Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako prestať s fajčením?(cigariet)

blondula

moj priatel prestaval tak,ze namiesto Marlboriek si kupoval nejaky sajrajt,Marsky,LM alebo co :DDD namiesto skatulky co vyfajcil predtym a to uz znizil z dvoch na jednu kvoli mne :-( fajcil tie Marsky asi 2-3 dni :DDDD nechutili mu .... lenze teraz tu neni a ktovie kolko zo stresu fajci :-((( ja som fajcila asi 6 rokov a prestala som velmi rychlo,som zena,chcem byt pekna a nie nejaka susena slivka v starsom veku :DDD ked vidim starsie zeny co fajcia,dakujem neprosim !!! radsej investujem do kozmetiky :P

jajka001_

bodka, to bolo dobré :) ja fajčím len ked pijem. aj to nie vzdy. len na oslave. ale uz nemam problem vydrzat aj tam, rozhodujem sa podla nalady - raz za rok si to mozem dovolit.

2bodka

Znizovanim davok sa prestat fajcit neda, resp. da, ale iba na chvilu :) treba to naozaj chciet a potom to ide samo. Vydrzat tyzden a potom uz ti to zacne smrdiet aj ked to citis niekde na kave. Ja osobne som v takej etape, ze nefajcim. Mam 29, fajcim od 15tich, takze skusenosti s prestavanim mam neurekom. Momentalne nefajcim a to preto, lebo mi to hrozne smrdi. Mavam chute a jedine kedy neodolam je, ked som niekde na zure alebo viac vypijem. Vtedy ten kandel necitim a zapalim si. Inak je to pocit taky hrozny ako vytiahnut spak z popolnika (taky dobry mesacny) a potriet si nim nos zvnutra :D proste vyfuknem vzduch nosom a ten smrad tam je :) nehovoriac o tom, ako niektore zeny smrdia, ked nastupcia do MHD v lete, to je horsi smrad ako ked zmokne pes :D
Takto "fajcim" nefajcim uz asi 3 roky. Ale v tom bol aj 1,5 roka uplne bez. Takze najlepsia rada znie, kto chce prestat uplne fajcit, musi prestat najprv pit :)))

sestry

Viem,ale predsa je to dosť tažké,nemožem sa donutiť k tomu aby som prestala,som zvyknutá nato že kedykolvek chcem idem si zapláliť na balkon poprípade na záhradu.Pri každej krabičke si hovorím no tak táto je posledná ale nikdy nieje.Premýšlala som nadtým,nevidím v tom pozitíva ale zas ani tie negatíva ma nechcu donutiť k tomu aby som prestala,no ako ste aj písali,alebo písala potrebujem niečim zamestnať ruky a navyše som v spoločnosti medzi samými fajčiarmi a to nieje až také lahké ked cigarety aj nemám tak ma hocikto ponukne,aj ked som hovorila nech ma už neponukaju.Ked som už bola zmierená s tym ze nebudem fajčiť a povedala som to svojim priatelom,všetci do jedneho sa začali smiať že ja to nedokážem ze mi neveria,že aj tak si zapálim a toto je jeden z dovodov ze im chcem ukazať že to dokážem,no hlavne pre seba.Ničím si zdravie a to nehovorím ešte o tých peniazoch,kolko vrážam do cigariet.Budem musieť s tým rázne skončíť,od dnes končím tak DRŽTE PALCE.

lost

Prestan s tym ako som ja prestal s chodenim do KFC :) (chodil som tam kazdy den). Proste som si povedal ze KONIEC!!!

A nehovor ze toto nemas v sebe.. ma to kazdy.. je to len v mysli, psychika.. staci 'zatat a povedat nie' - zo zaciatku to bude narocne, ale neskor to bude OK (cca po 1 mesiaci).

Alebo si predstav, ze cigareta je tvoja svokra.. proste nedovol jej vyhrat, nech to stoji co to stoji..

jajka001_

musis si sama v sebe uvedomit, preco fajcis, co ti to dava, co ti to berie, co je na tom zlé, preco mas problem prestat. co ta v tom brzdi.
ja som prestala dvakrat -raz znizovanim - v pohode, raz naraz - lebo som bola tehotna.
prvykrat som prestala fajcit na rok, potom som zas zacala.
druhykrat som prestala navzdy - uz to nepotrebujem. okrem vynimocnych chvil kedy sa rozhodnem si zapalit, co je tak raz dvakrat do roka na nejakej akcii. ja som proste taky spolocensky fajciar.
co ta nuti fajcit?
ja som napriklad sice fajcila ale nikdy som sa s tym vnutorne nestotoznila - jednoducho som bola v spolocnosti fajciarov a potrebovala som nejak zamestnanat ruky. fajcenie je hnusné, smrdi to, škodí to, spolocensky ta to separuje a stoji to nemale peniaze. ake vidis v tom pozitiva?

system

nuz vyskum som nerobil :D ale ked myslis :) nehadam sa. osobne poznam len pripady ked s tym sekli nie ze znizovali davku. ;)

whee_ee

System, môžem povedať z môjho malého výskumu z okolia :))) že je to individuálne... Väčšinou muži prestanú tak, že seknú a dosť.. A ženy postupne znižujú... Každý si musí nájsť systém, ktorý mu vyhovuje, ale základ je NAOZAJ chcieť :)

system

Fajcit neprestanes tak postupne ze znizujes davku. Fajcit sa da prestan len raznym krokom. HOP a uz nefajcim. Vsetko co potrebujes je pevnu volu. Zo zaciatku ta mozu zacat boliet pluca a zacnes kaslat vela. (To sa ti pluca precistuju od toho bordelu z cigariet). sam som prestal fajcit a je to fajn pocit ak dokazes nieco co 90% ludi nie ;)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ako prestať s fajčením?(cigariet) - Fórum - ZDRAVIE.sk