Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nikdy nechcem mat deti, je na tom nieco zle?

Príspevok v téme: Nikdy nechcem mat deti, je na tom nieco zle?
majka12

prosim vas o radu.viem ze nikdy nechcem mat, sice ich mam rad( dokonca az tak ze idem studovat predskolsku pedagogiku) a v buducnosti by som sa im rada venovala.Problem je ze mam pocit ze svoje by som nezvladla, nielen financne, ale aj pôrod a tieto veci okolo toho(navsteva gynekologa, kopec vysetreni).Mozem sa spytat ako je to u vas resp. bolo?

malickaaa

aj ja sa podelim s mojimi pocitmi :)

straaaaasne tuzim po babatku... :)))
len keby sme uz boli zosobaseni, urcite to chcem az po svadbe.
Niektore deti mi tiez vadia lebo su premazane, ujacane a niektorim rodicom to v spolocnosti vobec nevadi a nesnazia sa im vysvetlit,ze ako by sa spravat nemali (ked su kustik starsie a rozumeju)

Ale ked budu moje tak mi to vadit nebude, lebo ich budem lubit a samozrejme ich budem ucit slusnemu spravaniu :)

mary-anne

ked som bola malá, chcela som mať deti .. a teraz, ako som staršia, nechcem vôbec a dokonca ich nejako velmi ani nemusím :/ .. lezú mi viac-menej na nervy .. a je mi to jedno! páči sa mi život taký, aký je...teraz...

hmmmmmmmmmm

a este nieco andras, mnohi starki sa neozvu svojim detom, su vlastne ti vasi susedia v kontakte s vlastnymi detmi?lebo z vlastnej skusenostiviem,ze mnohi osameli starky co maju rodinum,vacsina z nich hovori,ze nechcu zatazovat svoje deti,vnukov atd,ze isto maju toho vela.sami sa dobrovolne izoluju!pretoze mladi im aj zavolaju a oni povedia,ale sme vporiadku,..

hmmmmmmmmmmm

andras, ano, deti by sa mali postarat o svojich rodicov v starobe!ze sa niektori nestaraju je ina vec.ale aky mas vztah s tvojim detom sa ti v starobe vrati!to je pravda teda...

Genesis

osobne ja po dietati tuzim ako to je ten emocionalny faktor ale zas je tu aj ten logicky ktory mi hovori ze nie.

Podla mna najdolezitejsie v zivote je aby clovek bol stastny ... bohuzial v tomto svete by som to tomu prckovi nevedel zabezpecit. Je tu prilis mnoho faktorov ktore ovplyvnuju stastie cloveka a drtiva vacsina z nich ide uplne mimo neho. Takze z dovodu ze je velmi pravdepodobne ze by ten prcek aj napriek vsetkej mojej snahe mohol byt v zivote nestastny tak logicky odpoved na to ci mat dieta je nie. Mimo to je este plno dalsich logickych dovodov preco nie.

Takze to ze sa niekto rozhodne nemat deti je uz pomaly normalnejsie ako to ked sa niekto rozhodne dieta mat .)

podla mna mat dieta je skor egoisticke a clovek to robi hlavne pre to aby uspokojil svoju potrebu ktoru mame od prirody v sebe danu.

ta3

Majka, aj moja 28 rocna dcera vazne nechce mat deti, ja len dufam, ze raz predsa sa aspon na jedno odhodla, dost ju chapem, manzelstvo s ich otcom bolo katastrofou a ani rozvodom som toho vela nedosiahla, roky som prechadzala vsetkymi moznymi porozvodovymi komplikaciami, ktore samozrejme negativne vplyvali aj na moje dve deti, ked je mama permanentne nestastna, obcas dokaze usmev na tvari koli detom vycarovat, ale deti citia, ze mama nie je stastna a porod?, ja som svoje dvojcata rodila 18 bolestnych hodin, ale prezila som to a dnes som stastna, ze ich mam, som na obidve velmi hrda

andráš

hmmmmmmmmmmmmmm o com to pises, ze kto sa o teba postara v starobe?? vies kolko poznam ludi, ktori su uplne osameli na stare kolena a ich deti za nimi pridu raz za rok aj to len na chvilu? vedla nas ziju stari manzelia, moja mamka im nosi obcas nejaku dobrotu a operie im, uprace. aj ja som uz pomahal. maji styri deti, dve dokonca v nasom meste. nikto k nim nechodi. a su to dobri ludia.

angela85

je to tvoje rozhodnutie, mozno ta to teraz trapi ale neries to. ja zas chcem mat len jedno dieta, o ktore by som sa vedela fakt dobre postarat a zabezpecit. ja deti zboznujem, aj tie upistane, ale myslim si ze budem stacit iba na to jedno, kedze mam 26 rokov, najblizsie dva roky este nechcem byt tehotna takze to jedno priblizne okolo 30tky je dost

kpl

majka12 kolko mas rokov?
Ono pride cas kedy to budes citit tak silno, ze ziadna prekazka nebude neprekonatelna.
A nie je nic zle na tom nemat deti. Takze kasli na to, co hovoria ini, rob tak, ako to citis ;)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nikdy nechcem mat deti, je na tom nieco zle? - Fórum - ZDRAVIE.sk