Minerva a fajčenie

Príspevok v téme: Minerva a fajčenie
kvietocek20

chcem sa spytat.. v brozurke sa jasne uvadza, ze tato antikoncepcia a fajcenie nejdu dookopy,pretoze su tam zvysene rizika roznych rakovin a tromboz... ja s tym chcem prestat od zacatia uzivania antikoncepcie, no ci je pripustne si sem tam dat.. alebo ci je tu niekto kto pri taktejto HAK stale fajcil.. dakujem :)

kvietocek20

janka: ja som v letaku nikde necitala ze by sa mal obmedzit alkohol.. fajcenie tam vsak bolo vyrazne zakazane. .:) takze alkohol neovplyvnuje??

jankaaaaaaaaa

alkohol s tym nema nic spolocne.,.. janek ty sa v prvom rade nauc gramatiku a potom sa zapajaj do tem, ale len do tych ktorym sa fakt rozumies..

janekMY33

tak fajcenie cigariet a pitie alkoholu virazne zvisuje riziko tromboz a rakoviny u zdravich mladich zien ktore uzivaju hormonalnu antikoncepciu.Pozor na to!!!

kvietocek20

brozurku mam prestudovanu zpredu aj zozadu tusim stokrat :)) +nejake iinfo z netu :)) pytam sa,chcem vediet toho co najviac.. studujem farmaciu tak sa zaujimam :)

odpovedam

je to zbytocny risk. Nemusi sa stat nic, ale moze sa aj vela. Ak nemas problem skoncit s fajcenim, radsej to urob. A nezabudni si poriadne prestudovat pribalovy letacik, mnohe dievcata na to zabudaju.

kvietocek20

dakujem pekne:) ja som sa len chcela uistit... ja nemam problem s tym prestat :) len aby som si neuskodila :)))moja spoluziacka vsak brala dva roky hak a pritom fajcila akokeby sa ani nechumelilo..

odpovedam

vela zien to riskuje, ale vezmi si, ze uz samotna hak je riziko pre cievy, nieto este v spojeni s fajcenim. Zavisi od toho, co je to obcas. Ak fajcis, gynekolog ti recept dat nemal. radsej si vyber len jedno z toho ;-)