Bolesti zubov, ucha..

Príspevok v téme: Bolesti zubov, ucha..
Jana-janka

Dobrý večer.. musim povedať že uz som strasne zufala. Prosím o radu: Je to presne týždeň čo ma strašne bolí ucho (každý večer v nom mám neuveriteľný tlak, cez den len tupá bolesť), najhoršie je že ma bolia aj zuby, sánka a mandla (všetko na ľavej strane). Bola som už u obvodnej, tá mi dala len kvapky do ucha, ktoré vobec nepomoháli. Na další den sme sli k ušnému ktorý mi ziaden zápal uchu nenasiel a povedal ze to moze byt vsetko zo zubov, poobede sme sli k zubárovi- ten povedal ze síce tam pár zacinajucich kazov mam, vyvodil ze bolest ucha z toho nemoze byt. Doktorka (aj zubár) mi povedali že to teda bude len obyčajný ,,prievan" ktorý mi neprijemne vletel do ucha a nie a nie von. Po pár dnoch mi zubár kazy vyvrtal, bolest zubov trocha ustupila, no ucho stále bolelo a este k tomu ma aj neuveritelne rozbolela hlava. Zo dna na den to bolo lepšie lenze teraz opäť začala tá ista bolest ako v prvých dnoch. V lekarni nám povedali ze to prievan kludne moze byt, poradili mi šumivý ACYLPYRIN C, ktorý zaberal asi tri dni a potom už nie. Na ten ,,prievan" som skusila aj cesnak v uchu, zapálené noviny, alpu na vatu, gázu s kvapkami do uší atd.. Nič nezabralo. Prosím poradte co si o tom myslite ze z coho by to mohlo byť a čo by pomohlo. V pondelok idem pre prípad dalsiemu ušnému.. Ďakujem

Anonyme

Mam podobny problem, boli ma zub na lavej strane dole a s toho aj hlava a ucho. Najviac to boli rano o 6:00, najmenej v priebehu dna, v noci to zase zacne silno boliet.

He Is A Legend

NickyBa a zistila si nakoniec ze co to je ?? Mna toto trapi uz od augusta a pekne ma to uz sere lebo tiez stalenzubar orl a takto sa mi to strieda raz klud a potom zas bolest praveho alebo laveho ucha pichanie bolesti zubov licnej kosti spankov ja som totalne zufaly normalne mam stavy ze si dam maslu a bude klud

Vieden

Zijem v rakusku a mam podobny problem.Zubarka mi chcela vlozit implantat ale ja som sa stazovala na bolesti pravej celuste az do ucha.Urobili mi CTzubov vsetko v poriadku na poklep ziadna bolest.Pijem nieco teple bolest
Tak sa ma opytala, ci som v menopauze a opytala sa ma ci nemavam pocity uzkosti a nervozity.presne sa trafila.Tak mi naordinovala zvysene davky vitaminuD ,lubovnik bodkovany na ukludnenie a akupunkturu .Tak dufam,ze to zaberie.

nickyBa

Denisa
a ake atb kvapky to boli? Ja mam tento isty problem, ale na lavej strane tvare, uz je to presne rok. Presne ako pises, bolesti ucha, silne bolesti hlavy, zubov, licnej kosti, teraz mi tam aj brni az trpne, ale vsetko je tak navalovo, nie je to stala bolest, chvilu pride, su dni ked skoro ziadne tazkosti, potom tyzden silne bolesti, potom to zas na chvilku prejde. Potom staci, ze dostanem nadchu alebo ma ofukne niekde a som tam kde som bola.

