Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chudnem zdravo?

Príspevok v téme: Chudnem zdravo?
okuliarnata

Ahoj.
Za posledne dva roky som pribrala presne 40 kg. A uz aj vtedy som bola obezna. Ked som videla to cislo a v duchu si vynadala, ze kedy si konecne kupim vahu (kedze som sa cele dva roky nevazila), rozhodla som sa.
Sportovat je pre mna namahave, funim, dychcim. Ale zacala som chodit do fitka na bezecky pas 2x do tyzdna po pol hodiny. Viac zatial nezvladam. Okrem toho som vymenila auto za pešiu chôdzu.
Začala som jesť pravidelne a zdravo. Styl, ktory by mi mal vyhovovat uz po cely zivot. Napr. vcera:
R: celozrnny rozok a k tomu kopec zeleniny, kava bez cukru, kvapka mlieka
D: mandarínka strasne kysla(: a jablko
O: zeleninovy salat s bielym jogurtom, celozrnny rozok, vajíčko
Ol: kava, varena kukurica
V: zvysok zeleninoveho salatu bez peciva, s trochou sunky

Vcera to bol taky nevareny den, dnes sa chystam robit zapekanu brokolicu. Upravila som pitny rezim, pijem tri salky caju na chudnutie denne a okrem toho 3 – 4 pohare cistej vody. Nie je to ziadna slava, ale viac nemozem, ak pocas dna vypijem 2 litre, som na druhy den cela spuchnuta, hlava boli, tlak vysoky az hroza. Prestala som korenit, jest sladkosti, zacala som jedlo vychutnavat. Chudnem takto uz dva tyzdne. A z povodnej vahy 120 kg mam 108. Ide to dole, lebo ma z coho. A velmi sa z toho tesim. Naozaj velmi.

Chcem sa opytat – chudnem zdravo? Alebo si skodim? Co by som este mala pridat do jedalnicka? Alebo - nejem vela?

Sisi135

darkmother: Nie nemám vedľajšie účinky, práve naopak lekárske výsledky sa zlepšili. A čo sa týka toho ja bielkoviny ,,neskladám" len z mäsa, mliečnych výrobkov ale aj z rastlinných zdrojov - orechy, zelenina /taká brokolica obsahuje na zelinu pomerne dosť bielkovín/, strukoviny, ale aj veci ako cestoviny, ryža apod. obsahujú bielkoviny. A navyše je rozdiel či človek cvičí a či necvičí

bibisa

tiez som toho nazoru...ak ti aspon raz zaskvrka v bruchu za den je to zank ze naozaj jes malo.skus pocuvat telo..vies ja to len preto pisem lebo viem ze telo funguje ako bumerang.ak sa budes snazit telo tiez.ale ak ho nechaj vyhladovat v domneni ze kolko vela kil si schudla a ptoom jedneho dna si doprajes viac (prichadza bumerang) urcita vaha/mozno ceka + nieco na vyse sa vrati...preto hovorim velky pozor na to ci ti skvrka za celi den v bruchu.ak jes pravidelne kazde 3 hodiny nemalo by ti ani raz za den.

TvojKat

Ahoj Baculka,

Schudnes len tym, ak bude tvoj vydaj v KCL vacsi, ako prijem. K tomu ti pomozu kaloricketabulky.cz. Nejest sladkosti, ani vela potravin, ktore obsahuju vela cukrov a kluc k chudnutiu je sport.

Tvoj Kat,

darkmother

Sisi135 citala som niektore temy a zda sa mi ze prijimas dost ziv. bielkovin. nemas nejake vedlajsie ucinky? mna kvoli oblickam nefrologicka upozornila, aby som to neprehanala a aby som zivocisne bielkoviny nahradila asi z 1/2 rastlinnymi.

jajka001_

povedala by som ze celkom ok, tazko povedat ked je to len jeden den, nezabudaj na to aby strava bola pestra a obsahovala vsetky potrebne ziviny, ryby, chude biele maso- varene, dusene, strukoviny, ryza...syr...
za dva tyzdne si schudla dost vela, ano,je z coho a gratulujem, len sa priprav na to co cim menej kil budes mat tym to pojde tazsie. radsej pomalsie a zdravsie ako hladovka, dobre robis ze ako pises ze - jedlo si vychutnavas - ano, aj zdrave jedlo je chutne, ak si zvyknes na tento styl, na nezdrave ani nebudes mat chut
skus aj plavanie,ak mozes
a bicyklovanie
chodzu do schodov
dlhe prechadzky

Sisi135

Rozhodne veľa neješ - skôr málo. Na zloženie by to bolo ok, akurát neviem množstvá.... Na rňajky ti však chýba bielkovina - chudá šunka, tuniak, vajce,... a na raňajky je treba aj trocha tuku tak si zeleninu pokvapkaj olivovým olejom alebo prihoď zopár semiačok. Desiata strašne slabá! K ovociu si daj nejaké ovsené /špaldové, ražné/ vločky a biely jogurt. Obed by aj šiel aj ja keď je moc teplo nemám chuť moc na varené ale prihodila by som ešte trocha bielkoviny - napríklad posypať postrúhaným nízkotučným syrom. Olovrant kukurica? Samý sacharid poobede treba bielkoviny. Radšej nejaký cottage /tvaroh, tuniak,/s celozrnným rožkom (i keď lepší by bol chlieb)a k tomu tú zeleninu. Na večeru bohvie koľko je to trochu šunky... ešte by som dačo prihodila a aj nejaké pečivo. A koľko po večeri ideš spať? Nevychádza ti druhá večera? Držím palce

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chudnem zdravo? - Fórum - ZDRAVIE.sk