Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V čom podnikat

Príspevok v téme: V čom podnikat
podnikatelka

to ze si clovek v 40tke nenajde dobru robotu som uz pochopila. tak nas napadlo pustit sa do podnikania. A prave nam dosli napady... chceli sme penzion ale nakolko sa cestovny ruch riadi vyse 700 zákonmi a nariadeniami tak nas chut presla. Nieze by sme sa nevedeli obracat ale par znamych z toho zosalelo temer co vsetko od nich chceli (ci uz poziadavky mat skrinku na kufre alebo povinne v kazdej izbe pisaci stolik)a nakoniec tym prastili. Povedali ze kto uz teraz nie je podnikatel a nema peniaze tak ani podnikat nemoze. Restauracia tak isto, tie hygienicke nariadenia su neskutocne. Skoda ze nie sme niak technicky vzdelani, niake stroje keby mame ale u nas to nikto neovlada.
V com by ste vy podnikali?

Ivanka12

Ak ste si vybrali predmet podnikania, odporučila by som preveriť reálne možnosti a dať si urobiť analýzu podnikateľské zámeru na www.marketing.bhlc.sk. Povedia vám aká je úspešnosť firiem na Slovensku, ktoré podnikajú vo vašom predmete podnikania. Zistíte aké sú náklady, zisky, dostanete typy na úspešné firmy, a môžte sa tam prípadne ísť pozrieť. Majú obrovskú databázu firiem, ktoré na Slovensku podnikajú.

thomas20207

Dobry den. chcel by som sa informovat ohladne zivnosti tykajuce sa servisu a opravy elektrickych zariadeni ako napr. tv, radio, mikrovlnka atd. mam ukoncenu stred. skolu v odbore elektrotechniky s maturitou a vyuc.listom a tiez vyhlasku 21. aka je to zivnost a co presne by som potreboval na zalozenie zivnosti v tejto oblasti? velmi pekne dakujem.

uhlie

Aj mat sukromnu postu by bol vynosny biznis, keby to zakon povoloval. Predstavte si, ze za kazdy list zoberiete minimalne 40 centov, ale v priemere okolo 1 EURA a aj do mensieho auta sa ich mesti niekolko desattisic. Cena balika zacina niekde na 2 EURACH-toho najmensieho. Posta je jednou z tych institucii, ktora 'vari' peniaze z vody.
Hmmm.....

bikerka

obe majú svoje riziko podla mna...aj dobierka aj platba vopred na účet...

je to uz na kazdom z nas ci to riskneme alebo nie :)

lost

A ani dobierka nezastavi idiota od toho bay ta okradol..

Existuje jedna story co mi povedal kamos zo severnejsej krajiny..

(volajme ho) Alexander si objednal nieco za cca 500eur cez balik, typek mu ho poslal a ked sa Alex pozrel do krabice, zistil ze tam nic nie je..

Ako je to mozne?

Typek mu tam dal ladovu kocu (severna krajina, roztopila sa az niekde na ceste, alebo na konecnej poste)

Ako to vyriesili?
Alex si dohodol stretavku s typkom..

Typek nemal na com pozerat svoj obludeny program.

Ci je to realne alebo nie :D neviem.. ale viem si predstavit ze pre niekoho ani 500km nie je vela, ak ho niekto okradol o 500eur.

Cize ak ti super-krasny internetovy obchod posle napr mixer.. a ty tam najdes muku, a dojdes na to az doma, vies co im mozes :D bezna prax na slovensku.. obzvlast na bazaroch a preto

LUDIA OTVARAJTE BALIKI PRED POSTARKOU / KURIEROM.. znie to smiesne, no je to bezpecnejsie..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

V čom podnikat - Fórum - ZDRAVIE.sk