Ockovanie proti rakovine krcka maternice

Príspevok v téme: Ockovanie proti rakovine krcka maternice
opatrna

Ahojte,na trh prisla prva vakcina proti tomuto hroznemu ochoreniu,citala som ze sa ma ockovat pred zacatim sexualneho zivota,ked som sa na to spytala mojej gynekologicky,povedala mi ze vraj to sa ockuje iba ak by som striedala partnerov,alebo ak partner mal viacero partneriek,ale to sa mam kazdeho na prvom rande pytat s kolkymi to uz robil?hlupost... A neviete nahodou kolko to stoji? Za prispevky vopred dakujem.

milana

Trochu odveci, ale velmi ma to zaujima. Rng a Damian, je podla vas objavenie penicilinu zachranou pre ludstvo? A je podla vas ockovanie proti tetanu a TBC zbytocne? Ja tiez som za navrat k prirode, ale napriek tomu si myslim ze tieto tri veci su dost podstatne.

damian

Ktosi tu tvrdi, ze tu kopiruje cosi len preto, aby si tu ini mohli precitat. PRITOM, ten clanok sa nachadza rovno na hlavnej stranke fora a teda KAZDY, nielen ucasnici tejto temy, ho mozu vidiet. Teda, ta zamienka, ze je to tu kopirovane kvoli ludom, ze trapnucka loz. Ostatni nie su taki najivni, aby nevideli, ze sa to tu kopiruje kvoli provokacii, nie z dobrej vole.

radana

Nie RNG,bola to reakcia na prispevok od Damiana,ktory tu napisal dnes o 8:51 a dalsi o 8:52,aby si mali ludia moznost urobit usudok,ze preco Damian tak tvrdo utoci na lekarov..

RNG

radana a ini, keby bolo proti kazdej rakovine najdena vakcina, museli by sme ich dostavat kazde 4 roky desiatky, ba mozno stovky. Ked nie zo zdravotneho hladiska(lebo tolko vakcin by bolo prilisna zataz pre telesnu obranu) tak financne je to absolutne neunosne. Takze zrejme to nie je spravny pristup k veci, ani zdravotny ani ekonomicky.
.....
Ale zrejme to ti nic nehovori, lebo sa vyjadrujes len ako reklama na sucasne tlacene lekarske smery.
Pouzi vlastny mozog a logiku, trochu sa poorientuj medzi literraturou aj inych lekarov, nielen vacsinovej skupiny, ktora ako stado nasleduje alopeticky pristup k lieceniu a mozno sa ti otvori trochu iny pohlad, tak ako mne pred vyse 20 rokmi.
Pritom to boli lekari, co mi ho otvorili, nie laici.
Len ta skupina je zialbohu stale este mala, v USA zo 700 tisic lekarov do nej patri 15 tisic, celkove na svete sa odhaduje ich pocet na 64 tisic, co je len asi 1.5% lekarov, ale je to dost velka skupina na to, aby clovek nemohol povedat, ze je to len jeden potrestenec, co to hlasa.
A su medzi nimi aj nositelia Nobelovych cien a laureati Nobelovych cien, takze sa zrejme jedna o pokrokovu skupinu, ktorej nastoje su orientovane na prirodu, ako to lekari robili starocia pred nastupom chemie a ze su uspesni,o tom nie je pochybnost, lebo ich skupina napriek odporu a prenasledovaniu zo strany hlavneho tela medickej komunity (je nemilosrdna) a predsa ich nevedia zastavit.
Nie kazdy lekar sa da zastrasit a mnohi chcu liecit ludi, tak ako prisahali, za kazdu cenu a nie len konvencne, ale vsetkymi moznymi ucinnymi prostriedkami.
A okrem chemie na liecenie priroda poskytuje tisice prostriedkov, a to len male percento je este vobec preskumane.

radana

Damian trosku ta poopravim,slova sa nenaplnaju,jednoducho sa vakcina skoro cela hradi z vlastneho vrecka poistenca,co nie je mala suma penazi.Jednoducho si to nemoze dovolit kazdy..

