zvýšená glukóza 6,82 (3,9-5,6)

pink ponk

ajaja ,moj foter moze zjest aj tri torty naraz a ked mu pomeriam cukor,tak ma vzdy do 8 mmol (na lacno ma vzdy okolo 5 mmol),nikdy este nemal viac ako 8 mmol ,takze nie je pravda ze kazdemu stupne do 11 mmol,to len niektorym uz z narusenou funkciou pankreasu....a vtedy je to uz normalne :)

ajajaja

pink ponk-kazdemu cloveku vystupi glykemia na 11 aj viac po najedeni,to je normalne, na existuje inzulin,aby tu hodnotu v krvi znizil...mama mozno nebola uplne nalacno na tom vysetreni,ktovie...diabetes mellitus ma viacero typov,jednotka je od detskeho veku a prave ta vyzaduje pichanie inzulinu,lebo ten sa netvori...druhy typ velmi suvisi s obezitou...

DiabetikIvo

marieanna,

píšeš "Zachranila som ho pred pichanim inzulinu" a si si istá, že si ho zachránila aj pred samotným diabetom?

To že si diabetik nemusí pichať inzulín, neznamená že diabetes nemá. Môže mať typ 2, na ktorého liečbu stačí iba diéta, alebo tiež aj niektorý typ Mody Diabetu, kde tiež vo väčšine prípadov nie je potrebný inzulín.

Kto si nedá v prípade podozrenia na diabetes urobiť dôkladné diabetologické vyšetrenie so všetkými dnes dostupnými testami, riskuje že ho raz neliečený diabetes prekvapí chronickými komplikáciami diabetu, ktoré sú oveľa horšie ako prípadné pichanie inzulínu, ktoré či to chceš uznať, alebo nie, pri správne nastavenej inzulínovej liečbe práve zabraňuje aj vzniku komplikácií diabetu aj u diabetikov s diabetom typu 2.

marieanna

Treba si upravit jedalnicek v prvom rade. Vlastna skusenost - mojmu manzelovi pomohlo ako pomocna liecba aloe vera gel na pitie, ale nie stavy z obchodu. Zachranila som ho pred pichanim inzulinu. Mozete ma kontaktovat na email, podelim sa s Vami o informácie.
marieanna53@gmail.com

pink ponk

hej hej,dedko si sam urobil zatazovy test hihi....avsak ktovie ci aj zdravemu jedincovy po torte vystupy glykemia nad ramec tabulkoveho normalu.... ? ?

squash

to je uplne v pohode. tie lekarske tabulky su prehnane, aby ludi mohli dopovat liekmi a farmaceuticke firmy mali zisky. kedysi boli hodnoty na cukrovku nizsie.

okrem toho, zalezi aj co pred tym tvoja mama jedla. ked sa den pred testami najes dost sladkeho tak to znepresni vysledky. pamatam si ako moj dedko zjedol celu cokoladovu tortu co moja babka upielka a na druhy den isiel na konrolu kde mu doktora kontrolovala aj cukor v krvi a prisiel s tym ze ma cukrovku. pritom bol uplne v pohode. neskor zopakoval testy a hodnoty mal v norme

DiabetikIvo

Lucio78,

z jedného náhodného zistenia vyššej glykémie nemožno robiť závery o tom či Tvoja mama má, alebo nemá diabetes.

Na skutočné zistenie diabetu je potrebné absolvovať viacero vyšetrení, ktoré jednoznačne potvrdia, alebo vyvrátia diagnózu Diabetes Mellitus.

Pozri si k téme zistenia diabetu napríklad príspevky od eng na tomto servri vo vlákne "Ako to zistit?": cukrovka.zdravie.sk