Alkoholicka?

Príspevok v téme: Alkoholicka?
lamborginka

Mamm taky problem, teda osobne nie ja ale moje okolie ,,,myslia si ze zacinam mat problem s alkoholom ,,
Robim v restavracnych zariadeniach uz niekolko rokov, samozrejme prisny zakaz pozivania alkoholu pocas prac.doby..to je jasne akonahle mam volno vyuzijem to a nejaky ten poharik padne, nejake akcie cez vikend, a ked akaurat niekto nie je cez viked volny tak si ho spravim sama ...otvorim si sedemdecku whisky a popijam, pocuvam hudbu , vychutnam si cigatretku a popri tom chodim s prachovkou po byte a davam si veci dopporiadku...tak takyoto zivot sa mi ...celkom zacina pacit, a neskoncim pokial flaska nie je na dne a premyslam o veciach , netrapia ma veci ktore ma trapia ked som trizva ,,a je to uplne suepr...ale priznavam v poslednej dobe som sa pristihla ze uz ani nevyhladavam spolocnost kamaratovv ...lebo takto sa mi to paci viac ,,,je mi tak super ,,, vela ludi ajj moji znami sa nazaciatku tomu smiali ako mi je fajn ale teraz sa uz kazdy pozastavuje nad tym ale mne osobne sa nic nezda na tom cudne ..nevyvadzam , nerobim nic zle , len upratujem, mam skvelu naladuu a bavi ma viac tento svet takto ,,,zabudnem na vsetko zle ,,, aj moji rodicia si to vsimli ,,ale uz som si povedala ze to nebudem robit tak casto ,,no a dnes som mala opat volno ,,,a ,, zbehla som do obchoduu ze si kupim na vecer pri telku nejakee slane dobrotky ,,a ,,, uplne nahodou som uvidela moju oblubenu flasku v Akcii))za dobru cenu ,,,ani som nevahala poslednych 15eur som vyhodila za flasku ,,ze vsak dobra cena ,,,bude doma keby nahodou pride niekto,,,nevedela som to uz vydrzat aa musela som to otvorit ,,, mama ma nasla ako mam dobru naladu pospevujem si a urpatujem ovonala mi poharik a zistila ,,, a potom mi ju nasla schovatu v skrini medzi oblecenim ,,no a uz som to dospala ,,a clea rodina ma teraz rozobera ked nie som pritomna ako to somnou vyzera a toto sa musi skoncit ,,,noralne sa bavia o mne akoo o zavislej na alekohole ,,ale toto nie je zavislost ze si dam na zlepseneie nalady, ked mam volno a ze pijem sama ved to je normalnee ,,, svet aj vsetko okolo je krajsim pre mna a nic zle a nikomu nerobim nic zle ,,,hranici to podla vas s normalom alebo sa to vymyka ,,, ??? podla mna bysa vymykalo keby bez alkohlu nevydrzim ani v pracii ,,ja nepijem zo zavislosti ale zato ze ma to bavii ,,, ))))) fakt je to vsetko ine ,,vtedy ma nic netrapi , nic neriesim , len si robim svoje a vychutnavam si ez som vypnuta od problemou a tu uzastnuu vonu toho mojho drinku,,,len priznam trosku je dost zle ze ked uz dam za jeden neveim skoncit pri tom jednom az ked vidiim ze uz nevidim alebo je prazdna flaska ,,)))nedavno sme boli na trojdnovej chate a za cele dva dni si pamatam zo vsetkych zazitkov skutocne asi 1/10 zo vsetkeho ,, mam problem ze ked pijem , stale a nic si nepamatam nic aabslolutne ,,,mate nejaky receptt na"okno "???lebo nie je to najlepsie spraviett si po rokoch stretavku a po troch dnoch prist bez zatzitkov akurat s par fotkami ktroee neviem ako vznikli ,,)))))) no nieekdy aj sama sa zastavujem ci je to noralne alebo nie ????? ale mylsim ze je to zatial ok dakujem za rady a nazor ,,a,si by som sa mala venovat niecomu uzitocnejsiemu ako travitt kazde volno popijanim alkoholu ved som mlada baba ,,ale poviem si kazdy den ze uz nie a vidite dnes to bola hlupa nahodda ,,)

lamborginka

no asi mas pravduu je teda sa cim predvazdatt kolko vypijem mozno ked som mala osemnastt by to bolo na predvadzanie ,,,teraz je to problem ktory si uvedomujem a stale ho neviem alebo nechcem riestt ,,, hccela som pocuttt podporu ,,z vasej strany ze to nie je az take hrozne ze mi zachutii sem tam za cas ked mamm volno a som mimo roboty... zlatko a keby daco uz treti den sa drzim a ani kvapka nepadla ,,,a naozaj mam v plane to riesitt ale je to este v ramcii teoretickej castii ,,,ludia ma tu nakopli svojimi nazorlmiii ale ked budem citat nazory tohotto typu okelolo tak myslim ze zas budem nutenaa siahnutt ,,ale taku radostt ti nespravim ,,,macko a mal by si sii aj ty dat za jeden ,,))) asi ti chyba ,,nie dakujem z akoment samozrejme trsoku nagativny dakujem mile od teba ,, ked budes mat tolkoo negativ v zivote ako ja tak mi sem napiss mozno ti poradim ajj ja ,,,este raz dakujem vsetkym za pozvbudive komentty a jasne ze ajj za tento posledny ,, )

