Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ovcie kiahne

Príspevok v téme: ovcie kiahne
majda85

moja sestra pred mesiacom dostala ovcie kiahne, a kedze som ich este nemala, cakala som, ze ich dostanem aj ja, lenze nedostala som, hoci som s nou bola v kontakte cely cas pred aj pocas vypuknutia choroby..v minulosti som uz bola raz v kontakte s clovekom ktory prave sa vyhadzal a ja tiez nic.. zaujimalo by ma teda,ci to od niecoho zavisi ci sa clovek nakazi(samozrejme ten ktory este nemal) alebo je to proste len nahoda..da sa proti tomu ockovat aj v dospelosti? nerada by som ich chytila ked si nebudem moct dovolit byt mimo niekolko tyzdnov. dakujem

RNG

Viralne testy su drahe a nepresne, preto ich lekari robia len velmi zriedkavo.A vacsina viralnych chorob sa aj tak vylieci za par dni samo, takze do toho ani nezasahuju liekami, ktore maju privela skodlivych ucinkov.
Nuz ale zvysovanie viralnej imunity, co bezni lekari vobez spravidla nepoznaju sa vyplaca.Hlavne dnes, ked ludia cestuju a nove viralne sa okamzite roznesu po celom svete. Aj je podstatne viac osobneho styku, ako kedysi, a casto az priosobneho.

majda85

ahaa cize je tu moznost ze som to niekedy teda dostala, ale nikdy sa to navonok neprejavilo, a teda som voci tomu uz aj imunna? a da sa to nejako zistit napr z krvnych testov? lepsie je vediet na com som

RNG

Imunita sa dosiahnut aj tzv tichou nakazou, co je podobne ako zastepenie, ked clovek dostane virus, ten sa ale nerozmnozi dostatocne, aby sposobil symptomy , ale dostatocne, aby telo proti nemu zacalo intenzivnejsie vyrabat protilatky. Dnes je takych viralnych prenosov velka vacsina.

majda85

uff, ak mam pravdu povedat, dakujem RNG za odborne vysvetlenia ale ja som v tomto uplny laik, takze vlastne ani neviem o com hovoris :D mna len zaujimalo preco sa niekto nenakazi tymi ovcimi kiahnami vobec, ked nakazlivost je asi 90%..to suvisi s tou viralnou imunitou co si spominal? co to vlastne je, je to nieco ine ako imunita vseobecne? lebo nemyslim ze by som mala az taku dobru imunitu, to si nemyslim.. a k tomu ockovaniu..mam na mysli len ovcie kiahne, nie nieco ine este, myslis ze je to zbytocne? lebo tak som to nejak pochopila..lebo chytit to v dospelosti naozaj nie je bohvieco a k tomu skola, praca..

RNG

Osypky/spalnicky/morbilli/rubeola su sposobene morbili virusami a nie VZV, ako najdete v mnohych zlych prekladoch na slovenskom Google.
Tento virus taktiez u deti je lahky obvykle a u starsich nebezpecnejsi, lebo napada nielen kozu, ale rozne organy vcitane pecene a srdca.
Ockovanie proti nim je velmi ucinne
(pre zmenu, aby ste si nemysleli, ze som proti vsetkym ockovaniam).
Ja som len proti privela vakcinam zdruzenych ako pentavalentne a hexavalentne alebo ockovanie novymi a hodne skodlivymi vakcinami .

RNG

Ockovanie ti velmi malo pomoze, virus dostanes tak ci tak ked mas nizku viralnu imunitu, dokonca casto aj ked mas vysoku viralnu imunitu.
Napr EBV(sposobuje mononukleozu) v patdesiatych rokoch prvykrat popisovali ako dost vzacnu chorobu, dnes nasli na nervovych spojeniach EBV u 98% americanov, z coho len malicky zlomok trpelo na prepuknutie mononukleozy.
Preto tu trubim, v sucasnych tichych vioraqlnych epidemiach, ktore si lekari viacmenej nevsimaju, ked nesposobia otvorene ziadnu chorobu, ktoru by mohli diagnozovat, si ytreba zvysovat viralnu imunitu, inac na to ludia skor ci neskor doplatia.
VZV je obzvlast nebezpecny pre starsich ludi, ktorym casto prepukne pre znizenu imunitu ako casto zivotunebezpecny pasovy herpes(shingles), mam viacero priatelov, u ktorych to prepuklo a znacne im to poskodilo nervy, oci, crevne vystelky a mozog, nielen kozu, ako sa nazdavaju lekari z vonkajsich koznych prejavov.

RNG

Virus , ktory sposobuje ovcie kiahne u deti a pasovy herpes u dospelych je varicela zostrix(VZV), a ktory zostava v tele od prvej nakazy dozivotne. Ked ma telo dostatocne vysoku viralnu imunitu, tak sa neprejavuje. Ked ma telo znizenu imunitu(oslabenie, nakaza...) tak prepukne znova a znova.
Tak ako aj ine virusy, co nosime permanentne v tele, ako HSV1,HSV2, rozne HPV, CMV, EBV a kopu inych, ktore zatial viditelne nesposobuju ziadne extra skody.
Inac virusy sa casto vobec navonok neprejavia, ale mozu sposobovat znacne skody na vnutornych organoch, slizniciach, vystelkoch a nervovych obaloch=zapaly nervov.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.