hrozne všetko riešim...

slnecnica@

Ja viem, že sú to malichernosti, hovadiny atď. Ale ak sú to obsesie, tak sa toho nezbavím lusknutím prsta. Ale vy dvaja podľa všetkého neviete o čom hovorím, však ?

AdamKrt

Laurina22 Dnes 23:24 - to bolo velmi vystizne povedane :)
-------------------
slnecnica@ - povedal som, ze to ma priatel z Teba vymilovat. To jest, ze to bude robit, az budes odpadavat... :) Mozno i par faciek by prebralo k zivotu :) Nevies, co od dobroty. Asi sa nudis a nemala si vazne problemy. Mozno by sa Ti zislo padnu na same dno, aby si zistila, ake malichernosti riesis a ze mozes by rada, ze si rada.

Laurina22

Nerozumiem tvojim prispevkom.Co vlastne riesis?Co ti je?Ved ty dievca musis byt v realnom zivote absolutne stratena.

Ved ked si sama realne nahlas polozis otazku CO MI JE?Tak ti ani ziadna odpoved nevyjde...

slnecnica@

lost, ale ja tu stále hovorím o psychických problémoch. Fakt si hovorím, že radšej by som riešila také tie "bežné" problémy ako tieto. Mám pocit, že tam je cesta jasnejšia.

Ja viem, že by som mala byť vďačná, za to, čo mám...ale je to ťažké. Ono to asi závisi aj od osobnosti alebo proste od človeka. Iný na mojom mieste by bol aj s tými mojimi starosťami možno šťastný.

Mám prácu, mám, kde bývať, mám, čo jesť, mám nového priateľa, ale...

Možno je to naozaj tým ako si myslí moja psychologička, že za všetky moje psych. problémy môže moja mama. Smutné, ale asi pravdivé.

Je to taký boj. Na jednej strane akoby som vedela, čo mám robiť a na druhej strane to buď nerobím alebo sa zrejme príliš rýchlo vzdávam :(.

Snáď mi niekto aspoň trochu rozumiete...

lost

"že možno by bolo lepšie počkať, kým tie problémy odoznejú, a potom si ju môžete naplno vychutnať. "

NIKDY neoodozneju, a aj keby, pridu nove..

a nedokazes si "uzit" aspon to co mas? to je potom dost neprijemne nemat moznost na chvilku vypnut, nemat moznosti si pripustit ze "hodinku predsa mozem prestat mysliet na problemy"

"uzit si co mas"
- mas si kam lahnut dnes, mas co do ust, mas priatela dnes, mas moznost triezvo rozmyslat (byt relativne zdravy clovek, pohybu schopny, mysleniu schopny)
to je celkom dost na vypnutie :)

tato veta mi pripomenula nieco cim som tiez sam "musel" prejst.. a dostal som sa z toho asi tak ze.. nejak som si povedal (nebolo to zo dna na den) ze "staci!" "treba vediet kedy skoncit, inak si to nestihnem uzit"
aby som bol nie tak metaforicky, bolo to pracovne a pracovat (hypoteticky ak sa nikdy neunavis) vecne je blbost, lebo skor ci neskor pride smrt a co budem mat z tej prace ? proste NIC :)

co budes mat z toho ak vyriesis 20 problemov, ale pride 20 ? nic.. -20+20 = 0 a si na zaciatku, len s KOMPLEXNEJSIMI problemamy...

podla mna je sanca ze si to nejak sama uvedomis, lebo aspon ja osobne nemam predstavu ako by sa dalo niekoho naucit prestat rozmyslat nad prolemom :) no dufam ze sa to niekomu podari :)

slnecnica@

AdamKrt, práve si trafil na moju citlivú stránku.

To by bolo skvelé, keby zmizli, ale neuveríš mi, tie myšlienky mám aj keď som s ním :(.

Vlastne keď sme došli k tejto téme. Predstavte si takúto situáciu. Zmyslom vášho života je LÁSKA. Samozrejme, že každý máme v živote problémy, ale predstavte si, že tie problémy vám kazia život a pohľad na svet. Zrazu do vášho života vstúpi láska, ale vy sa ju bojíte prežívať, pretože tie problémy vás vnútorne zožierajú a cítite, že keby tu neboli, všetko by bolo úžastné. A tak si v duchu hovoríte, že možno by bolo lepšie počkať, kým tie problémy odoznejú, a potom si ju môžete naplno vychutnať. Je tu len malý háčik. Tie problémy máte už roky a zatiaľ sa ich nedokážete zbaviť, možno sa ich ani nikdy nezbavíte. Je mi jasné, aká bude asi vaša odpoveď, ale ja v tej situácii som a som z nej vydesená...

AdamKrt

slnecnica@ - poziadaj svojho priatela, ze zakazdym, ked dojdu dotierave myslienky, ze to z Teba vymiluje. Uvidis, ako sa to prospeje obom :)))

A ked uz nie milovanie, aspon bozky, dotyky. Hned budes mat myslienky inde :)