okymolo

........uz sa mi zda , ze sa tu skor predvadzas s tymi recami o piti, daj si este za jeden a zi si v tom tvojom docasnom stastnnom svete ak si myslis , ze to je to jedine co ta urobi stastnou. Si mimo, laskavo sa preber, nie si jedina co ma na svete nejake trable. pripadas mi ako hlupucka hus co ma potrebu aby sa o nej hovorilo a riesili jej veci. drz sa.

lamborginka

....a zase sa to stalo ,,,vccera cely vecer som prehyriilaa a prepila s kamaratom a booloo mi superr ,,najlepsie ,,,len dness tie stavyyy ,,,uz som si fakt povedala dostt ,,,takto to uz nepojde dalejj ,,, dakujem za vsetky nazorryy ,,,spravim s tym nieco uz naozaj musim ,,,fakt to nie je normalne ,,,

namann

Musis chciet sama,inak ta neprinuti nikto.Ale si musis uvedomit,ze sama to nezvladnes,potrebujes odbornika aby ti pomohol.Si este mlada na to aby si s tym pokracovala.Drzim prsty.

sway.

Sama s tym asi neprestanes..Mali by zakrocit rodicia. A inak s takymito vecami sa relativne lahko konci,len musis nadobudbnut presvedcenie,ze to chces a nejake tie 2 mesiace nepodlahnut.Potom sa ti zivot otoci a uz ti to bude pripadat len ako divna minulost :-)Bohuzial ak sa ti to zda ok a nepocitis potrebu to zmenit,mozes skoncit ako ti napisali ini.A to uz je tvrda dan za par tyzdnov zabavy;-)

soffa

si alkoholicka.ak si potrebujes naliat len preto ze by si mala dobru naladu,a to ked si sama(neberiem ak niekto pride na navsetvu)a este vyhodit aj posledne peniaze,plus flaska skryta tak to bohuzial je alkoholizmus....prestan s tym pokym je cas.ublizujes vsetkym vratane seba.to co si napisala,..je typicke pre alkoholika ktory zacina....a bude to este horsie...

kukaa

ano ublizujes najblizsim,no najviac sama sebe.Ved si len predstav,ze v takomto polozeni v akom si,by si si nemohla zalozit ani rodinu,nastastie ze ju este nemas.Ta by trpela ovela viac ako terajsia.A urcite by sa ti rozpadla.Poznala som jednu,ktora pila mala 2 deti a manzela.Tolko sanci jej stale davali,no nezabralo to.Nakoniec sa stala bezdovkynou,zila v nore,potom si nasla bezdomovca,zili v opustenej zahradnej chatrci a asi pered 3 rokmi zhoreli v tej chatrci.Jeho si rodina zobrala a pochovala,no ju nikto nechcel,ani neviem ako ju pochovali.Vysrihaj sa toho,lebo kazdy alkoholik takto dopadne nejako.

hviezda01

lambordinka:...ja som si tiez takto planovala,ze si vypijema doslova som sa na to tesila...vzdy,ked som vedela,ze budem sama,tak mi hned hlavou blislo,ze si mozem zase dat...ale uz je to dufam prec...aj teraz byvam sama,a nevravim,ze si na to nespomeniem,ale naozaj len na to,ako som pila,ked som bola sama....nieje to dlho, je to len 6 mesiacov co sa drzim,ale som hrda aj vdacna aj za ten pol rok....drzim ti palce,aby si sa z toho dostala,a uvedomila si,ako velmi ublizujes svjej rodine...ja som si to chvalabohu uvedmila...aj ked stale mam strach,ze sa to raz znova vrati,a ja neodolam,.:-(

Ajuša

Ešte ti poradím, skôr ako úplne padneš na dno, zisti si aká " príjemná " je smrť alkoholika. To sa nestane zo dňa na deň, ale postupne ti budú odchádzať orgány, ostaneš úplne neschopná. Je to ťažká smrť, keď ti budú praskať varixy a cez ústa ti budú dávať hadice a tú krv vysávať. Ak sa ti toxiny z pečene dostanú do mozgu, budeš ešte myslieť, ale budeš pripútaná na lôžko a otázkou času je smrť. Nechcem ťa strašiť, ale takto odchádzal môj blízky človek. Bolo to hrozné, a ty si tak mladá ako moja dcéra, pre matku to musí byť hrozné, keď vidí ako dcéra speje k záhube. Aj s mojou sa neraz pochytím, veď všade sa čosi nájde, ale najväčšia hlúposť je takto to riešiť, lebo po vytriezvení si tam, kde si bola. A na záver, keď vidím susedu na balkóne v "nálade", je to nechutný pohľad. Tak sa spamätaj!!!!!!