Alkoholicka?

Príspevok v téme: Alkoholicka?
lamborginka

Mamm taky problem, teda osobne nie ja ale moje okolie ,,,myslia si ze zacinam mat problem s alkoholom ,,
Robim v restavracnych zariadeniach uz niekolko rokov, samozrejme prisny zakaz pozivania alkoholu pocas prac.doby..to je jasne akonahle mam volno vyuzijem to a nejaky ten poharik padne, nejake akcie cez vikend, a ked akaurat niekto nie je cez viked volny tak si ho spravim sama ...otvorim si sedemdecku whisky a popijam, pocuvam hudbu , vychutnam si cigatretku a popri tom chodim s prachovkou po byte a davam si veci dopporiadku...tak takyoto zivot sa mi ...celkom zacina pacit, a neskoncim pokial flaska nie je na dne a premyslam o veciach , netrapia ma veci ktore ma trapia ked som trizva ,,a je to uplne suepr...ale priznavam v poslednej dobe som sa pristihla ze uz ani nevyhladavam spolocnost kamaratovv ...lebo takto sa mi to paci viac ,,,je mi tak super ,,, vela ludi ajj moji znami sa nazaciatku tomu smiali ako mi je fajn ale teraz sa uz kazdy pozastavuje nad tym ale mne osobne sa nic nezda na tom cudne ..nevyvadzam , nerobim nic zle , len upratujem, mam skvelu naladuu a bavi ma viac tento svet takto ,,,zabudnem na vsetko zle ,,, aj moji rodicia si to vsimli ,,ale uz som si povedala ze to nebudem robit tak casto ,,no a dnes som mala opat volno ,,,a ,, zbehla som do obchoduu ze si kupim na vecer pri telku nejakee slane dobrotky ,,a ,,, uplne nahodou som uvidela moju oblubenu flasku v Akcii))za dobru cenu ,,,ani som nevahala poslednych 15eur som vyhodila za flasku ,,ze vsak dobra cena ,,,bude doma keby nahodou pride niekto,,,nevedela som to uz vydrzat aa musela som to otvorit ,,, mama ma nasla ako mam dobru naladu pospevujem si a urpatujem ovonala mi poharik a zistila ,,, a potom mi ju nasla schovatu v skrini medzi oblecenim ,,no a uz som to dospala ,,a clea rodina ma teraz rozobera ked nie som pritomna ako to somnou vyzera a toto sa musi skoncit ,,,noralne sa bavia o mne akoo o zavislej na alekohole ,,ale toto nie je zavislost ze si dam na zlepseneie nalady, ked mam volno a ze pijem sama ved to je normalnee ,,, svet aj vsetko okolo je krajsim pre mna a nic zle a nikomu nerobim nic zle ,,,hranici to podla vas s normalom alebo sa to vymyka ,,, ??? podla mna bysa vymykalo keby bez alkohlu nevydrzim ani v pracii ,,ja nepijem zo zavislosti ale zato ze ma to bavii ,,, ))))) fakt je to vsetko ine ,,vtedy ma nic netrapi , nic neriesim , len si robim svoje a vychutnavam si ez som vypnuta od problemou a tu uzastnuu vonu toho mojho drinku,,,len priznam trosku je dost zle ze ked uz dam za jeden neveim skoncit pri tom jednom az ked vidiim ze uz nevidim alebo je prazdna flaska ,,)))nedavno sme boli na trojdnovej chate a za cele dva dni si pamatam zo vsetkych zazitkov skutocne asi 1/10 zo vsetkeho ,, mam problem ze ked pijem , stale a nic si nepamatam nic aabslolutne ,,,mate nejaky receptt na"okno "???lebo nie je to najlepsie spraviett si po rokoch stretavku a po troch dnoch prist bez zatzitkov akurat s par fotkami ktroee neviem ako vznikli ,,)))))) no nieekdy aj sama sa zastavujem ci je to noralne alebo nie ????? ale mylsim ze je to zatial ok dakujem za rady a nazor ,,a,si by som sa mala venovat niecomu uzitocnejsiemu ako travitt kazde volno popijanim alkoholu ved som mlada baba ,,ale poviem si kazdy den ze uz nie a vidite dnes to bola hlupa nahodda ,,)

janoo

lamborginka:uz som ti chcel napisat ale si ma zmiatla.Dnes 06:16 zahorak ) a nie som a hotovo.
potom si adrenalny typ cloveka.charakteristickym znakom su dve vrasky u korena nosa na cele. si adrenalny typ cloveka? ano ci nie?

