Problém so zubom...

Príspevok v téme: Problém so zubom...
Peter864

Začalo to bolesťou toho zuba, navštívil som teda moju zubárku, urobila mi čistenie a dala mi nejakú vložku po ktorej vraj dôjde k tomu že nerv odumrie a zub nebude už viac bolieť. Po čase táto vložka vypadla a zub ma nebolel. Prišli však problémy, zub sa mi začal kívať, bol som v tom čase v zahraničí tak som počkal kým prídem domov a zájdem si to opraviť. No zub sa mi zlomil, jedna časť mi vypadla a druhá časť ostala resp. koreň ostal. Chcem sa spýtať nemal niekto podobný problém? Ako to váš zubár riešil? ďakujem za odpovede

Eva531

Koren ti zubarka odstrani, len ju treba navstivit cim skor, alebo ak si v zahranici, tak necakaj a navstiv zubara tam. Este taka pripomienka, ze to, co ti tvoja zubarka dala, bola s najvacsou pravdepodobnostou arzenova vlozka na odumretie zuba, po ktorej sa da bezbolestne odstranit nerv. Podla toho, co som si uz mala moznost o tom precitat, sa jedna o zastaralu metodu, neviem, ci sa este takato metoda pouziva aj v nejakej inej krajine EU, ako na Slovensku, ale rozoberat uroven slovenskeho zdravotnictva tu nemusime, to by bolo na dlhe pisanie. Konkretne ja s takymto typom osetrenia skusenost nemam. Sice som uz zazila endodonciu na siedmich zuboch, ale po kazdykrat sa to vyriesilo pri jednom sedeni, dostala som injekciu, aby som necitila bolest a nerv sa odstranil okamzite novsimi, modernejsimi metodami, pricom sa hned aj osetrili a vyplnili korenove kanaliky a dala sa plomba. Takze ziadne arzenove vlozky na odumretie zuba, po ktorych treba este neviem, kolko tyzdnov cakat, kym sa bude moct vykonat endodoncia, som ja nastastie nikdy nedostala, ak by mi nejaky zubar navrhol, ze mi opravu zuba zrealizuje takymto sposobom, tak by som zobrala nohy na plecia a usla by som od neho co najdalej. Ak ti ale tvoja zubarka po vyplneni takouto vlozkou zdoraznila, kedy sa mas znovu dostavit na dalsie osetrenie, ktore je vlastne pokracovanim toho, co zacala, tak si sa mal dostavit a nenechavat si arzenovu vlozku v zube cele mesiace, ci roky. Arzen je jedovata latka, mimochodom, urcite poznas z krimi pribehov, na aky ucel sa da este pouzit.

Deee

Noooo...vybrať koren, tam uz toho nepolepis, mne takto vybrali spodnú sedmicku, bol uz len koren, ale žiadna katastrofa, dalo sa prežiť...