radana

Na titulnej stranke tohoto fora je velmi poucny clanok- Rakovina krčka maternice by podľa lekárov nemusela existovať
BRATISLAVA 13. novembra (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Na Slovensku sa doteraz dalo zaočkovať proti ľudskému papilomavírusu (HPV) asi 8 000 žien. Vakcinácia je primárnou prevenciou proti rakovine krčka maternice, pretože HPV je podstatným, aj keď nie jediným faktorom spôsobujúcim toto ochorenie. Bez infekcie papilomavírusmi je vznik rakoviny krčka maternice nepravdepodobný. Na Slovensku diagnostikujú ročne približne 600 nových pacientok s týmto druhom rakoviny, pričom až jedna tretina žien ochoreniu podľahne. "Nádor sa vyvíja cez rôzne štádiá veľmi dlho, niekedy až desaťročia. Ale potom, keď sa stane rakovinou, teda invazívnym ochorením, je priebeh veľmi dramatický. Rýchlo metastázuje lymfatickou cestou, veľmi rýchlo prerastá cez závesný aparát maternice do okolitých orgánov a liečba takéhoto ochorenia je pomerne náročná. Liečba je v prvom rade chirurgická, ale dá sa operovať len do určitých štádií a rozsah operácie je veľký. Potom môže eventuálne nasledovať aj radiačná liečba," povedal dnes pre agentúru SITA Martin Redecha z Gynekologicko - pôrodníckej, onkologickej ambulancie FNsP Bratislava - Petržalka. Ako dodal, budúce zdravie žien spočíva v kombinácii primárnej a sekundárnej prevencie. Sekundárna prevencia je skríning, teda pravidelné návštevy gynekologických ambulancií. Primárnou prevenciou je vakcinácia, ktorá organizmus chráni pred niektorými typmi papilomavírusov. "Rakovina krčka maternice je ochorenie, ktoré by už podľa prastarých gynekologických a onkologických kníh nemuselo teoreticky existovať. Ak by žena pravidelne chodila na gynekologické prehliadky, malo by sa zachytiť vývojové štádium ochorenia dostatočne včas a liečiť ambulantnými metódami. Dá sa tak zabrániť prerasteniu choroby do rakoviny. Ale na druhej strane treba povedať, že len sekundárnou prevenciou sa pred rakovinou ochrániť nedá, pretože existujú typy a prípady veľmi dramatického priebehu invazívnej formy rakoviny krčka maternice," vysvetlil Redecha. Na pravidelné preventívne prehliadky chodí len 17 percent žien na Slovensku, väčšina sa teda dobrovoľne vystavuje zdravotnému riziku. V 23 krajinách sveta očkovanie proti HPV odporučili štátne orgány a zaradili ho aj do imunizačných programov, v 16 krajinách odsúhlasili úhradu vakcinácie zo zdrojov verejného zdravotníctva v rôznej výške. Slovensko patrí ku krajinám, kde sa očkovanie proti HPV vírusom odporúča. Dostupné sú u nás dva typy vakcín proti HPV - jedna chráni pred dvoma najčastejšími typmi (16, 18), druhá je prevenciou pred štyrmi druhmi vírusov (6, 11, 16, 18). Podáva sa v troch dávkach, pričom jedna stojí takmer 4 000 slovenských korún (132,5 eur). Výnimkou sú dievčatá medzi 11. a 12. rokom života. Väčšina zdravotných poisťovní (ZP) im v tomto období hradí 10 percent z ceny vakcíny. Dve súkromné ZP dievčatám v 12. roku života ponúkajú iné hradenie, viac informácií sa dozviete u svojej ZP. "Dvanásty rok je stanovený preto, lebo je tam dostatočná imunogenicita organizmu, čiže vytváranie dostatočných protilátok. A je stanovený aj preto, lebo dievčatá v 12. roku života a o niečo skôr ešte pravdepodobne nemali pohlavný styk. Je teda takmer isté, že neboli infikované týmto vírusom. Veda pozná vyše 100 typov ľudských papilomavírusov, ale len niektoré sú schopné vyvolať rakovinu. Spôsobujú zmeny v bunkách výstelky krčka maternice a ak sa neliečia, môžu sa tieto abnormálne bunky zmeniť na rakovinové. Infekcia spôsobená ľudskými papilomavírusmi sa prenáša predovšetkým pohlavným stykom. Jej prenosu nezabránia ani kondómy, pretože sú také malé, že ich prezervatív nedokáže zachytiť. Medzi základné rizikové faktory tohto ochorenia patria najmä pohlavný styk pred 18. rokom života, opakovaný výskyt rôznych sexuálne prenosných ochorení, promiskuitný spôsob života, striedanie sexuálnych partnerov, znížená imunita, znížený príjem antioxidantov, ale aj fajčenie, obezita, neskorá menopauza alebo žiadne tehotenstvo.

radana

Mirka 23 ,ked si dovolis napisat,ze slovenski lekari su debili,tak debil si akurat tak ty a nemas vobec rozhlad,len stale prikyvujes Damianovi,ani nevies na co,ale prikyvujes.Damian,zamysli sa sam nad sebou,ako napadas vsetkych lekarov,hlavne ze ty si na hlavu nepadol..

damian

Nemozem to nenapisat, ze len na hlavu padnuty lekar moze s ust vypustit taky nezmysel, ze primarnou prevenciou proti rak. je ockovanie. Taky clovek NIKDY LEKAROM NEMAL BYT!