Motivacia

Príspevok v téme: Motivacia
kpl

Nebavi ma zivot. Vobec nic ma na nom nebavi. Je podla mna uplne nezmyselny. Narodit sa, mat skolu, vydat sa, porodit, chodit do prace, z prace, umriet. Takto vyzera zivot vacsiny ludi. Keby som sa nebala smrti a toho, ze uz potom nic nie je, tak by som tu uz nebola. Nie som stastna a predsa musim zit. Neviem co by dokazalo zmenit moj pohlad na zivot. Ak o niecom viete, tak sem s tym.

Ajuša

Čo tak pozrieť si Poštu pre teba alebo Modré z neba. Koľkí ľudia sú na tom tak, že by boli vďační aspoň za jeden deň taký aký máš ty. Každý má aj čierne dni, ale prečo máš ty, keď v podstate ti nič nechýba. Je leto naberaj energiu a ak ťa práca neteší, kašli na ňu a choď sa postaviť do radu na úrad práce a počúvaj tam ľudí čo by dali za to aby mali prácu. Moja suseda je smutná, mala v živote jedného priateľa, ten ju po troch rokoch nechal ostala sama a má 62 rokov. Ledva vyjde z dôchodku a má zdravotné problémy a nesťažuje si. Si v podstate šťastný človek len to nevieš oceniť. Nepokúšaj osud.

Excita

"Narodit sa, mat skolu, vydat sa, porodit, chodit do prace, z prace, umriet."
Narodenie a smrt nezmenis :) To ostatne ano... preco by to tak malo byt? Niekto hlada sposoby, iny dovody. Existuje toooooooooooooooolko inych moznosti ako zit :) Preco nenajdes sposob ktory ti bude vyhovovat? Ja napr. nemam VS, vydam sa ked budem chciet, nie ked to okolie ocakava... do prace a z prace nechodim, ale si pekne krasne uzivam ... :) Len si pekne najdi vlastny sposob zivota a uvidis... :)

kpl

Mna nebavi nic. Lebo v nicom nevidim zmysel. Vsetko robim lebo musim. Ako mozem vylihovat cele dni v posteli, lenze to je vacsia nuda ako citat ci robit v zahrade, ved nieco robit musim. Ist zit do lesa a co tam? Co ma tam bude bavit? V com to bude ine?

kpl

lost presne. Co som kedy v zivote chcela, to mam. Mozno keby som to nemala, tak by ma to hnalo vpred to dosiahnut (ziskat pracu, najst si priatela). Tieto pocity mam asi 2 roky (vtedy som dosiahla vsetko, co som chcela). Ale celkovo ma zivot nebavi (zda sa mi nezmysleny) uz od strednej skoly.

lost

kpl

a nedosiahla si nahodou ten "status quo" ci ako sa to vola? :) ze uz mas (takmer uplne) vsetko co si chcela a nemas dovod bojovat dalej?

este som sa zabudol spytat - odkedy mas taketo pocity, alebo kedy si si vsimla ze ich mas ?

kpl

bezny den?
Ak je to pracovny den, tak vstanem, idem do prace, pridem domov z prace a nieco porobim okolo domu, navarim, upeciem, pripadne citam knihu, surfujem po nete. A cez nepracovne dni robim v zahrade, upratujem, no okolo domacnosti. Pripadne photoshopujem. Ja neviem, mam co robit. Ale ide o to, ze ma to nebavi. Vsetko (aj to ze zijem) robim preto lebo musim. Je to dlhodoby pohlad na zivot. Mam priatela, je mi oporou, snazi sa mi pomoct, ale nejako mu to nejde. Neviem, mozno som len leniva zit.

lost

A ako vyzera tvoj bezny den?

A to ze nie si stastna, to myslis tak v tomto okamziku, alebo dlhodobo?
znie to ako keby skor ta druha moznost, ale vobec nic ta nepotesi ked nieco robis? napr sport, zabava, hobby..

Ale ak sa bavime o samotnom ZMYSLE zivota, pokial nemas 40, tak sa necuduj ze si ho este nenasla.. :) Podla mna ten zmysel clovek moze kludne najst totalne nahodou, z minuty na minutu.. (rozne osudy normalnych beznych ludi)