Baktérie nepotrebujúce kyslík

Príspevok v téme: Baktérie nepotrebujúce kyslík
zuzusa

Chcem sa spýtať či ste sa s tým niekto stretli. Od januára mi pretrvávajú gynekologické problémy. Vždy mi doktor robieva stery a vždy sú to baktérie ktoré nepotrebujú kyslík k životu. Už sme vyskúšali skoro všetky lieky ale zatiaľ bezvýsledne stále sa mi to vracia. Samozrejme preliečený bol vždy aj môj partner. Neviete niekto niečo poradiť. Už si s tým vážne neviem dať rady. Ďakujem

hmmmmmmmmmmm

a skusal lekar zistovat zdroj?pretoze ak si preliecena, tak opatovne infikovanie je mozne len opatovnym zanesenim konret.mikroorganizmu, samozrejme ak sa nenachadza tento mikroorgan.v tom konkretnom tkanive normalne/napr.v crevach,ustnej dutine,na pokozke../.nase telo nie je sterilne, je koloniz.mnozstvom mikroorganizmov,ktore su za norm.okolnosti=ked je nas imunitny system silny pod kontrolou,ale akonahle sa nas imunit.system oslabi,tak sa premnozia.samozrejme, potom su rozne kmnene, odrody tychto bakterii,ktore normalne neziju na /v nasom tele,ale ich ziskame nakazou.k oslabeniu imun.systemu moze dost tym,ze telo uz s nejakou infekciou bojuje/nadcha, chripka,plesne..alebo aj stresom, castym uzivanim antibiotik....druhou moznostou je,ze bakteria je odolna voci vsetkym podanym antibiotikam,ale vacsinou sa robia stery a tie sa kultivuju aj na citlivost jednotl.antibiotik, co predpokladam pri opak.infekciach dr robi.neviem o konretne aku infekciu ide,ale zrejme o nejaku protozoarnu infekciu alebo crevny kmen.predpokladam,ze si skusila probiotika v lokalmej forme?.takze otazka je ci dochadza k opaptovnemu infikovaniu,napr ak ide o crevnu bakteriu, tak zdroj treba hladat tam, pises ze partner je preliecovany zaroven?alebo bakteria je odolna voci podanym antibiotikam-ale ako som pisala, to sa lahko da zistit kultivaciou na citlivost...