Marcipan na tortu

Príspevok v téme: Marcipan na tortu
troticka123

Ahojte,chcela by som sa poradit,ohladom marcipanu an tortu.zajtra chcem urobit tortu k 20tim narodeninam a mala by byt potiahnuta marcipanom+nejake marcipanove ruzicky,ozdobky.vedel by mi neikto poradit zaruceny,fakt kvalitny marcipan?citala som mnoho receptov na internete,skusala som,ale nevysli ako na obrazkoch.chcela by som urobit tak aby to fakt aj nejak pekne vyzeralo ked uz 20.dakujem:)

vevericka

ja ti poradim, kup si marshmallow cukriky, roztop v mikrovlnke v miske s troskou cery, nesmu byt dlho, tak naj je to premiesavat kazdu chvilku, roztecu sa pekne do takej polevy, potom do toho pridavaj praskovy cukor, pokial to nebude tvarovatelna hmota..byvaju ruzove, tie ani netreba farbit, ak chces ruzovu hmotu, ale da sa to normalne farbit potravinraskymi farbami, uz som robila aj tak, ze nechala som hmotu bielu a az nasledne som malovala stetcom farbami, takze ostavali aj biele miesta a tiez to malo pekny efekt, tu je aj navod, len je to extremne sladkee :),
varecha.pravda.sk

User_37597

ok tak mi daj mail a ja ti ju poslem na tam...no hovorim tak si kup to co som napisala najdi si nejaky recept na falosny marcipan a tak sprav...s tym ze mozes ho este zafarbit ked chces.

troticka123

skusala som kupit,ale nevysiel an celu tortu a tiez bol dost odveci,zbytocne vyhodene peniaze.nemusi byt pravy,proste aby bol pekne potiahnuty ako v cukrarnach:)...inak..tortu nemzoem kuk:(

User_37597

pokial dobre viem tak by si si pravy vedela kupit ci uz v nejakej jednote ale aj naprv v obchodnych domoch ako je avion-tam je predajna s cokoladou a isto tam maju aj marcipan.
pozri pravy marcipan jedine ze kupis.ja som minule skusala doma robit pravy s mandli ale nevyslo to a nikdy to ani nevide...inak na torty sa zvykne davat falisny marcipan so sojoveho mlieka,cukru,oleja,vody.

troticka123

bibisa...noo...bodol by...taky ktory sa dava na tortu:Drobila som z marshmallows:D...ale to moc envyslo:(moc dobre...takze