Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

všetko možné na podporu trávenia

Príspevok v téme: všetko možné na podporu trávenia
Genesis

už dlhšie ma trápi žalúdok ... bol som 3 krat na gastroskopii a prvý krát mi našli že mam GERD (refluxnú chorobu pažeráka)
druhy krát mi už GERD nenašli a nenašli v podstate nič
tretí krát mi zistili gastritidu v spodnej strane žalúdka (antrum) a zistili mi metaplaziu (to znamená že vplyvom zlých podmienok sa niektore bunky žaludka nahradili bunkami črevnými. Helikobaktera nenasli ani raz.

Ako gastrolog mi k tomu nepovedal ani neporadil nič takze som sa do toho doma pustil a studoval som ale proste uz dlhodobo zlyhavam a uz neviem co skusit ... skusal som ocistne hladovky, stravu ryza maso .. zeleninovy salat tuniak ... pijem hodne cajov hlavne zeleny, rumancek, mate, mysi chvost, cakanku, zazvor .. skusal som pankreolan, wobenzym ale jednoducho sa neviem pohnut z miesta,

moja strava je cca nasledujuca:
1 ranajky - acidko + slnecnica + hrozienka + psenicne klicky
alebo acidko + ryzovy chleba s lekvarom
2. obed tuniak konzerva + zeleninovy salat s trochou olivoveho oleja a octu
alebo kysla rybycka s chlebom :)
3. vecera: sojovo fazulova polievka na kyslo s celozrnym chlebom
alebo gulasova polievka so srdciami a chlebom

ako korenie pouzivam cierne korenie a cervenu papriku a na solenie sol

pijem hlavne vyssie spomenute caje.

takze ak niekto vie o niecom (suplement, liek, metoda hoc co) co by dokazalo zlepsit travenie a dalo by sa to zohnat na slovensku tak prosim napiste.

musim totiz priznat aj ked nerad (pretoze barani neradi priznaju porazku :) .. ze na toto som proste kratky

Genesis

:) hehe ze jake reklamy sa tu robia :)

aloe vera ? :) ... ziaden zazrak mal som od LR :) spokojnost z mojej strany viac uspechov som dosiahol so zihlavovym cajom z billy za par korun :)

nic nie je na ocistu tela lepsie ako napr dvojdnova hladovka kde sa pije len cista voda ... pripadne sa moze pouzit na zaciatku uhlie na absorbovanie skodlivin pripadne klystir :) - bohuzial v mojom pripade ani to nepomohlo

takze ludia nenechajte sa oblbnut elixirmy a podobnymi blbostami so zarucenym ucinkom :)

Genesis

osobne som si na moj problem objednal Betain HCl s pepsinom na podporu travenia bielkovin a zvysene kyslosti zaludka a potom este jeden pripravok ktory obsahuje rozne typy enzymov spolu s Betainom HCl na podporu travenia aj tukov, bielkovin a uhlohydratov.

neviem ci to zaberie ale ak ano dam vediet :) - z toho co som studoval na nete tak by mohlo

ono totiz aj tak uz nemam moc co ine skusat bo vsetko som uz vyskusal

Genesis

haha jasne take prirodne lieky uz poznam aj take tahy ze odpis na mail :)

ak existuje prirodny liek tak nazov sem nech vsetci sa mozu vyjadrit k jeho zlozeniu a cene :)

ivona33

Takýto problém sa nevyrieši stravou, je tam zápal, viem o čom píšem. Existuje veľmi dobrý prírodný liek,dá do poriadku žalúdok a aj iné veci o kt. ani nevieme, že s tým súvisia; pomôžem...ak chceš odpíš na mail.

no-

RNG zo vsetkou uctou k tebe to aj tebe by sme nemuseli verit-ved ta pozname len cez forum...
inak kazdy si musi aj sam pomoct-ale nie kazdy ma tolko stastia...
a len tak mimochodom ja tiez nepouzivam len ciste internet-v dobe kedy ja som zacala mat problemi internet sme este nemali...
ale tak je to jedno nechce sa mi tu vsetko rozpisovat-ale stale si stojim za svojim-TREBA ZMENIT AJ STRAVU KED SA CHCE CLOVEK DOSTAT Z GASTRITIDY...
TEBE ZELAM GENESIS VELA STASTIA ABY SI SI NEJAK POMOHOL-UZ SA TYM NEMIENIM DALEJ ZAOBERAT...

RNG

Je jeden zasadny problem s internetom. Tam moze hocikto dat hociaku "informaciu" co aj spravidla robia, na to aby ovplyvnili zakaznikov.
Ja na fakty a spolahlivejsie informacie pouzivam lekarsku literaturu, najma periodika znamych alternativnych lekarov.
Na internet tito lekari davaju uz starsie, davnejsie zname zalezitosti ako aj reklamy na svoje produkty, ktore mnohi z nich maju alebo odporucaju.
Zialbohu ich clanky tu nemozem kopirovat, lebo by to bolo porusenie autorskych prav. Preto casto vyhladam na nete z toho mnozstva casto protichodnych sprav taku, co je pribuzna tomu z lekarskych periodik a sem ju dam.

Pouzivat ale internet ako spolahlivy zdroj informacii je omyl.

no-

ESTE JEDNA DOLEZITA VEC PRI GASTRITIDE/vsak nielen pri nej ale aj vseobecne pri jedeni/
NEMALO BY SA JEST LEN TAK V RYCHLOSTI A V STRESE-ZE NAHADZES DO SEBA A UTEKAS PREC-JEST BY SA MALO POMALY A V KLUDE...POMENEJ A CASTEJSIE A PORIADNE POTRAVU POZUT-ABY ZALUDOK MAL CIM NAJMENEJ PRACE...
A HLAVNE NA NOC BY SA NEMALO JEST-ABY SA ZALUDOK NEZATAZOVAL A ODDYCHOL SI V NOCI...

no-

GENESIS mam ti napisat nejake recepty?alebo si nieco vyhladas aj na nete...je toho spusta...
hl.treba nahradit ako som pisala bielu muku za celozrnu ak nechces spaldovu alebo inu...lebo pri spaldovej by si si musel piect chleba sam-celozrne pecivo dostanes/
spaldovu muku mozes aspon doma pouzivat na zahustovanie polievok,omacok...
cukor biely vymenit za trstinovy-alebo aky ty budes chciet...
a nejest vyprazane jedla...olej najlepsi je REPKOVY-RACIOL.../je podobny ako olivovy olej/
podla mna staci ked si najdes recepty pre vegetarianov oni maju zdrave jedla...
ALE AK BUDES CHCIET JA TI NAPISEM NEJAKE RECEPTY-LEN SU TO VYMYSLENE PODLA MOJEJ CHUTI...A UPRAVENE PODLA TOHO CO JA MOZEM A NEMOZEM JEST...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

všetko možné na podporu trávenia - Fórum - ZDRAVIE.sk