Inzulinove pumpy - novinky vo svete diabetu

Príspevok v téme: Inzulinove pumpy - novinky vo svete diabetu
andel

Tak som tu znovu! Musim sa s Vami potesit! Dufam, ze to coskoro pride aj na Slovensko a budete aj Vy doma mat moznost, ktoru mi vcera otvoril moj diabetolog. Vola sa to OmniPod (www.myomnipod.com, sorry nasla som info iba v anglictine) teoreticky je to bezdrotova inzulinova pumpa a pracujem na tom, aby mi ju o tri mesiace pri mojej dalsej navsteve diabetologa uz nasadili! Medtronic sa nechyta, toto je novinka, na trhu iba zopar mesiacov v USA. Je to len malinkata krabicka v ktorej je inzulin a k tomu iPOD akoby ovladac, spolu s glukometrom, ziadne trubky, droty, atd. Neviem sa dockat a dufam, ze kym sa vratim domov, tak to bude fungovat aj na Slovensku. Az to budem pouzivat, tak Vam dam vsetkym vediet ake to je, ale z toho co som citala = MUSI TO BYT SKVELE!
Inac moje rozhodnutie pre pumpu bolo z jednoznacneho dovodu=> vysoky cukor, zvysovanie daviek inzulinu.
Ma niekto skusenosti s akoukolvek pumpou? Ak ano, ako to zmenilo Vase glykemicke hodnoty? Hypo or Hyper? Lepsia kontrola? Cakam Vase prispevky!

andel

Tak ja uz dva tyzdne pumpujem na omnipod a nelutujem, jedine co lutujem, ze to tak dlho trvalo! Moje glykemie sa rapidne upravili, citim sa "bezpecnejsie" a hlavne volnejsie! Uz sa nemusim skryvat v restauracii s ihlami! Je to skvele! A aj ked mam moznost bezdrotvej pumpy, ak by som sa vratila domov a doma to este nebolo, dam sa nastavit na akukolvek inu pumpu pretoze je to neskutocne! Po siedmich rokoch za 14 dni ani jedna ihla! Som si to nevedela ani len predstavit a teraz je to skutocnost.

pero

...pekny članoček o phumpe :-)len treba ešte dodať že pumpa nie je všeliek...aj ked je to najučinejšia liečba inzulinom stale plati to iste - čim lepši celkovy pristup k chorobe tym lepšie vysledky a tym padom menej pozdnych komplikacii...aj mne by sa zišla pumpa aby to bolo lepšie ako to je,no môj doktor nechce o tom ani počuť aj ked glykovany mam už cez rok nad 8%....smola že byvam na vychode republiky....aspon ja si myslim,že je to s tou pumpou tak,je to nakladna vec a zrejme ju nemôže mať každy hneď aj ked by pomohla...

phumpa

ahojte:) prihovara sa Vam 15 rocny cloviecik ktory vsade chodi s ciernym pasikom miesto opasku a na nom ma zavesenu kapsicku a v nej sa skryva mala pumpicka:) Cukrovku mam od mojich troch rokov a kedze som bola este velmi mala, neuvedomovala som si co to je. Jednoducho to teraz berem ako uplne normalnu sucast mojho zivota a necitim sa ze by som bola ina ako ostatni. Pumpu mam iba od konca maja 2007 ale som s nou nadmieru spokojna. Pravdupovediac ma na nu nahovarala diabetologicka uz asi od mojich 12 rokov lebo vtedy som prisla do veku ze som zistila ze sa da jest vselico navyse ked ma rodicia nevidia. Je to smutne a viem ze to nieje dobre ked vyzieram a potom sa to ukazuje aj na vysledkoch.. ale zasa nie vzdy som mala hyper len kôli tomu. niekedy boli chvile ze som naozaj nic navyse nejedla a pritom hladina cukru mi lietala ako chcela! a preto mi chceli dat pumpu. mne sa vtedy uplne protivila a nevedela som si predstavit ze stale budem na nieco pripojena a ze este aj spat s tym musim.. no potom prisla doba ze som uz mala naozaj skoro cely den od 15-25 mmol/l cukru, niekedy aj viac. to uz sa nepacilo ani mne a kedze som uz nevedela co mam robit, ine riesenie uz nepadlo ako pumpa. S trochu tazkym srdcom som to odsuhlasila a bolo. poslali ma do Martina, kde som uz na druhy den mala pumpu. netrvalo dlho kym ma nastavili a bola som doma. Ked sa na to pozeram teraz, pumpa je naozaj super. teraz ked si davam pozor tak cely den sa da krasne vydrzat s glykemiami pod 10. a pokial sa nedeje nieco zvlastne tak niesu ani ziadne vykyvy. Teraz uz viem ze ak mam vysoku glycku tak je to len moja chyba... A co sa tyka ze ju mam stale pri sebe, na to som si uz zvykla. A este som sa nestretla s nikym, kto by si myslel ze je to nejaka zdravotna pomocka. Vsetci si myslia ze je to MP3 prehavac alebo mobil A ked sa niekto spyta ci je to MP3, iba mu s usmevom poviem ze je to inzulinova pumpa a nekedy dodam pre informaciu ze mam cukrovku. Ked ma s tym videl prvykrat moj spoluziak, spytal sa "Co pocuvas?" a ja som nanho nechapavo pozerala a az potom mi doplo o com hovori:) tak som sa schuti zasmiala vtedy:D a takych pripadov podobnych bolo viac a myslim ze aj bude. A radim aj ostatnym ktori vahaju nad touto moznostou, ci si dat alebo nedat pumpu, vazne ju odporucam vsetkym! Je uplne super! :)))

