Telesna - nenavidim ju

Eva531

Ja som mala telesnu rada, no mozno to bolo iba preto, lebo sa mi darilo a vo vsetkych disciplinach som patrila medzi najlepsich, hoci som na ziadne sportove kruzky nechodila. Najlepsie mi isli bezecke discipliny a najradsej som mala 12-minutovy beh. No nikdy som sa nesmiala tym, ktorym nieco neslo, lebo nie kazdy ma talent a nie kazdeho sport bavi. Ked to raz niekomu nejde a este sa mu aj ini smeju, tak naco sa zbytocne trapit a znizovat si sebavedomie. Nas bolo na gympli v triede 21 dievcat, pricom na zaciatku prveho rocnika sme boli vsetky cviciace a na konci stvrtej triedy sme boli uz iba 4 cviciace. Pre nikoho nebol problem zohnat "oslobodenie od telesnej" na papieri od lekara. Ak vam ho neda jeden lekar, vypytajte si od ineho, za pokus to stoji :) Ale nezabudnite, ze pohyb je dolezity, tak si ako nahradu za tlesnu doprajte ten pohyb v nejakej inej podobe, napriklad plavaren, fitko, aerobic, joga, korculovanie, bicyklovanie, pripadne nejaky sportovy kruzok, alebo si jednoducho zacvicte doma nejake kliky, drepy, brusaky... moznosti je vela a kazdy si uz najde nieco, co ho bavi. Pohyb je dolezity a nemusi to byt prave telesna. Ja dodnes doma cvicim, aj ked len 15 minut denne a robim to len pre svoj dobry pocit.

Juliii

Ja mam rada sport, ale nemam rada telesnu. Ucitelka ma nuti do gymnastiky co mi nejde a ostatny sa mi vysmievaju, a ta ucitelka je kruta a nechape jednoducho ako sa moze stat ze niekto je natolko poleno ze nevie ani kotrmelec ani stojku... Uplne sa bojim pred kazdou hodinou, ba kvoli nej som zacala blicovat. Moja lekarka mi neda papier, je to stara a zla korytnacka, ktora by nikdy nikoho od telesnej len z takychto dovodov neoslobodila. Doma cvicim, aj s kamosmi, mam rada badbinton, ten uplne milujem. Nemam rada sutaze a kolektivne hry kde moji spoluziaci su nervozny ak mi vypadne lopta z ruky a kazim im skore...

giraldina

lilien neboj, prestanes cvicit (nemyslim iba TV) - prestanes byt cervena. Narastie ti kufor a stlstnu stehna, potom ti budu vadit ine veci ako to, ze mas hodinku po sporte cervenu tvar.

bradac

nikulik: tak to sme dvaja :-))

Ja som bol totalna nula pokial slo o gymnastiku a aj preto som sa na strednej musel vyhnut telesnej uplne, lebo by som asi prepadol. Proste som si nechal napisat od alergologicky oslobodenie a hotovo. A co sa tyka toho vyhybaniu sa pohybu co tu niekto spominal, tak to vobec nebolo tym, ze by som sa nehcel hybat.. ja si rad zabeham, zahram basketbal ci nakopnem bicykel, ale hento sa proste neda ked je clovek v niecom hrozny krypel a vie, ze sa strapni. Vobec nelutujem, ze som sa tomu vyhol.. aspon som bol kludny a nemal som o starost na viac.

wewerka

urcite to robis preto, lebo nenavidis sport? nie je to kvoli averzii z ucitela, nejakeho trapasu alebo kolektivu? ver mi, ak si najdes sport, ktory bude niecim zaujimavy, nebude typicky "skolsky", ale prinesie ti do zivota novy kolektiv a aj zabavu, budes na pohyb pozerat uplne inak:)

weronik

my sme si samy písali ospravedlnenky aj sme si sami podpisali akože za rodičov. ved by som tam umrela, to bolo otrasne. ked sa mi niečo nepodarilo každy sa rehotal. otras. mala som z toho depky. konečne to mám za sebou. už nechodím do školy

rose

neeeboj sa v pohodke ja som tak rpesne neznasala na zakladnej doktorka mi napislaa som mala leharon teraz uz som len od behov oslobodena inak makam:)

sofrineta

diablik mas pravdu !!!...a pre tých co sa trapia cervenanim , vsak nebehate so zrkadlom tak sa na tu cerven vykaslite, ostatným, to nevadi a ked tak nech sa bozaju vsak za to nemozete...ved keby ste to tak brali vo vsetkom tak to by ste uz potom mohli rovno zostat doma pod zamkou a pre istotu si este na hlavu natiahnut vrece!!!.....a to je BLBOST