Trpim depresiou

Ajuša

BJ a k čomu by to bolo dobré, že by som sa tu chcela "chváliť" aké som to mala. Chcela som len podotknúť, že aj iní mali problémy a dokázali to prekonať bez ujmy. Je mi len ľúto, koľko mladých ľudí tým trpí a chcela by som vedieť, či sa voči tomu nedá postaviť, niečo ako pud sebazáchovy. Nepoddať sa tomu. Alebo je to v mozgu? Veď žijem tak na koľko sa cítim. Prečo sa mám zožierať, keď mi to škodí?

BJ

Ajusa, co ti na to napisat. Ak to nemas vediet, nedozvies sa to, ak to mas vediet, stane sa ti to, a pochopis to. Ako sama pises, nechapes to, a cez internet ti to asi nikto nevysvetli. Tak preco potom pises?
Mi to pripada, ze potrebujes ukazovat, ake tazke si to mala, a aj tak si to zvladla.
Ale v skutocnosti, ak si sa do depky nedostala, tak si to az take tazke nemala. Nasla si totiz zbrane, ktorymi bojovat, a taktiku, ktora ten boj vyhrava.
Ona take stastie zjavne nemala... nema zbrane, ktorymi bojovat, a nema taktiku, ktorou bojovat. Jej taktika je mozno najst niekoho, kto jej rozumie, to jej da do ruky zbran a odhodlanie zabojovat.

slnecnica@

Nie Ajuša, nie je to tým, že by to bolo IN. Skôr tým, že v dnešnej dobe sa najmä na ženy kladie príliš veľký dôraz na vonkajšiu krásu, úspech atď. To je aspoň môj osobný názor. Veď konieckoncov sama trpím depresiou, aj keď tú mám z prvotných psych. problémov...ako je aj spomínaná soc. fóbia a tú majú väščinou ľudia s nízkym sebavedomím...takže si neveria...ani vzhľadovo sa sami sebe nepáčia...

Ajuša

Prepáč, že sa pýtam, ale nechápem ako môže tak mladé dievča trpieť depresiou. Nielen ty, ale veľa je ich tu na fóre. Prečo v dnešnej dobe toľko mladých trpí touto diagnózou? Viem, že ty mi na to nedáš odpoveď, ale každý by sa mal sám seba spýtať, čím to je, čo to spôsobuje a ako sa toho vyvarovať. Ja som detstvo nemala nejak ružové, mama mi zomrela keď som mala 19, dva rozvody mám za sebou, no ľahké to vôbec nebolo a neviem o žiadne depresii. Nie je to teraz IN?a