Zrkadlo

blondula

ano stava sa mi to kazde rano ked idem na zachod.na chodbe mame velke zrkadlo a vzdy den sa uvidim,naplasim sa a spytam ... " a ty si kto " ?? .... :DDD

lowerka

to sa stava aj mne a casto a to ani nepijem a nefetujem :P ale mam psychicke problemy a asi pojdem k psychiatrovi teda nech uz ma normalone konecne vysetri, ci to nie je nieco schizoidne

a ked mas nejake osobnostne, psychicke alebo aj vacsie psychicke problemy, tak co nenavstivis psychologa? ;)

lost

a co napr nejaka taka motivacna literatura, ci nejake knihy na toto zameranie? :)

lebo ja na lieky velmi neverim, sice je to chemia ale.. bal by som sa zavislosti, no pomoct to moze no.

avsak.. verim skor na to ze mozog a ludska psychika je extremne az nepredstavitelne ultra-silna zbran, tj. iste veci (hlavne psychicke) si myslim, ze je mozne vyliecit len tak :) "v mysli"

ale tak... to sa velmi velmi lahko povie :D narocnejsie uz predvedie..

lalavf

a Lost, ono to ten limit uz asi davno prekrocilo :) hento hovorim uz straasne dlho, a nic. alebo teda prejde to aj nachvilu, alebo si to namyslam a nakazujem si aby som sa tym netrapila, jednoducho sa tym nezaoberat. no ono si to najde vzdy pekne cestu spat :)

lalavf

neviem, mozno v takychto situaciach uz fakt len pomoze psychos. ved ludia tam chodia so vselijakymi problemami, aj neproblemami. Len zas napr. ja nechcem zostat na liekoch, lebo viem ze by som to zneuzivala urcite, mam k tomu sklony :) a ty, tak ked sa to zhorsi, tak ked si uz bola u psychologa, tak bez to skusit znovu, alebo teda k psychiatrovi. a mas sa s kym o tom rozpravat? alebo vedia to o tebe rodicia?

**kika**

A ak by som presla tym, co tu popisujes, pravdepodobne by som uz unho bola... Aj ked mne slovna terapia moc nevonia, stale si myslim, ze je to neurotransmitermi a mam zle skusenosti so psychologickou, radsej by som verila nejakemu psychiatrovi, aj ked vela ludi by sa asi divilo.:D ... Ja mam tiez podobne teraz- zvlast ta strata zaujmu o veci, dalej aj znizeny apetit, utlm, strata nadsenia, blby spanok, nikdy predtym som to nemala a neviem, ci tam mam ist... Nie je to bohvieco, ale ako pises, su aj horsie veci.

lost

No stalo sami to asi raz, ale len tak velmi trosku, ked som velmi vela dni uz nespal :D tak som sa skoro nespoznal :D
bol to zaujimavy pocit, ale to skor z takeho hladiska ze ako starnem :D resp ze ze "nevinneho chlapceka" vyrastol taky "bad guy" :D

ale co som chcel hlavne:

"ako vravim, sak to prejde nejako. su aj horsie veci. nie?"

no len pozor s tymto tvrdenim, ze to nejak prejde... moze , ale co ak neprejde :) musis si nastavit taky limit podla mna, resp mala by si (nie ze musis), pretoze potom to je ako gamblerstvo, posuvas si limit a naraz zistis ze nie je kam ho posunut (krach) a to bude uz naozaj velmi narocne opravit (blizko k nemoznemu)... netvrdim ze treba hned psycholog (ako si pisala ze je to jedno z rieseni), no minimalne si na to davat pozor, aby sa to nedostalo mimo tu zonu "limitu" :)

lalavf

no mam 20 :) a zacalo mi to asi tak v 18, depresie. o rok neskor uplna strata o okolie, "priatelov", zaujmy, neschopnost(blok) o tom niekomu povedat, vobec o comkolvek.. uz minule prazdniny to bole velmi velmi zle, a potom som sa akotak sama z toho dostala, a nastastie to teraz nie je az na takej urovni ako minule, no bojim sa ze tam mozem hocikedy zase spadnut. a rozmyslala som vtedy o psychologovi, ale nic z toho. neviem, sama sa tam asi tazko dokopem. ako vravim, sak to prejde nejako. su aj horsie veci. nie?

**kika**

A kolko mas rokov? Citala som, ze prvykrat sa to stava typicky okolo 20tky... Mne prvykrat v 17tich. No jo, napriek reciam, ze si to neberiem, aj tak mam v podvedomi tu informaciu o schize a mam bobky. A nezajdes za psychiatrom? Takto na fore je to asi len mrhanie casom. A coho viac? A aj tak by ma zaujimalo, co by mi na to povedal nejaky buddhisticky lama...Mozeme to brat ako odputavanie sa od ega. :-P

Lalavf

No viem ze to su pritnaky depersonil., a takisto nieco ako aj schiza. Ja si to prave nechcem pripustat ze by o to mohlo ist, len si vravim ze to nic nieje ze to prejde. A ono je toho takeho viac, ale zbytocne o tom hovorit. No a mavam to uz tak cca 2 roky, a vacsinou sa mi to stava ked mam na nic naladu(casto) a len tak sedim alebo stojim oproti zrkadlo, tak mi to tak vzdy pride zeto nie som ja a take veci..