antibiotika A probiotika (predpisuju vam lekari obe?)

Príspevok v téme: antibiotika A probiotika (predpisuju vam lekari obe?)
patricia455

dobry den. chcem sa opytat, ci vam predpisuju lekari pri antibiotickej liecbe sucasne probiotika... pretoze priatela neviem presvedcit, ze je to prirodzene, resp. ze mu to neuskodi. A on co ma vyrazne podlomenu imunitu castym uzivanim antibiotik, tak som mu len chcela pomoct. Vraj, ak mu to lekarka nepredpisala tak to uzivat nebude. A ze ani neviem o ziadnych probiotikach, co to su ...

tpch

Ty to este stale riesis? Zbytocne plytvas energiou keby bol nachylny respektovat tvoje rady, tak by ta posluchol. Vykasli sa na to, je to jeho zdravie a on si je za seba zodpovedny.

jajka001_

tak mu povedz nech sa na to opyta svojej doktorky. ze lebo je to info ktore je vseobecne zname a ked ti neveri nech sa opyta lekarky. a chod s nim ku lekarke ked bude chory, nech na to nezabudne :)

patricia455

no on nema problemy pocas uzivania ANTB (hnacku,alebo vracanie,..) to nie... len ma hrozne znizenu imunitu, lebo casto uziva ANTB...preto som chcela aby uzival probiotika. Ale okrem toho ma vseobecne traviace tazkosti v zmysle, ze nemoze vsetko jest (alergia na potraviny), prip. vzdy uziva pankreolan na travenie, inak by mu prislo nevolno....

anjelik9

ja odkedy som mala pri antibiotikach hnačku tak si ich kupujem ku každým antibiotikam a aj mimo nich ich beriem bo potom nereagujem tak citlivo na mliečne výrobky ;) mna sa len lekar pýtal či mám po antibiotikach nejake tažkosti ale predpísať ich nepredpíše kedže je to voľnopredajne a poistovna ti z toho nič nepreplati ale ked nema po antibiotikach problemy a nechce to tak mu to nenut skus nejaky jogurt s probiotickymi bakteriami ako aktivia bifi probia a pod nie je to síce ako probiotika ale vždy lepšie aspon niečo než vôbec nič ;)

patricia455

jo jo, on je moc tvrdohlavy. aj som mu dala citat clanky ale nechcel to moc vidiet ... vraj tomu neveri a vedecke dokazy nie su 100%-ntne ...

llek

Pozri, probiotika sa pri uzivani antibiotik odporucaju, ale nie je to uplne nevyhnutne. My sme ako deti uzivali ATB bez probiotk a sme tu. Iste, s probiotikami je riziko narusenia mirkobialnej crevnej flory nizsie. Su ludia, co uzivaju ATB bez probiotik a tazkosti nemaju a su taki co sa na ATB len pozru a uz maju bolesti brucha a hnacky. Nechaj svojho priatela tak, je dospely, ak bude mat hnacky tak si to zapamata, ak nebude mat tak nic. U dospelych ludi mozes vzdy iba poradit a je na dotycnom ci radu prijme ci nie. Niekedy je to aj vec toho akym sposobom chceme radit a pomahat, vec komunikacie. Mozno je ale taky tvrdohlavy, ze si velmi nepomozes.

system

doktorky to neodporucaju lebo to je vraj samozrejmost. ale ja sa pytam, boli probiotika aj pred cca 10 timi rokmy ? ked som bol maly, bol som chori neraz, a bral som antibiotika no nepametam si aby som bral vtedy este nejake probiotika a nic mi nebolo. Stari ludia (moj oco) ak berie antibiotika tiez neuziva probiotika, proste nieje to povinnost. Niekto ma silnejsi zaludok a zvladne vpohode lieky. Probiotika su vraj na to aby od silnych liekov sa nenajk "nepochorel" zaludok. teda vraj. Podla mna niesu az take drahe aby si nemohol kupit nejaku krabicku probiotik za par € alebo ak mu ide o to tak mu ich kup ty a daj si jednu nech vidi ze sa z toho neumiera :D

katka...

Daj priatelovi precitat nejaky clanok o probiotikach. Ak to ani tak nepochopi, asi s nim nepohnes. Ked raz sam nechce, tak to uzivat nebude a ked ho este aj mamicka v tom utvrdi, tak jasne, ze bude pocuvat ju.