Nekomunikácia ?!!!

Príspevok v téme: Nekomunikácia ?!!!
Pato24

Čaute...

Mám 17 a som chalan. Onedlho 18 a...
Idem na to priamo.
V detstve som nemal moc kamarátov a ani dodnes nemám.

Teda žiadnych priateľov nemám, nemal som a kamarátov mám fakt minimum.
(spočítateľných na jednej "ruke").

Na ZŠ som si toho pretrpel dosť ako je ohováranie, šikanovanie a podobne...

Nie som nejaký typický chalan "dnešnej doby". To znamená že nepijem, nefajčím, nedrogujem
a stačia mi maličkosti ku šťastiu a na peniaze mám zlý názor (čo sa týka vzťahov pre peniaze...).

Tu na SŠ so spolužiakmi vychádzam celkom dobre (spolužiačky nemám - som elektrotechnik) a je tam zopár spolužiakov ktorý sú ako ja. (aspoň to tak vypadá).

Len mám problém. Chcem by som byť s nimi ozajstný kamarát, lenže,
ja som skôr počítačovo založený chalan kedže som celé dni v minulosti trávil doma (tak som robil niečo užitočné pre svoju budúcnosť),
a prakticky som stále bol doma.

Takže to teraz vypadá tak že sa rozprávame fakt iba o poćítačoch a
o ničom viac. Neviem ako sa dá rozprávať o niečom inom.
Neviem o čom, neviem nič. Jedine keď niekto z nich začne rozprávať o škole alebo podobne ešte viem viesť konverzáciu cca na 10 viet.

Viem že z ich strany tento zámer byť nemusí ale chcem sa o to aspoň pokúsiť.

Môj problém je že neviem komunikovať s ľudmi, neviem začať konverzáciu, neviem rozvinúť
konverzáciu. Som len tichý chalan ktorý iba reaguje na jednoduché otázky.

Poradte mi prosim ako toto napraviť.

Už som si prešiel aj dosť psychickými stavmi tým že nemám nikoho komu na mne záleží a tak ďalej.. to je nadlho..
Ja chcem len fakt zopár kamarátov na ktorých nebudem vidieť že nie sú so mnou kvôli peniazom (dlhý príbeh...) a že ma
nemusia ohovárať na každom kroku a podobne.. To asi poznáte..

natusa42

taký je aj môj priateľ ...proste to je v povahe ,bud rad ,ze mas aspon nejakych kamaratov :)a ver mi ,ze ozajstnych priatelov mas ,len este nevies o tom :)

angela85

ide len o to ako zmenit svoje spravanie, ci odblokovanie nejakych tych blokov v mojej hlavicke
ja tomu trosku verim, asi to aj skusim

alenka98765

Ja som sa naparovala nad petržlenovým vývarom, počula som, že je to dobré na čierne bodky.
To je super, že budete spolu, ten môj je v Bratislave už takmer mesiac a je mi smutno. Ja budem čítať knihu-Chatrč.
Tak teda skús tú hyponózu, aj keď neviem čo si o tom myslieť, nestretla som sa ešte s hypnozoua riešenim problemov. :)

angela85

inak som zistila ze sa to da odstranit hypnozou, uz aj nad tym som uvazovala, lebo aj ked som si hladala robotu tak na pohovoroch so mnou to bolo strasne

angela85

no ja som v praci, takze nic moc a bolia ma nohy z tohto pocasia, vecer dojde domov lahnem pred telkou a zaspim, ale tesim sa na zajtra, cely vikend budem s priatelom, este ze mi dvaja sme sa nasli a mam si s kym pokecat :-D, no so mnou to neni az take zle, mam jednych znamych s ktorymi chodim von a so sestrou si tiez rada pokecam, mala som jednu dobru kamaratku, ale zacala si s chalanom o ktoreho som mala zaujem ako prva a nejak uz nebolo co povedat :-(

alenka98765

Poviem Vám, že my sme sa tu fakt našli ;).
Tak čo keby sme sa trochu porozprávali? ČO robíte? Aký bol deň?
My sme zavárali. Akurát začalo zasa pršať, a ja pozerám na moju korytnačku ako mi tu behá po izbe. Ozaj, včera sa k nám dostal riadny dážď, taký som ešte nezažila.
A nieže ma odignorujete, pekne odpíšte čo ste robili :)

Pato24

alenka98765: Vďaka za podporu. Medzi spolužiakmi rozprávam "bezchybne" iba v prípade že to je fakt o škole alebo kompoch ale inak je to katastrofa.

nudny: Teraz si presne, PRESNE, vystihol moje pocity.

angela85: Jasne že treba mať obojstranne priateľstvo. To by potom nebolo ono a tiež by som nebol ľahostajný hocikomu ale keď nie je komu vyhovieť..

nudny

toto bol vzdycky moj velky problem. nevedel som to vyvazit, aby sme sa rozpravali navzajom o svojich tazkostiach. bud som ja hovoril o sebe moc, alebo on. neviem ci nachadyam na ludoch moc chyb, ale mi to pripada ze stale chcel hovorit iba o sebe a ze ho moje problemy nezaujimaju...volakedy som bol fakt dost otravny,hlavne ked som stale vypraval o tom istom.