andel

Tak uz tri dni pumpujem a je to to najlepsie rozhodnutie ake som mohla spravit!!! Viete si predstavit za tri dni ani jedna ihla??? Ja som si to predstavit nevedela a po troch dnoch si uz neviem predstavit pichat ihlu! S pumpou som sa "zzila" asi po hodine, teraz len s doktorom pracujeme na jej presnom nastaveni a az sa to podari, tak to bude to najskvelejsie zariadenie, ake ludsky jedinec vymyslel.

peto135

kosa,tak čo je z tebou?...čo si chcel povedať,že existuje??...poznáš azda ten spôsob,ako postaviť tie (ochabnuté,či mrtvé,či aké) bunky pankreasu do pozoru???....dúfam že nemáš DM2,lebo to je trošku o inom ako pri DM jednotke.

matos

videl som tu novu pumpu z usa,doma na slovenku mozme bit radi,ze mame ti ktore su dostupne,ja som na pumpe uz 3 rok,robim servis praciek a ani bi som nepovedal,ze bi my pri praci prekazala,vsetko je zvyknut si.mam pumpu 508,glikovany sa pohibuje od4,7 do 5,7.diabetik som 25 rokov.od zaciatku uzivam len kratkodobe inzuliny.prvy krat som videl pumpu v lubochni v 1986 a bola to velka ako tranzistor,dnesne pumpy su 5 krat mensie,na koniec pre kazdeho kto uvazuje o pumpe,berme to co nam momentalne ponukaju a nie az bude neskoro.poistovni sa nebojte,len treba za tim chodit a nedat sa odradit.ono to vsetko ma vyhody aj nevyhody.

RNG

Prekvapko, jeden z dovodov, preco som sa pustil do studie doplnkov bol moj zly zdravotny stav, kam som sa dostal s odporucaniami lekarov na prevazne skrobovu dietu(sacharidy, cerealy) s "zdravymi" bezcholesterolovymi "rastlinnymi olejmi a maslami".
Zialbohu, na vlastnej kozi som sa musel presvecit, na co su dobre doplnky a ze diabetes 2 je nimi liecitelny.
Dnes sa nevyhybam maslu, vajciam, ale znacne som musel obmedzit skroboviny(chlieb, ryza,vsetko s cukrom), vylucit vsetky tzv. rastlinne tuky okrem panenskych, tj za studena lisovanych(tie druhe su znacne zmenene chemickym a tepelnym spracovanim, uz vobec sa nepodobaju prirodnym)) a po piatich rokoch brania roznych doplnkov(vsetko odporucene lekarmi, ktory sa zaoberaju doplnkami a maju s nimi velke uspechy) aj ja som si podstatne zlepsil hladiny cukru v krvi,okrem inych beznych problemov(reuma, klby, travenie) ktore idu podla velkej vacsiny lekarov "samozrejme" s vekom.
Regeneroval som si pankreas, znizil vahu, zlepsil cirkulaciu, zlepsil zrak, uz nie som v case epidemii chory dlhsie nez 2-3 dni, samozrejme bez horuciek a prerusenia prace.
Uznam, ze mnohe doplnky su priemyselne spracovane, tak ako jedla su dnes zvacsa produktom potravinarskeho priemyslu. A nikdy som doplnky nepovazoval za nahradu spravnej stravy, len za doplnanie materialov, ktore nam chybaju alebo ktore su klinicky ucinne na nase zdravotne problemy a udrzbu zdravia.

peto135

kosa
Ty pozaš spôsob ako by sa dali bunky pankreasu ne/produkujúce insulín znovu oživiť ??
....alebo čo existuje? trošku aj konkretizuj,nehanbi sa :-)

prekvapko

RNG, ja ze si zdravy ako repa ked tak propagujes zdrave doplnky a cuduj sa svete. mal by si radsej zmenit stravu a sposob zivota a nepotreboval by si tie svoje spracovane preparaty a kapsule, tablety....priemyselne spracovane.