Od zaciatku to riesim, uz mi vytrhli osmicku na tej strane, bola som u dvoch zubarov, u dvoch ORL lekarov a stale na nic neprisli. Ja sa proste nemozem zbavit dojmu, ze tam je nejaka skryta infekcia a sedi mi tam na nerve alebo kde, sfina jedna. Proste cokolvek vyskusam, na chvilu sa mi ulavi a potom sa to zas vrati. Vkuse sa mi aj vracia akoby zapal dutin, aj na RTG videla nova ORL slaby zapal (povodna nevidela nic), dala mi atb, opat sa mi ulavilo na chvilu. Potom som zas dostala anginu a odvtedy uz mi sice choroba presla ale ta bolest je tu opat, akoby mi to ostalo v tom lavom lici a potom samozrejme aj bolesti prislusnych zubov a ucha, uz treti tyzden. Ono to zvykne "prejst" do mesiaca a mam relativne klud, do najblizsieho ofuknutia. Je to znizena kvalita zivota.

Skusila som vsetko mozne na to, aj kokosovy olej, kazdy den poctivo prevalovat v ustach, konske davky vitaminov D, B, Mg, Ca, teraz beriem extrakt z olivovych listov, kurkumin a zazvor a objednala som si este jedny silne enzymy, tak to idem vyskusat, ci to uz konecne tie zapaly a infekcie poriesi. Ja sa nebranim ani atb, uz som brala asi pat a vzdy to pomohlo len na chvilu :-/ Beriem probiotika, snazim sa nejest lepok, na ktory mam intoleranciu, jem v podstate velmi zdravo. Este dufam, ze mi aj more pomoze na tie dutiny, lebo uz som zufala. Rozmyslam uz si ist dat urobit sukromne CT, kedze nikto z mojich lekarov sa k tomu neraci mi dat vymenny listok, sice ma to bude stat dakych cca 200e co som pozerala. Ale zas, ak to je nejaka infekcia, tak to aj tak nepomoze. A inak antibioticke kvapky rovno do ucha a do nosa mi pridu velmi logicke, lepsie ako to brat zas vnutorne, este tak vediet co za konkretneho zmrda tam mam a presne to adresovat, hmm. A inak, tieto problemy mi zacali paradoxne, ked som brala na podporu imunity Bronchovaxom, lebo som bola viackrat chora v ten rok. Presne odvtedy, uz nikdy nikdy nebudem brat nejaku p.covinu na imunomodulaciu, tie "neskodne" bakterie sa z nejakeho dovodu u mna asi udomacnili, alebo ako si to inak vysvetlit.

Denisa132

Ja som tak trpela 2 roky kazdy den, bolest hrdla, ostre pichanie v hlave, kazdodena neprijemna bolest zubov take tlaky som mala ze mi doktorka trhala zdrave osmicky bo sme mysleli ze to ztoho ma boli. trpla mi cela prava strana tvare, vsetci lekari ma odbijali ze som zdrava az jeden krcny mi pomohol , nasadil antibiotika kvapky do usi a do nosa, a po troch dnoch sa mi neskutocne ulavilo stale tomu nemozem uverit.. taze moja rada nevzdavajte sa a neverte kazdemu lekarovi co k nemu pridete, ked vam povie ze ste v poriadku ja by som vzivote nepovedala ze aj lekar moze zanedbat tolko diagnoz co moj stav este ovela viac zhorsilo

loby

pomaha len docasne--bylinne caje na vyplachovanie,nastruhany zazvor s cesnakom zaliat horucim slnecnicovym olejom vychladenou pastou potierat bolavy zub,alpa so solou +trochu vlaznej vody vyplachovat.vsetko odskusane ,pomaha ale len docasne

Eliiiiiiina

Dobrý deň mne na prievan pomáha velmi keď si dám do ucha cigaretu... ustúpi aj bolesť zubov aj bolesť hlavy aj ucha.. mávam strašné bolesti pri ktorých plačem ale keď spravím toto tak mi to prejde do polhodiny :) je to podobné ako trik so zapálenými novinami ale toto je praktickejšie :)

Grenzi

Dobrý deň

Bolesti môžu byť od zubov,konkrétne Zuby múdrosti :) práve doma ležím,bolí ma sánka,líco hlava a mandľa :) celé noce nespím,paracetamol som bral do dnes no bez účinku....skús preplachnuť ústa harmančekovým čajom..dnes to skúsim i ja...za pokus nič nedáš