všetko možné na podporu trávenia

Príspevok v téme: všetko možné na podporu trávenia
Genesis

už dlhšie ma trápi žalúdok ... bol som 3 krat na gastroskopii a prvý krát mi našli že mam GERD (refluxnú chorobu pažeráka)
druhy krát mi už GERD nenašli a nenašli v podstate nič
tretí krát mi zistili gastritidu v spodnej strane žalúdka (antrum) a zistili mi metaplaziu (to znamená že vplyvom zlých podmienok sa niektore bunky žaludka nahradili bunkami črevnými. Helikobaktera nenasli ani raz.

Ako gastrolog mi k tomu nepovedal ani neporadil nič takze som sa do toho doma pustil a studoval som ale proste uz dlhodobo zlyhavam a uz neviem co skusit ... skusal som ocistne hladovky, stravu ryza maso .. zeleninovy salat tuniak ... pijem hodne cajov hlavne zeleny, rumancek, mate, mysi chvost, cakanku, zazvor .. skusal som pankreolan, wobenzym ale jednoducho sa neviem pohnut z miesta,

moja strava je cca nasledujuca:
1 ranajky - acidko + slnecnica + hrozienka + psenicne klicky
alebo acidko + ryzovy chleba s lekvarom
2. obed tuniak konzerva + zeleninovy salat s trochou olivoveho oleja a octu
alebo kysla rybycka s chlebom :)
3. vecera: sojovo fazulova polievka na kyslo s celozrnym chlebom
alebo gulasova polievka so srdciami a chlebom

ako korenie pouzivam cierne korenie a cervenu papriku a na solenie sol

pijem hlavne vyssie spomenute caje.

takze ak niekto vie o niecom (suplement, liek, metoda hoc co) co by dokazalo zlepsit travenie a dalo by sa to zohnat na slovensku tak prosim napiste.

musim totiz priznat aj ked nerad (pretoze barani neradi priznaju porazku :) .. ze na toto som proste kratky

no-

aj to PSENO je dobre brat nalacno rano lyzicku malu pochrumkat a zapit vodou-AKTIVUJE TO PANKREAS A SLEZINU...
aj ostatne VIT.skupiny B su velmi dolezite pri traveni-tak si ich mozes dodat vo forme B KOMPLEXU FORTE na cas...ak by si chcel-tie vitaminy sa nicia aj pri stresse tiez je ich malo pri traveni...

issey

Na stranke iherb sa platit cez Paypal neda pokial viem. Ale skus navstivit aj ebay a pozriet niektore vyrobky - tam platis cez Paypal. Ja som minule vydrazila Ester C od American Health za 1 USD. Cize niekedy sa aj tam oplati pozriet.

Genesis

i ked popravde nemam ani paru ako moze jablkovy ocot zvysit kyslost v zaludku kedze sa jedna o daleko slabsiu kyselinu ako HCL :)a o kyseline askorbovej uz ani nehovorim :)

ale bohuzial po precitani asi 100 clankov som ziadne lepsie info nezohnal :)

Genesis

no ja som momentalne skusil trosku setriacu stravu ale jem vsetko ale pridal som pred kazdym jedlom lyzicu jablkoveho octu a trosku zazvoru pozut.

hladal som na nete vcera celu noc a jedine co radia na nedostatocnu kyslost v zaludku je:

1. betain HCL ale nazory na neho su rozne
2. jablkovy ocot
3. zazvor
4. vela vitaminu C
5. zvýšený prijem viteminov a mineralov z dvovodu ich zhorsenej absorbcie hlavne vitaminu B12

no-

a chcela by som dodat ze nie som proti doplnkom-ako takych lebo oni velmi pomahaju-ALE ZMENA STRAVY MUSI BYT...
JA SOM ZACINALA TIEZ AJ DOPLNKAMI-ale je tazke najst si pre svoje telo doplnky-no a casom som zacala obmedzovat nejake doplnky aby telo nezlenivelo-myslim tym enzymy...
ALE STALE POUZIVAM NIEKTORE-LEN NEMUSIM VELA TOHO BRAT AKO NA ZACIETKU CHOROBY-UZ PODLA SITUACIE SI BERIEM CO POTREBUJEM-NAJHLAVNEJSIE JE DOSTAT TRAVENIEA CHOROBU POD KONTROLU...

no-

Vyhybanie sa roznym potravinam, ktore nevies stravit pre tie rozne nedostatky nakoniec povedie k podvyzive na rozne potrebne ziviny a teda k roznym zdravotnym problemom

