Zatekajúce hlieny v nosohrtane

Príspevok v téme: Zatekajúce hlieny v nosohrtane
marfuša

Keď mi ani doktori nevedia pomôcť, obraciam sa na tých, čo majú nejaké skúsenosti s týmto a radi poradia: nádchu nemám, nos mám čistý, ale pri každom prehltnutí mám problém. Tvoria sa mi hlieny, vraví sa tomu zadná nádcha. Vysmrkať ani vykašlať to nejde, musím to len prehltať. Cez deň to ani tak nevnímam, ale akonáhle si večer ľahnem, tak to je katastrofa. Som už z toho unavená. Alergolog mi nič nezistil, krčný čo mi dal nejaké lieky to nezaberá.Viete poradiť?Dík

RNG

Olinka, ked sa pozries na obsah Dairy Digest Complete a porovnas ho napr s obsahom Enzymatica, Lacto, complete dairy digestion, task uvidis, ze napr tenprvy ma 1000 jednotiek ALU, tjk jedna pilulka spracuje len gram laktozy, a ten druhy ma 9500 jednotiek ALU, tj spracuje az 9.5 gramov laktozy
.A v tabulkach zlozenie mlieka na 240 ml=sialka je az 11 gramov sacharidov, z coho vacsina je laktoza.
Z malych davok nemozes ocakavat velke vysledky.
Ale niekomu pomoze aj ten Dairy Digest, ked potrebuje len trosku pomoci s travenim mlieka. Napr skvasene mliecne produkty uz nemaju vela laktozy, ta sa vsetka premenila na kyselinu mliecnu na co nema nikto ziadnu alergiu a tato je potrebna v tele na prenos energie . Takze zostava po tom len travenie mliecnej bielkoviny na co je ten produkt firmy NOW dost silny, najma ked zoberies s mliecnym produktom viac tych kapsul, nie len jednu.

karolinka122

Solmucol momentalne uziva moja dcera 5 rocna, mesiac mala dusivy suchy kasel,bez nadchy, tak zalepene hlieny v dutinach, ze nie a nie ten kasel zmenit na vlhky, inhalovala stale Vincentku , preplachovala som dutiny morskou vodou. Teraz berie Solcmucol 100 mg 2 x denne, ako dlho to mozem u malej davat? Casto mava tieto problemy, ale este nemala tak dlho kasel ako teraz.

MarcelaK

NAC je vlastne Solmucol, ktorý bežne dostať v SVK. Užívať by sa mal max. 6 mesiacov bez prestávky. Účinná dávka je 600 mg denne.

olinkaa

RNG vdaka!!! Dairy Digest Complete od firmy Now, co si tu raz niekde radil... ospravedlnujem sa ze ta s tym obtazujem ale skutocne neviem kde sa dopatrat spravneho davkovania a vobec vsetkeho ohladom tychto doplnkov, pretoze na krabicke je napisane uzivat jednu s jedlom. nic viac. velmi ta prosim napis mi spravne davkovanie pri zamoreni organizmu, pisal si ze aj nalacno, kolko ich teda mam denne jest aby som sa odmorila? alebo mi aspon prosim porad kde sa da dopatrat viac informacii ohladom tychto preparatov. srdecna vdaka za vsetko, tolko si mi uz pomohol... !!

RNG

olinkaa, neviem co za dairy enzym si skusala, a ake mal zlozenie. Nie kazdy vyrobok je dost silny na zarucenu ucinnost. A ked je telo zamorene, nestaci brat len trochu toho enzymu ale hodne a aj na prazdny zaludok, aby sa to zamorenie v tele odstranilo

Ale hlieny mozu byt reakcia aj na ine zlozky dnesneho spracovaneho mlieka, ktore obsahuje stopy roznych hormonov, antibiotik, homogenizacnych chemikaliii a dokonca aj pesticidov, co sa pouzivaju na krmivo.

olinkaa

RNG velmi pekne dakujem, zase si pomohol! takze NAC mozem beztrestne uzivat dalej, i ked nepravidelne..
ok. ale ten Dairy Enzymes som uz skusala, niekde si to tu uz radil, bohuzial mi to nepomaha na zahlienenie, len na nafukovanie. nechapem to, pretoze ked to je enzym na spracovanie mlieka tak preco ma aj tak zahlienuje..?? dnes ma zase chytilo take zufalstvo a beznadej.. stojim v obchode a vsetko co chytim do ruky ma v sebe nejaku zlozku mlieka... stale som hladna, vsetko co kupim musim najprv poriadne prestudovat kvoli obsahu a napokon to musim dat spat do regalu.. :((((((

RNG

NAC je N-acetyl cystein, tj vodorozpustna forme jednej z aminokyselin.
Nikde som na nu este nevidel ziadne obmedzenie a teda sa moze brat neobmedzene dlho.
Mliecne produkty obvykle zahlienuju len ked ti tvoje telo na ne nevytvara dostatok enzymov. Ale enzymy na mlieko dnes dochadzaju ako doplnok velmi ucinne, hladaj ich pod nazvom Dairy enzymes. Obsahuju zlozku na mliecny cukor(lactase), na mliecne bielkoviny, najma kazein(protease) aj mliecne tuky=(lipase)

olinkaa

mne osobne pomaha NAC. radil ho tu niekde RNG ako odhlienovac, ale ja vlastne vobec neviem co to je a ani ci to smiem dlhodobo uzivat. viem len ze mi to pomaha.. mam totiz alergiu na mlieko a vzdy ked zjem nieco mliecne, tak sa cela zahlienim... teraz sa uz snazim mliecnym vyrobkom vyhybat, ale je to fakt tazke, v podstate stale hladujem.. takze vzdy po par dnoch ked uz som hladna a nervozna tak nacpem do seba vsetko bez ohladu na to ci ma to zahlieni alebo nie a potom zase par dni sekam dobrotu a uzivam NAC. ked nejem mliecne tak nemam hlieny. ale vlastne nemam co jest, lebo mlieko je nacpane vo vsetkom. takze ten NAC rozhodne pomaha, len ako hovorim, neviem ci sa smie uzivat dlhodobo a nepravidelne.. mozno vie niekto este poradit.

zo za

ja netvrdim, ze je to uplne na sto percent, stale sa sledujem a ja uz dlhodobo beriem chlorelu a snazim sa cistit stale telo, takze myslim, ze problemy nesuviseli s travenim .... sampozrejme pripustam, ze to moze byt nahoda, ale stale mi to neda ... lieky som nebrala ziadne, jedine narkoza, ale ine lieky som v tele nemala, nebrala som ani lieky, ktore mi predpisala lekarka v suvislosti s nosohltanom ... skor by som povedala, ze pocas roka, ked som mala tieto problemy, tak som brala lieky v suvislosti s inymi chorobami,mala som aj anginu a brala som antibiotika a ani vtedy nebol ustup a ani potom,nebola ziadna zmena k lepsiemu ... chcela som prispiet s mojou skusenostou ... a to s tym prepojenim ma nieco do seba ;-)