IgA Nefropatia

vlasenka

Dnes som sa vylakala, lebo niekolko dni som bola uplne bez bolesti a naraz ma to pochytilo. Panikarim, aby som zase nemala tu koliku:(

RNG

Chanca piedra, caj z lyzice byliny( 6 gramov zavarit do pol litra vody, pomaly varit 10 minut, nechat odstat prikryte 2-3 hodiny a postupne vypit.
Da sa to ochutit ovocnymi stavami, ale najucinnejsie je to tak, ako je.
Ucinnost rozpustenie ladvinovych kamenov podla tohoto receptu za 2 mesiace je az 94%, pricom chanca piedra je aj mierne antimikrobialna v pripade poranenia ostrymi kamenami.

Lulu2011

llek - ja by som postupovala tak, ze by som samu seba poslal ana ct ci tam nejaka prekazka nie je, lenze...ct je drahe a tak nikto nikoho neposle, tam sa posielaju ludia, ktorým zistia rakovinu a sleduju ich, ked nevedia co cloveku je, na ct ho neposlu, ja ti poviem pravdu, ze som rada, ze neberiem ziadne lieky, ked mam nejaku prekazku vravim, ze radsej zoperovat nech je potom clovke zdrvai ak to ide, v pripade nepreukazanej prekazky radsej budem alternativne veci skusat, ako drijáky, ktore ma skor zabiju ako vyliecia a hladam...a dufam, ze najdem...

vlasenka - o tom oleji som pocula, neviem ako to funguje, ze robi dobre oblickam, vie niekto vysvetlit princip?

mam 4,5 rocneho chlapca, krasneho, mudreho no stastna som, ze ho mam a veru otehotnela som aj s oblickovymi problemami, no nastatsie to so mnou zvladli, tlak som mala dobrý a tak nejake mini zmeny v moci neriesili, bolo to bez komplikacii, akurat mi bolo povedane, ze v tehotenstve je vacsia zataz na oblicky a treba vydrzat do porodu, potom sa niektore honoty upravili

ja si myslim, ze si mala jendoducho kamen, alebo piesok, ja mavam tiez dni, kedy citim tlak v oblicke a bolest - ked naraz vypijem viac vody, akokeby nevedelo ncez nu naraz tolko prejst? neviem, potom je dobre a este jedna vec, ked jem zdravsie aj sa citim lepsie, oblickam neprospieva tazka strava

vlasenka

llek, mne moj nefrolog odporucil rybaci olej. Vraj s nim su dobre skusenosti pri chorobach obliciek. Kedze ja kapsulu neprehltnem, objednala som si z netu cisty rybaci olej s prichutou citrona z norskych ryb, ma byt velmi kvalitny, mal by aj dobre chutit, je urceny detom...

Lulu, dakujem ti za zelanie k malickemu. Som rada, ze mas dietatko (ake stare?) a ze si nemala potiaze pocas tehotenstva.

Po tej mojej epizode s mocenim krvi a oblickovou kolikou uz tri dni nemam pobolievanie oblicky, z coho sa velmi tesim. Mala som ju aj citlivu na dotyk.