Weva

ako kpl pise - ak nevies inak vypnut, znamena ze tvoje uvolnenie ZAVISI od alkoholu, cize i Ty (kedze ako normalny clovek chces vypnut) si ZAVISLA od alkoholu...

kpl

lamborginka, pridem ti ako nenormalna? :) Lebo ja vobec nepijem, uz roky ani kvapku. Ja vypinam inym sposobom ;) Relaxujem, precitam si knizku, posedim v zahrade na lavicke, atd. A nie je to nuda, ako si vela ludi mysli :)
lamborginka chapem ta. Chapem, ze chces vypnut a ze ti alkohol chuti, ze mas vtedy dobru naladu. Ale bez alkoholu dobru naladu nedokazes mat? Nedokazes sa uvolnit aj bez neho? Musi byt sucastou tvojho kazdeho "uvolnovania sa"? Skus miesto toho behat, dobije ta to energiou, vyplavia sa endorfiny, hm?

Weva

Asi nebude nahoda, ze ako si si sama vsimla vsetci pisu to iste, hm?

Uz len to mnozstvo tvrdeho alkoholu co pijes je zarazajuce... som zvedava kedy sa budes hlasit na transplantaciu pecene!

Ano, niektori ludia si vypiju - daju si pohar vina ci dva k slavnostnej vecery, strelia sampanske na Novy rok, ci si daju nejake koktejly... ale Ty pijes trvdy alkohol na litre a prave sucast Tvojej diagnozy je, ze si nepriznas ze mas problem!

ta3

Lamborginka,
si tvrdohlava, nema vyznam, aby sme Ta tu presviedcali, ale preco potom zakladas temu a pytas sa na nas nazor, ci je to este v norme, alebo uz nie, v norme to uz urcite nie je, tak sa spamataj, alebo uz nas nepresviedcaj, ze kto nepije nie je normalny, ja napriklad nepijem vobec a nemyslim si, ze nie som normalna

zahorak

...pit a jest a milovat sa bude vždy ale da sa to aj bez alkoholu to mi ver skoč za odbornikom a daj mu prečitat co si tu popisala u on ti to da aj na papier že to ide dole vodou si alkoholička

lamborginka

oon/tak dakujem za koment ale ani jeden z uvedenych priznakov nemam z ktorych si uviedol akurat ten smutok to je cele ,, niekedy obcas inak som stale vesela a usmiata ,,,ale dakujem tie bodiky si budem kontrolovat a ked sa pristavim ze mam z tychto priznakov viac ako jeden tak ,,, si poviem sama sebe ze tak ano ,,, je to tak mali pravdu ztaial nie ..))
KPL /tak tak kto nepije nie je normalny podla mna , kazdy normalny clovek raz za cas musi vypnut a akruat tymto sposobom ,,aby nachviku vypol z tohoto besneho sveta a prisiel na ine mylsienky ,,,inak ak to bude dusit v sebe stale a nevypne tak muu z toho vsetkeho ,,,ne v hlave ,, )asi tak ,, )))alebo sa mylim ?
Maros/tak to som sa pobavila ,,,nie nie je to tak ako pises bezne podavame aj alkohol ale v praci si nedovolim akurat tak privonat ale pit pocas pracovnej doby to ma nikto nenalaka a uz boli navrhy ,,ani oliznut ,, tak alkoholizmus to nebude ked takk kava ale tak zle este nie som na tom,,,o pracu nechcem prist koly alkoholu ,,,vies ale praca s ludmi je neiekedy narocna na psychiku ,,,tak ja vypinam tymto sposobom ale len mimo prace ,, ))mile komentiky ,, )chalani ,)myslim ze keby niekde zasadneme tak sa pozriem ci vam nechutii ,,,ved vsetci pijemee )

Maros75

lamborginka........si mlada ,mas zamestnanie kde je bezna vec alkohol,robis tam kazdy den,je to jasny priznak alkoholizmu!!!