Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Odstránenie znamienka

Príspevok v téme: Odstránenie znamienka
Daduška

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať či si niekto už dával odstraňovať znamienka z tváre. Ja mám jedno v strede brady a rozhodla som sa odstrániť si ho, nakoľko mi to odporučil aj lekár. Ale bojím sa toho, že aj keď navštívim odborníka - plastického chirurga, zostane mi tam viditeľná jazva alebo dačo podobné. Niekto, kto by povedal svoju skúsenosť?

Danka,´87

Cavko, dnes som to bola prekonzutovat s koznou, pretoze mam jedno taku malu cystu na brade, a v podstate ma do toho "dotlacila" mama s brachom - vraj to nevyzera dobre..
Teda pytala som sa, ci by nebolo lepsie to dat laserom ako ku chirurgovi na rez. Kozna povedala, ze laser nie je moc dobry napad, pretoze uz sa jej v ambulancii objavilo "par ludi", ktori si to boli dat robit laserom a moc sa to nezdarilo, takze nevedela, co s nimi, lebo to vraj mali nezhojene, zjazvene - proste, polovicna robota.
Najlepsie by vraj bolo - podla nej - ist ku chirurgovi , nech to zreze, a potom si tu jazvicku dat laserom vybrusit.. Pytala som sa jej, ci to bude boliet, a ci tam zostane jazva . Je to vraj individualne - u kazdeho inak, ale uz existuju rozne gely, ktore dokazu jazvy pekne zhojit.. a potom vybrusit do nejake dermatol. studia laserom.. takze, tak... Som zvedava, co to bude ;)

hmmmmmmmmm

mne vyberal plasticky chirurg znamienko na tvari, pri nose, a dokonca na 2x,lebo prvy krat tam zostali zvyskove bunky,asi nesiel dost hlboko a znovu zacalo rast a mam tam minim.jazvu, nie je ju skoro vobec vidno.je to len taka mini priehlbinka, aj aj to je individualne,mne isiel druhy krat hlbsie, tak asi preto...plasticky chirurgovia maju inu techniku aj vyberania a hlavne sitia, preto urcite odporucam plastickeho!neviem ako to je s laserom,ale nie kazde znamienko sa moze vyberat s laserom,lebo v niektorych pripadoch musi ist na histologiu a vtedy sa moze len kvoli zachovaniu vzroky len klasicky vyberat.

ocas

ahoj, ja som si dala odstranit dve znamienka ked som mala 14 rokov, jedno z tvare a jedno z ruky. bola som na plastickej chirurgi v Ruzinove a vsetko preplatila poistovna, ale neviem ako je to teraz. na ruke je to trochu viac viditelne, ale na tvari vobec, aj ked zo zaciatku, mozno rok, dva, bolo vidiet malu cervenu jazvycku (mala som tam 5 stychov), teraz mam 23 rokov a naozaj to nie je vidiet. dost som sa toho bala, aj to bolo trochu neprijemne ked mi to odstranovali, ale strasne som tuzila mat cistu tvar a naozaj to stalo za tych par minut bolesti. nie je to nic hrozne, cim skor sa odhodlas, tym lepsie. vela stastia :)

sydney

ja osobne mam dokopy prec tak 9 znamienok (telo a tvar) a caka na mna cely chrbat (asi 13). po vsetkom mi ostavaju jazvy (ja osobne sa za ne nehanbim,vacsinu mam na chrbte),ale na tvari som si ich dala vypalit tekutym dusikom,kedze som z predchadzajucich rezacich zakrokov videla,ake to mam a nechcela som jazvy na tvari.asi tyzden som mala na tvari chrasticky (davala som si 4),odpadlo to a nic nevidno :)

dragonicka

mne uz vyberali 7 znamienok... sice nie z tvare, ale moja rada znie - presne ako pisu, zisti si, ci nemas nabeh na keloidne jazvy... druha - idealne by bolo keby si videla vysledok prace daneho chirurga.
Ja som si prvych 5 dala vyberat na plastic. ambul v TT a vysledok je otrasny. Navyse ma to stalo kopec penazi. Pred rokom som si dala dalsie vybrat u statneho za par eur a su ovela krajsie zahojene.

ciara133

ja som si dala z tvare vyberat dve znamienka niekedy v januari..tiez som sa bala dost jazvy...bola som u plastickeho chirurga a dohodli sme sa na laseri ze to bude vhodnejsie...nabeh na keloidne jazvy vraj nemam..necely tyzden som tam mala take chrasticky a potom to opadlo...teraz po polroku tam vidno akurat take male cervene bodky...ovela lepsie ako znamienka...pretriem to trocha makeupom a je to v pohode...tolko moja skusenost

hviezda 226

najskôr by som si zistila ako sa ti hoja jazvy či normalne alebo keloidne lebo ak to robíš kvôli tomu ako to vyzerá tak ten keloid bude vyzerať 100 krát horšie...inak zaleží aj na veľkosti toho znamienka v niektorých dermatologických ambulanciách to robia tak že ich nevyrezácajú ale vypália tekutým dusíkom ale či sa to v tvojom prípade dá treba konzultovať priamo na mieste...bez vyšetrenia ti to nikto nepovie

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Odstránenie znamienka - Fórum - ZDRAVIE.sk