Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

a zasa je tu jar - zbieranie byliniek

samko r.

Aljoška, skús si preventívne natierať na noc oblasť pankresa doma urobenou nechtíkovou masťou. Mám s ňou dobré skúsenosti vo veľa veciach.

samko r.

Toto poznám, nemám síce cukrovku, ale tú triašku a slabosť dobre poznám. Ja nosím so sebou hroznový cukor. Na dovolenku mám v aute medzi sedadlami práškový hroznový cukor a pravideľne okolo Záhrebu to na mňa príde, vtedy si dám sa čajovú lyžičku do úst, to pre rýchly účinok, potom salámu s chlebom a fakčím až na Plitvické jazerá.Tam si 1 hod. zdriemnem, lebo neznášam kávu a znovu idem ďalej až na miesto.Tam padnem do postele a som tuhý. popoludní si musím dať 1/2 Quarelin a idem k vode až do večera, teda po jedle. Ale to som asi odbočil od témy, však?

aljoška

No,má ju moja stará mama,ujo,sesternica.Tá ju dostala ako mladé dievčatko,ale takú že si musí pichat alebo si pichala vari 4x denne inzulín.A to sa chúda učila za cukrárku.A potom bratrancova žena,ale to nie je z pokrvnej rodina,mala tú tehotenskú.Moj cesnak trochu zarazilo počasie ale dnes som pozerala,že čosi sa tlačí.Ale momentálne pestujem žeruchu na okne,nestačila ani poriaden vyklíčit,už som ju zjedla.Tak močím dalšiu.

samko r.

Hovorí sa že áno, ale po starých rodičoch to majú až vnúčence. Ale nemusí to byť pravda. Mám kamaráta, ten má cukrovku a keď sme mali okolo 25 rokov, chodili sme pravideľne na chatu. A to si pamätám, už vtedy mal glukomer a jeho bežná hladina bola 24, neviem aká stupnica sa tam používa. Mal aj kapsičku s inzulínom a podľa potreby, kto bol najtriezvejší, ten mu pichal inzulín. Potom dostal také špeciálne striekačky, to si len priložil k telu, vystrelila ihla a strekla inzulín. My sme ho mohli iba ľutovať, ale nechceli sme chodiť na akcie bez neho, lebo bolo dobrý kamarát. Ozaj, už mám krásny medvedí cesnak a vyráža všade okolo, tak sa dobre rozmnožil.

aljoška

Ja ti mám skor opačný problém /hurá zasvietilo mi tu slnko/.Cukor mávam tak na spodnej hranici a často sa stane,že sa rýchlo spáli.Už som sa konečne naučila,čo to je lebo zo začiatku to bolo hrozné.Bud som sa celá triasla,ale som strácala ostrost videnia.Takže teraz musím mat vždy niečo po ruke,bez jedla nejdem nikam.A na prechádzku do prírody aspon cukrík.

aljoška

Ano,aby nepostupovala dalej,tak ti vždy kúsok odfiknú až sa nakoniec obadáš,že kde mám nohu.Len dúfam,že diabetes nie je dedičný,lebo v rodine ho mám habadej.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

a zasa je tu jar - zbieranie byliniek - Fórum - ZDRAVIE.sk