Nikdy nechcem mat deti, je na tom nieco zle?

Príspevok v téme: Nikdy nechcem mat deti, je na tom nieco zle?
majka12

prosim vas o radu.viem ze nikdy nechcem mat, sice ich mam rad( dokonca az tak ze idem studovat predskolsku pedagogiku) a v buducnosti by som sa im rada venovala.Problem je ze mam pocit ze svoje by som nezvladla, nielen financne, ale aj pôrod a tieto veci okolo toho(navsteva gynekologa, kopec vysetreni).Mozem sa spytat ako je to u vas resp. bolo?

Leonora

Prečo by na tom, že nechceš mať deti, malo byť niečo zlé? Práve naopak, je to veľmi dobré rozhodnutie. Aspoň nebudeš mať vyťahané, zničené telo a zostaneš dlhšie mladá, zachováš si mladistvý vzhľad :) A to nehovorím ešte o ďalších výhodách - ušetríš na plienkach, kočíkoch, sunaroch, hračkách a podobných hovadinkách pre decko. A v práci sa nebudeš musieť obávať, že ťa šéf nahradí nejakou mladšou a bezdetnou. Ďalšie výhody si iste vieš doplniť aj sama :)

Moncici 17

Musela si mať ťažké detstvo ak nechceš mať deti, museli ťa šikanovať, terorizovať a dať ti málo lásky.Musela si prežiť detstvo bez nejakého uznania,,nevidela si lásku, vernosť, niečo pekné....Bojíš s starosti, bohužial dá to liečiť. ale minulosť nezmažeš.Deti bereš ako nástroj, počúvajú, pozerajú sa na teba, napodobnujú ťa....Bohužial aj taký sú....

slovensky ozran

aj tak je to zaujimavy trend. nezijeme tymto
www.youtube.com
www.ceskatelevize.cz
no napriek tomu tu a nie len u nas mladi moc casto diskutuju o tom ze nechcu deti. v europe a aj inde je trend byt single. vlastne napriek tomu ze denne vidime v spravach horory a vo svete su vojnove konflikty tak zijeme asi jedno z najkludnejsich obdobi v porovnani napr. s 20 sor. alebo predchadzajucimi storociami.

Bubak11

Nuž tých zopár ľudí, ktorí ešte aj niečo čítajú, všetky problémy nevyriešia... Ale bol som milo prekvapený v mäsiarni, keď som sa pýtal predavačky, či je ten mozoček čerstvý, tak mi povedala, že samozrejme, lebo ešte včera lúštil krížovky:-D
Že ľudia sú emotívni? Tak na jednej strane máme prejavovať svoje city a na strane druhej ich nemáme prejavovať. Tak ako potom? Čo je pre jedného dobré, to je pre druhého zle...

mama4565

ja by som si zasa strašne chcela len adoptovať deti... toľko nešťastnych deti čo je v domove by tak ocenilo mať normálnu rodinu...

slovensky ozran

nejde ani tak o to koho ale ako. ludia daju na populisticke reci vsakovakych magorov a kriklunov. mnohi sa ani nezaujimaju o program tej strany. mnohi volici neuvazuju kriticky. viaceri si ani necitaju program stran. a je dost takych ktori sa v priebehu 4 rokov o nic nezaujimaju len pindaju a potom idu k volebnym urnam. a ini ani len to.
ale nerobim si velke nadeje. uz davno som zistil ze predstava obcana ako informovaneho, racionalneho a este nebodaj aj cnostneho, je idealizovana. rovnako predstava sveta ako predvidatelneho je idealizovana. mne sa viac potvrdzuje predstava obcana, alebo teda cloveka ako viac menej iracionalneho, emotivneho, nie dostatocne informovaneho a predstava sveta ako moc nahodileho aby sa dalo nom hovorit ako o predvidatelnom.