Nekomunikácia ?!!!

Príspevok v téme: Nekomunikácia ?!!!
Pato24

Čaute...

Mám 17 a som chalan. Onedlho 18 a...
Idem na to priamo.
V detstve som nemal moc kamarátov a ani dodnes nemám.

Teda žiadnych priateľov nemám, nemal som a kamarátov mám fakt minimum.
(spočítateľných na jednej "ruke").

Na ZŠ som si toho pretrpel dosť ako je ohováranie, šikanovanie a podobne...

Nie som nejaký typický chalan "dnešnej doby". To znamená že nepijem, nefajčím, nedrogujem
a stačia mi maličkosti ku šťastiu a na peniaze mám zlý názor (čo sa týka vzťahov pre peniaze...).

Tu na SŠ so spolužiakmi vychádzam celkom dobre (spolužiačky nemám - som elektrotechnik) a je tam zopár spolužiakov ktorý sú ako ja. (aspoň to tak vypadá).

Len mám problém. Chcem by som byť s nimi ozajstný kamarát, lenže,
ja som skôr počítačovo založený chalan kedže som celé dni v minulosti trávil doma (tak som robil niečo užitočné pre svoju budúcnosť),
a prakticky som stále bol doma.

Takže to teraz vypadá tak že sa rozprávame fakt iba o poćítačoch a
o ničom viac. Neviem ako sa dá rozprávať o niečom inom.
Neviem o čom, neviem nič. Jedine keď niekto z nich začne rozprávať o škole alebo podobne ešte viem viesť konverzáciu cca na 10 viet.

Viem že z ich strany tento zámer byť nemusí ale chcem sa o to aspoň pokúsiť.

Môj problém je že neviem komunikovať s ľudmi, neviem začať konverzáciu, neviem rozvinúť
konverzáciu. Som len tichý chalan ktorý iba reaguje na jednoduché otázky.

Poradte mi prosim ako toto napraviť.

Už som si prešiel aj dosť psychickými stavmi tým že nemám nikoho komu na mne záleží a tak ďalej.. to je nadlho..
Ja chcem len fakt zopár kamarátov na ktorých nebudem vidieť že nie sú so mnou kvôli peniazom (dlhý príbeh...) a že ma
nemusia ohovárať na každom kroku a podobne.. To asi poznáte..

fergiee

asi budes tremista.. poznam niekoho takeho a tiez bol kedysi ako ty.. skus byt spontanny.. a nepremyslat velmi nad svojimi slovami ( opytam sa toto ako prve, toto ako druhe potom tretie a co potom? ).. aj ked ta napadne blbost, nevadi, moze to byt zabavne pre ostatnych.. aspon nebudete hovorit stale len o pocitacoch.

nudny

to si na tom este velmi dobre. Kazdy sa nevie bavit o vsetkom. Ty mas aspon tie pocitace. Ale ja? Mam tiez 17 rokov, mam iba jedneho kamarata, ktoremu som sa uz dlho neozval a so spoluziakmi sa nebavim skoro vobec, iba obcas prehodim s niekym jednu vetu. Tiez som prezil na ZS nieco podobne, ale ovela horsie. Teraz vidis, ze su ludia ktory su na tom ovela horsie ako ty. Gratuluj si!!!!! a mimochodom a_l_i tu knihu mam aj ja doma ale iba pozicanu. Ty si ju cital? Pomohla ti? Mas viac kamaratov?

a_l_i

Je výhodné kamarátiť sa s ukecanejším človekom, čo to chvíľu odvesluje za teba a ty sa od neho navyše môžeš učiť. A keď proste nie je chémia medzi ľuďmi, tak sa človek môže aj rozkrájať a nejde to.. A jasné, že keď si odlišný, máš problémy konverzovať s mainstreamom. Ak chceš, môžeš sa im prispôsobiť do istej miery, ale riziko je strata identity. A ak sa ti to protiví, musíš počkať na svoju krvnú skupinu, ktorí človeku jednoducho sadnú. Ďalej by mohlo byť fajn nájsť si nové hobby, napríklad nejaký šport, rozvíjať sa aj v inom ako IT smere. GL :-) A skús vziať do ruky Dale Carnegie - Jak získavat přátele a pusobit na lidi ... :)