Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zubná korunka

minestrone 2

zubár mi urobil korunku zlého tvaru, vzadu je hrboľatá, je tam taký hrboľ, neviete, či sa dá obrúsiť aj keramická korunka? keby mi to zozadu brúsil, nevypadla by mi pri tom tlaku von? ďakujem...

Ewka12

preto b si sa mala amalgamovych zbavit,je to svinstvo co obsahuje ortut a to je jed co sa postupne dostava do tela,este k tomu sa ti pod tou blombou moze vytvorit kaz,ja som pod kazdou amalgamovou mala kaz,pod bielou sa ti uz kaz neurobi,aj to krajsie vyzera,ja mam blombu na kazdom jednom zube,trvala asi 1,5roka kym mi to opravila,mam dobru zubarku,chodila som tam tak 1x mesacne

mayusa

uff tak to si neviem predstavit, lebo tych amalgamovych tam je kustik viac... ale uz najnovsie mam asi 2biele...
a vies ako to chodi, ide sa k zubarovi az ked to suri...
a musela by som mat ale dobru zubarku lebo ja sa stale bojim ze ten kaz zle vyvrtaju, zaplombuju a bude sa to tam kazit dalej az kym nedostanem bolesti :(

Ewka12

nemas za co,ja mam tu druhu jednotku tiez zlu,je cela rozvrtana,co bola cela kazova a presvita mi tam biela blomba,mozno si raz aj tu dam spravit,pokazila sa mi ked som mala strojcek na zuboch,daj si zuby spravit kym si mlada,nie je nic horsie ako ked ma mlady clovek pokazene zuby alebo je strbavy,neznasam to,ja som si dala celu hubu opravit,vymenit amalgamove blomby za biele,bol to dlhy a drahy proces ale stal za to,teraz mam pokoj,idem 1x za rok na kontrolu,nic ma neboli a mam pekny usmev

evie

hmmm ale vies co ze ja som mala uraz 18tke, normalne som odpadla na stol :(((
ked si na to spomeniem tak ma to tak mrzi ze sa to stalo... aj strojcek som nosila a nakoniec si prednu lopatu vytrepem z huby :(((

no a co som chcela...ze vlastne ta druha jednotka je popraskana bola tiez vykrivena ale sa urovnala naspat...tak neviem ci by som mohla absolvovat take nieco... nakoniec by mi robili obidva :D :D
ale vdaka za radu uz si planovala to bielenie dlhsie tak dufam, ze sa mi to podari coskoro...
vdaka za radu :)

Ewka12

evie- robili mi to na SK,konkretne v Piestanoch.ked si raz zuby das vybielit,urcite nestmavnu,aspon nie tak ako boli pred tym.len si nekupuj ziadne bieliace pasiky a voloviny,normalne u zubarky,teda mne to robila dentalna hygienicka.na dve sedenia,normalne s takou laserovou lampou.trochu boli jeden den zuby citlive ale dalo sa vydrzat.tiez som mala zuby odmalicka zlte.potom mi trafili presne odtien korunky.uz to mam pol roka a zuby vobec netmavnu.a to fajcim aj pijem kavu aj vino.vyroba korunky trvala tak 5dni,ale nebola som strbava,dala mi tam zatial taku zivicovu nahradu za zub.do zubneho korena mi navrtala nejaku srandu a na to novy zub nalepila tym cementom.

evie

Ewka to vazne? a ako ti ju tam dali? ked sa ti uz s toho tvojho odstiepilo?

a ako dlho trvala vyroba tej zinkovej korunky? na slovensku ti to robili?

lebo keby si dam moje vybielit a tak urobia tu korunku potom mi moje stmavnu a zasa mi bude svietit... :(( dako mi moje zuby zltnu a neviem preco, nepijem cierny caj ani vino cervene iba jednu kavu denne...

nocna mora :(((

Ewka12

caute ja mam korunku uz asi 6rokov,na prednej jednotke,odumrel mi a bol zacernany.na ten moj obruseny mi dali keramicku korunku,vtedy stala asi 5000Sk,asi po troch rokoch mi vypadla,zlomila sa aj s tym mojim zubom na ktorom drzala.bolo to v sobotu vecer a pondelok rano som letela do UK.tam mi ju tam narychlo zubar prilepil.lenze uz nesedela tak dobre.aj z nej bolo odlupene trochu.zavadzala mi a suslala som.cely cas bola taka labilna a bala som sa ze odpadne.v januari toho roku som sa nastvala a dala si spravit zirkonovu,zevraj je kvalitnejsia a neobsahuje kov.odkedy ju mam neni problem,odtien je super este aj ryhy a tienovane sfarbenie mi na nej spravili ako na ostatnych zuboch,normalne na nej hryziem aj vsetko.zubarka ma uistovala ze tato uz neodpadne.stala ma 300e aj z robotou.predtym som si este za 200e dala vybielit zuby,potom mi lepsie trafili odtien korunky,teraz mam usmev jak hollywoodska hviezda.stalo to za tych 500e.

evie

mate59 - hej implantat som myslela, pocula som o tom davno, proste by mi vsunuli cely zub do dasna...

bolo by to lepsie nie? uz by som nemala obavy ze mi vypadne ani by som ho tak setrit nemusela... ze?