zdravotnej poisťovne a ja Vám z nich urobím PDF súbor, ktorý potom môžete zaslať vytlačený a podpísaný doporučene poisťovni a e-mailom ľuďom uvedeným v návode.

e-mailova adresa na ktorú môžete posielať svoje dokumenty je uvedená v návode.

Držím všetkým palce.

tibor takacs

dobry den, malsom podane ziadost na kupelne licenie pred mesiacom amy to zamitli ohladom epileptycki zaachvatom. Som oparovany na chrbtice mam implantaty operacie som prekonal mynuli rok oktobri. Mam50rok a este uz mam zasebo viaceri operacie presnejsie 4. Epllepsiu som prekonal ako zachvat pred 11rokmi. Minuli rok bolo my zle a bolelo my hlava strail som rovnovahu tak som ise k neurologovi a ona my tvrdila ze toje epilepsia ale zachvat som nemal ani ma nevisetrila len po treti den spravila eeg ct vysetr. negativnym vysledkami!!! A nasadila my depekin tabletku. Co mam robyt? odmieli my kupelnu liecenie.som zufali a nevim co dalej!!! Pozdravom!Moj tel cislo:0902436225.

DiabetikIvo

Zatiaľ naMinisterstvo zdravotníctva došli iba dve kópie odvolania sa diabetikov proti zamietnutnutiu žiadosti o priznanie nadlimitného počtu prúžkov do glukometrov.

Vo štvrtok 21.7. som sa rozprával s predsedom Kategorizačnej komisie a medzi rečou som sa ho spýtal či im už niekto poslal kópiu odvolania k zamietnutiu žiadosti o nadlimit prúžkov...

Dozvedel som sa od neho, že zatiaľ dostali iba dve kópie odvolaní proti zamietavému rozhodnutiu poisťovne k žiadosti o nadlimit prúžkov...

Takže buď je všetko OK a všetci ostatní žiadatelia o úhradu nadlimitného množstva prúžkov do glukometrov ich dostali priznané, čo by ma osobne veľmi potešilo :-))

Alebo tí žiadatelia, ktorí dostali od poisťovne zamietavú odpoveď si povedali, že to nemá zmysel a neodvolali sa proti rozhodnutiu poisťovne... A to ma teda vôbec neteší... :-(

Viem, že tých zamietavých odpovedí bolo doteraz viac ako iba dve, ale uvedomte si prosím Vás, že odvolať sa musíte Vy - sami za seba ako diabetici, alebo ako rodičia detí s diabetom.

Žiaľ ja nemôžem každému napísať odvolanie!!!

Žiadosti o nadlimit prúžkov sú individuálne, zamietnutia poisťovne tiež (aj keď môžu vyzerať obsahovo rovnaké ako z kopírky) a preto na zamietajúci list poisťovne je potrebné napísať do odvolanie konkrétne individuálne fakty, ktoré vyvracajú dôvody zamietnutia žiadosti poisťovňou...

Ja Vám môžem poradiť, prípadne pomôcť pri zhotovení výsledného dokumentu odvolania vo formáte PDF, tak ako som napísal do návodu - viď predchádzajúci príspevok, ale nemôžem Vám celé odvolanie napísať sám, pretože sa nedá napísať nejaké univerzálne tlačivo, kde by ste si len dopísali svoje osobné údaje...

Uvedomte si však, že ak sa proti zamietnutiu svojej žiadosti (tá žiadosť je Vaša, aj keď ju vypisoval a dokonca aj posielal poisťovni Váš lekár, lebo tak to nariaďujú slovenské zákony...) neodvoláte, poisťovne si budú mädliť ruky, že zasa zamietli žiadosť ďalšieho diabetika a keďže sa diabetici proti takýmto zamietajúcim listom hromadne neodvolávajú, tak im určite stačí iba ten počet prúžkov ktorý je písaný v kategorizácii pomôcok... A potichu si myslia, že však časom im znížime množstevné limity na úroveň aká bola pred rokom 2008...

DiabetikIvo

tpch,

tiež ma to trochu prekvapilo keď som to zistil, ale v konečnom dôsledku je to pre nás viacmenej jedno čo vyštudoval...

Pre tých čo si požiadali o plnú úhradu nadlimitného počtu prúžkov a ich poisťovňa túto žiadosť zamietla bez riadneho zdôvodnenia (pretože za riadne zdôvodnenie nepokladám citáciu jedného odseku jedného paragrafu zákona a tvrdenie, že poisťovňa uhrádza pomôcky len v počte danom týmto paragrafom, keď nasledujúci odsek toho istého parafgrafu hovorí, že za určitých podmienok je možná úhrada aj väčšieho množstva prúžkov ako je uvedený v predošlom odseku tohto paragrafu...) nie je dôležité či podpredseda Kategorizačnej komisie je veterinár, mäsiar alebo trebárs kominár, pre nich je dôležité to, že je to človek z Ministerstva zdravotníctva ktorý má na starosť sledovať to ako poisťovňa bude riešiť odvolanie týchto ľudí voči zamietnutiu ich žiadosti a dôležité je pre nich aj to čo tento človek urobí ak poisťovňa neuzná ani odvolanie...