RNG tu ide o vyhybanie sa potravin na ktore sme alergicky a ktore sposobuju gastritidu...
len mi nehovor ze smazene jedla
/ked sa jedia casto/su ZDRAVE...
a nechce sa mi tu rozpisovat...
mna dost znepokojuje to slovko METAPLAZIA...ZNIE TO TAK DIVNE...
inak ked bude jest pestro a vynecha maso,olej-zezdravi,repny cukor a bielu muku-a namiesto toho nahradi ine veci-TAK AKO MOZE MAT MALO ZIVIN
BIELY CUKOR V POROVNANI S TRSTINOVYM NEMA NIC V SEBE KDEZTO TRSTINOVY MA PLNO MINERALOV SEBE...
MUKA BIELA S POROVNANI SO SPALDOVOU MUKOU TO ISTE
A OLEJ KED ZOBERIES ZE BY MAL POUZIVAT RAFINOVANY TAK AKO SI POMOZE....
JASNE ZE SA S TOHO ROBI VEDA-LEBO POZRI-RANO KED VSTANES A CHCES FUNGOVAT NORMALNE AKO ZDRAVI CLOVEK MUSIS ROZMYSLAT NAD TYM CO MOZES JEST ABY SI VOBEC VYSIEL Z DOMU...
a necham toho-lebo viem ze kazdy ma nejaky problem a toho druheho nie stale chape...ked som bola zdrava nikdy som sa nad tym nezamyslala co jest-zjedla som a nemala som problem-teraz je to ine-zjem hoci co a potom mam PROBLEM...tak radsej sa budem nad vsetkym zamyslat ako do seba cpat veci ktore ma polozia na lopatky a ver mi viem o com pisem lebo som uz bola na SMRTELNEJ POSTELI...
A DOPLNKY SAME O SEBE CLOVEKU NEPOMOZU-VELA KRAT JE TO AJ O TELE-NIEKEDY ANI TIE LIEKOY A DOPLNKY NEPRIJME-TAKZE ZMENA STRAVY JE VELMI DOLEZITA...

Genesis

issey:

pocuj a neni to potom lepsie cez paypal ? ... vies poskytnut takto udaje o karte niekomu cez net do zahranicia sa mi moc bezpecne nezda.

okrem toho este neviem stale co si mam kupit .) .. viem ze betain HCL je jedna vec

ale ked uz nakupujem tak este by som mal nakupit aj ine :) takze ked este niekoho napadne nieco na podporu travenia tak sem s tym :)

issey

Genesis, kartu z Mbank to ani mne nevzalo. Ale debetku z CSOB uplne v pohode. Ak Ti nevzalo tu zo SLSP, tak si ju tam mozno zle natukal - treba vsetko presne podla instrukcii, skus viac krat. A ak Ti to nepojde, chod sa informovat ohladom toho na pobocku. Ja mam obycajnu debetku z CSOB s aktivnym internet bankingom - teda nic extra. A co sa tyka toho prekrocenia 22 Eur - tak potom platis 20% DPH + CLO (lieky by mali byt 2,5% z celkovej ceny). Co podla mna nie je zas az tak vela - kedze si objednavas ovela kvalitnejsie vyrobky a stale su minimalne o polovicu lacnejsie ako to, co dostanes tu na SR a o kvalite sa ani bavit nemusi.
Podla mna sa len informuj v SLSP a objednavaj. Zdravie za to stoji.

issey

Splatenim je to uplne jednoduche. Treba sa tam zaregistrovat - davas tam aj udaje o karte. Netreba kreditku, staci obycajnu debetku aktivnu na nete. A potom po vybere produktu si vyberies zasielaciu spolocnost - asi tu najlacnesiu :) za 4 USD a potvrdis. Nasledne sa to automaticky stiahne z Tvojho uctu - akutalnym kurzom sa to prerata na EUR. Kurz byva velmi vyhodny.

RNG

A nebud si tak isty, ze ti vlaknina nechyba, len si spocitaj, ci ti to denne vide na tych pozadovanych 35 gramov, co je aj tak primala davka vzhladom na nasu historiu, ked jedenim roznych divych korienkov v praveku ludia dostavali 50 az 100 gramov vlaknin denne.
A vlastne hrube mikrovlakniny su i tak viacmenej neuzitocne, treba jemne=mikrovlakniny, lebo len tie su tak velmi nasiakave a potrebne na rozmnozovanie probiotik