Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aky krem na opalovanie pri mori

Perilka

Ja si balím tento - notino.sk nakoľko mám citlivú pokožku - som atopik :( ale tento bioderma krém mi krásne chráni pokožku ;)

RNG

Zdrava expozicia na slnko napr pri mojej bielej kozi je asi 15 minut. Kokosovy olej to predlzi na hodinu az dve. Keby som chcel byt na slnku dlhsie, pouzil by som krem s faktorom 15 az 30 podla dlzky expozicie.
Klobuk a kosela s dlhymi rukavmi maju faktor od 10 do 20
Ja sim kremy vyrabam sam a regulujem SPF faktor od 4(cisty kokosak) do SPF 30
(3 % jemneho, 0.1 mikron velke castice kyslicniku zinocnateho/zinc oxide)

lost

k tomu vit.d - ten faktor 120 by odfiltroval ten vit.d ci on tieto veci prepusti?

mne ide cisto o to aby som nebol prilis hnedy (pasmo blizko k rovniku) a zaroven aby som zbytocne neprovokoval rakovinu koze alebo nepodporoval jej sarnutie.. ja nechcem v 35 vyzerat ako 70 rocny..

lost

tak ja neviem, ak by som isiel k moru, zobral by som si faktor 120 :)

nestojim o rakovinu koze.. a nepotrebujem byt opaleny.. pretoze by mi este ukradli tu opalenu kozu..

delphia

lost a nenapadlo ti, ze tak aj preto, lebo fotosyntezou sa v kozi tvori vit.D a ten je velmi dolezity pre kosti, zuby, imunitu?

..a opali aj pocas prace a pobytu v prirode- praca v zahradke, kosenie travy na dvore, tura,... takze ten, kto je opaleny, tak dla teba sa tym chvali, ze ma na dovolenku??? :D (pritom mozno ma len velky dvor, ktory treba kosit)

dragonicka

ja som sa nikdy nezvykla spalit, opalim sa rychlo a pekne do hneda... tak som natieranie dost flakala. Len ak mi to napadlo, natrela som sa tym nubianom.
No a minuly rok sa mi to po dovolenke vypomstilo, ked sa mi vyhodili biele pigmentove skvrny na nohach. Tento rok som sa zacala opalovat striedmo, tvar a plecia OF 30, zvysok tela 15-20. Biele flaky sa mi nastastie postupne opalili.
Ale tazko radit aky faktor pouzit, ked existuje niekolko fototypov... Ale urcite sa natieraj, aby si nedopadla ako ja.

Ajuša

Čo sa týka Chorvátska, tak ja si tam kupujem od domácich olej na opaľovanie, po ňom mám peknú farbu a keď je toho veľa tak tá 30 úplne stačí. Pri 50 sa neopáliš. Dobre je dávať si beta karotén. Dlhšie vydrží opálenie a chráni pred škodlivým žiarením.

katkaxxx

BBella asi mate v rodine tmavsiu pokozku.. ja mam pokozku normalnu - teda ani bledu ani tmavu, opalujem sa vcelku bez problemov ale ked som si pri mori teraz dala 15ku tak som sa dobre spalila...

hviezda01

lost....:-)))..to asi ne,lebo ja som bola tiez pekne opalena,ale to len vdaka strkovisku..:-)))))))))...a teda slnku..:-D

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Aky krem na opalovanie pri mori - Fórum - ZDRAVIE.sk