llek

Lulu, IgA nefproatia je ale nieco celkom ine ano chronicka pyelonefritida. IgA nefropatia je jednym z typov glomerulonefritid a postihuje vzdy obe oblicky, lebo to vyplyva z podstaty toho ochorenia. Na definitivne potvrdenie diagnozy je potrebna biopsia oblicky. Pyelonefritida je ine ochorenie, postihuje ine struktury v oblicke a moze postihovat jednu alebo obe oblicky. Moze vyniknut v dosledku poruseneho odtoku mozu z oblicky, ak je tlak zvonka na mocove cesty alebo je zuzenie odtokovych moc ciest, ak je v obicke ci v mocovych cestch kamienok ci piesok. Ked je naruseny odtok mocu vznikaju podmienky pre vznik infekcie, ktora sa moze stat chornickou. Nie vzdy sa dostupnymi vysetrovacimi metodami podari objasnit presnu pricinu vzniku pyelonefritidy. Su veci, ktore lekar zisti, ale nie vzdy je mozne jednoznacnu pricinu zistit. A tiez v medicine plati, ze nie vzdy treba vsetko hned liecit, niekedy je skutocne spravne len sledovat. To je ale vec, ktoru musi dotycny lekar pacientovi vysvetlit a moja skusenost je taka, ze to pacienti nezriedka tazko chapu a zle znasaju, ze vieme o nejakom ochoreni a neliecime, len sledujeme. Nepoznam tvoje vysledky a ani sa nechcem vyjadrovat k tomu ci to liecit treba ci netreba, ci lekar v tvojom pripade postupuje spravne ci nespravne, chcem len povedat, ze su situacie, ked je len sledovanie ten spravny postup. Ludia su ale zvlastni, ked im lekar predpisuje lieky, stazuju sa, ze im kazdy len predpisuje lieky, ked im lekar povie, ze ich stav bude len sledovat a nie liecit, tak sa stazuju, ze sice vedel ze maju ochorenie, ale nic s tym nerobil, len robil vysetrenia. Vysvetlit pacientovi, ze ho nebudem liecit, len sledovat je jednou z najtazsich veci to mozem povedat z vlastnej skusenosti Je pravda, ze konvecny lekar ako je nefrolog ti nebude do spravy predpisovat ci odporucat lieky typu potravinove doplnky ci alternativne postupy. Moze sa iba vyjadrit, ze nema nic proti tomu ak to skusis.

Lulu2011

vlasenka - ja mam nejaku smolu na lekarov, kde pridem tam vlazný postoj a nemam potom chut vsade cakat 3-4 hodiny v cakarni a stracat nervy, este uvidim co po tej izotopii, mne tie problemy zacali po to uraze co som spominala plus nam nekurili v skole, sme mali vyucovanie pri 8 stupnoch v zimnych bundach, to ma dorazilo a zacala sa mi oblicka kazit, zrejme som premrzla az na kost :(

zial neviem po anglicky, prajem ti nech s ati podari babetko, ja uz dieta mam a cele tehotenstvo som mala v moci "blbosti" ale ine problemy som nemala, tak to neriesili

vlasenka

Lulu, mrzi ma, ze mas taketo problemy, ja som citala, ze mikroskopicka krv v moci je horsia ako ta co ju je vidiet volnym okom. Nechapem, ze ty si este na ziadnych vysetreniach nebola! Treba vymenit lekara. Mna poslali na to CT preto, lebo som narobila "bordel" v ordinacii, len tak som neodisla a predstav si, ze ked som mocila krv, tak sprosta lekarka ma chcela na fleku vycievkovat, ci to naozaj krv mocim alebo mi ide z posvy!! Hladam si inu lekarku... Ked rozumies po anglicky, tak ti poslem link na vyborny popis IgA nefropatie. Tiez by ma zaujimalo, ci mam "pokazene" obe oblicky, ked ma pobolieva vzdy iba lava.

RNG, ibaze u mna sa nejedna o zapal. Ale ak by si mohol, bud taky dobry a napis mi, co by som mohla vyskusat a kolko, citala som o dobrej skusenosti s koloidnym striebrom na tuto chorobu, ale vies, teraz nechcem nic brat, s manzelom sa pokusame o dieta. Moze sa D-Mannose pocas tehotenstva?

Lulu2011

RNG - ja mam taky citak, ze mam nejaku prekazku v mocových cestach, lebo mne sa toto stalo z "nicoho nic" a týka sa to jednej oblicky

nefropatia a ostatne pod. ako glomerulonefritida sa týka vzdy oboch? toto neviem

RNG

Nefropathia je len popis symptomov, tj nefro=ladviny pathos=zle, skodlive
Neurcuje to ani stupen poskodenia, ani nenaznacuje ziadne priciny.
Sledovanie nic nevylieci, to sa lekar spolieha na to, ze sa moze telo nejak vyliecit samo.Alebo ked sa to zhorsi, tak budu operovat. Ale nijak neadresuje nic prevencne
Nuz ja by som necakal, kym sa to zhorsi a veru by som skusil aj rozne doplnky proti zapalu, na hojenie a aj rozne antimikrobialne, hoci aj na slepo. Aj to je lepsie, nez nerobit nic a "sledovat"