Diagnoza skolioza

Príspevok v téme: Diagnoza skolioza
HagaSagaFaga

Dobry den,

uz dlhsiu dobu som mal problemy s bolestou lavej nohy. Dnes som bol u neurologicky a z jej strucneho monologu som rozumel, ze sa mi vratila skolioza z detstva a po uraze mozno nieje vsetko tam, kde to ma byt.

Dostal som vymenny listok na rehabilitaciu (uz som objednany) a papier s popisom problemu.

Predpisane lieky mam Dorsiflex a Aulin.

Chcel by som sa len spytat:

Ma niekto skusenosti s tymto problemom (kopie papierov su nizsie)? Vie niekto, ci su aj moznosti? Ma vyznam nejaka dalsia subezna liecba? Viem, ze existuju ludia, ktori napravaju chrbticu a vyskocene disky, avsak neviem, ako sa nazyvaju (nieje to myslim klasicky ortoped). Co masaze?

Dakujem velmi pekne :)

Diagnoza: picasaweb.google.com

Vymenny listok: picasaweb.google.com

HagaSagaFaga

Inner dakujem za info :)

Co presne myslis pod pojmom "zmaknutie svalov"? To znamena, ze sa uvolnia alebo naozaj budu slabsie a ochabnutejsie? Moj problem je prave v tom, ze pri chodeni sa ta bolest naozaj zacne stupnovat az tak, ze si sadam 5 minut, inak mam sval v nohe v krci.

Co sa cviceni tyka, tak som sa vzdy zameriaval na hornu cast tela a chrbat som dost zanedbaval (hlavne kvoli tomu, ze to bolo agonicke). Uvidim, co mi povedia na rehabilitacii :).

Inner

ono je dobre cvicit na chrbat, dbat na spravne drzanie tela, masaze urcite nie su na skodu. Zablokovane stavce mi moj neurolog sam napravil, toto by mal zvladnut aj ortoped. Co sa tyka liekov, su dost silne. Hlavne ten dorsiflex. Sposobuju len zmaknutie svalov. ja osobne som pri skolioze lieky prestala uzivat. podla mna nemaju vyznam. Cviky mi pomohli, citim sa lepsie... tak ja by som zacala asi tym pohybom :-))) bolest dobre uvolni chodenie po stredne velkych kamenoch...