Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Traviace problemy

Príspevok v téme: Traviace problemy
marekk1411

dobry. chcel by som vas poprosit o radu. uz viac ako mesiac mam problemy s travenim, bolesti brucha niekddy az krce, hnackovita stolica vacsinou rano. no vlastne rano idem a o niekolko minut ma zasa prehna.. niekedy aj po jedle sa najem a potom hned ma prehana.. a ked sa najem mam bolesti aj ked nezjem vela a hocico stale tak. teraz su prazky tak sa to da vydrzat ale co bude ked pride skola.. :( chcem sa toho zbavit.. :(
bol som aj u lekara na gastro ale ze vsetky vysledky v poriadku, aj tabletky na travenie beriem a na upravu ale aj tak nepomaha.. :( ja uz neviem co mam robit
nevie mi niekto poradit v com by to mohlo byt alebo tak? bol by som vdacny ak by sa niekto ozval. dakujem

RNG

Nuz podla popisu Syn Bio
-odkaz odstránený- obsahuje 100 mg betaglukanov(inac to je tiez mikrovlaknina, polysacharid) a 2.5 miliard(10 na deviatu) dokopy zo styroch probiotik
Ja osobne odporucam na intenzivne klinicky ucinne pouzitie 3 x 400 mg betaglukanov a probiotikum, co ma najmenej 8 druhov roznych kultur, ktore sau teplovzdorne a kyselinovzdorne, ako je napr vyrobok firmy Healthy Origins s osmymi kulturami a 30 miliard(bilions) organizmami
Musite si uvedomit, ze v plne osadenych crevach je az 10 na 14tu orgasnizmov. tj akykolvek doplnok sa musi najmenej 10 000 krat rozmnozit, aby obsadil/kultivoval creva. A na to rozmnozenie potgrwebuje hromadu potravy, tj mikrovlaknin a inulinu. Celkova vaha tych probiotik je blizo jedneho kila! Tj ked sa vyhybas mikrovlakninam, nemozu sa ti probiotika rozmnozovat a potlacit skodlive kultury v crevach, co ti sposobuju zapaly stien a hnacky a co nakoniec vedie ku Crohnovi a Ulcerativnej kolitide=rozpad stien criev.

To je strucna matematika toho procesu, ktory zrejme tvoji lekari este detailne nepoznaju, lebo dosial kazda bakteria bola skodliva a bolo ich treba znicit/sterilizovat. To je vsak velmi zastarala a chybna teoria, tlacena od cias L. Pasteura a neberuca do uvahy, ze my zijeme v symbioze s roznymi mikrobami a ze napr az 70% nasich obrannych latok, tiez mnohe vitaminy a travenie jedla je v nas robia tie probiotika a ze ich pocet v crevach a inde v tele presahuje pocet nasich telesnych buniek.
A narusenie tej flory vedie k stovkam/tisicom?? roznych zdravotnych problemov.

marekk1411

kupil som si probiotika SynBio tak uvidim že čo len tam píše že 1 tabletku do dna a tu ste niekde písali že 2treba...
a ja som nevravel o radach doktorov ale tu na forach kde ste písali aj vy...
a o tom ze vlaknina poškodzuje dačo to ani neviem lebo to som neštudoval ja som vravel že ked mam IBS tak že vlakninu obmedziť a vy tvrdíte opak
a ja su ako nejdem hadať alebo čo ja len som chcel radu ako sa toho zbaviť

RNG

No nic, ja to mam aj osobne vyskusane, na mojej zene, synovi a viacerych priateloch, takze nemam o com pochybovat. Inac ciastocny zoznam lekarov spolu s ich adresami, ktorych rady sem davam najdes napr cez Google.sk uvedenim rng, lekari
Obcas davasju nieco aj na net, tj zadarmo, ale ked chces dostat ich rady a najnovsie vyskumy, musis si pordplatit ich periodika, knihy alebo ich navstivit ako pacient na ich klinikach. To samozrejme ide do penazi, lebo poistovne ich nehradia(boj organizovanej mediciny proti lekarom, co sa odvazia liecit inac)

RNG

Marek, podla tohpo, ktorych lekarov rady pocuvas. Ja mam celu plejadu alternativnych, ktory maju celkom ine rady, a ucinne, ako tradicna organizovana medicina.
Bezzvyskova dieta, co na Crohna odporucaju este nikoho nevyliecila.To sa len vlecie dlhe roky a postupne degeneruje creva. Ale je to vyborny prostriedok na zvysenie predaja liekov s dlhorocnym zarucenym odbytom.

Probiotika su v crevach velmi potrebne, lebo vyrabaju hromady obrannych latok a vytlacia skodlive mikroby, co sa tam rozmnozili kvoli zlej kyselinovej bariere zaludka.
A potrava probiotik su prebiotika, tj najma mikrovlakniny, ktore my nevieme nujak stravit a ktore absorbuju toxiny a cistia creva. Vyhnutim sa "zvyskovym" potravinam teda jasne bojujes proti probiotikam.
Reci, ze vlakninami poskodzujes steny zapalenych criev su hlupost(alebo naschval rozsirovana loz???) v pripade mikrovlaknin, ktore su dokonca vodorozpustne, ako psylium pektiny, modifikovane citrusove pektiny, ktore sa dokonca absorbuju do krvneho obehu a tam cistia a absorbuju, tak malicke ciastocky su to, a arabinogalaktany.

marekk1411

ved to je ako jasné... ale tak ako som si čítal tu rôzne príspevky o tom tak každy niečo ine radil a nikto nenapísal žeby mu to pomohlo...
a na nete som si čítal o tom Syndróm dráždivého čreva - IBS, a mam presne tie príznaky čo tam píšu ... takže to bude asi to.. no a tam píšu že ak mam hnačku tak treba obmedziť vlákninu a vy píšete že vlákninu treba pridať... tak???

RNG

Marek, comu veris, lekarom, co ti tvrdia, ze mas travenie v poriadku, bez merania kyselin, mnozstva enzymov a podobne a nevedia ti nijak pomoct, alebo svojmu telu, co sa hnackou snazi nieco nevhodne vyhodit.
Skus uvedene doplnky na travenie alebo aspon adresuj tu hnacku, na cas by ju to malo zastavit, aj ked nie permanentne, pokial si nenapravis travenie

marekk1411

dával som stolicu a výsledky znej boli že trávenie je v poriadku. aj výsledky z krvi boli v poriadku. všade kde chodím všetky výsledky sú v poriadku a mne je čoraz horšie a horšie...
tak ja skusim tu stravu upraviť a tak lebo už neviem

RNG

Psychosomaticke prejavy to sice mozu byt, sposobene stresom, ale tie nie su stale, su len v case stresu.
Takze v tomto pripade, kedze to prislo nahle a pretrvava je to alebo crevna nakaza, alebo podstatne zhorsene travenie. na to staci dvojdenna "crevna chripka". Momentalne je velmi rozsireny a lekarmi podceneny norovirus, ktory znacne poskodi zaludok aj creva. Casto pomoze na tieto problemy zobrat vacsie davky collostra, probiotik a vlaknin, pozri cez Google.sk pod rng, hnacka
Ja som toto pouzil na mojej zene,ktora mala dlhy cas caste hnacky a za 2 dni bola OK, dosial sa jej to nevratilo

RNG

Ak ti obvodna nemerala kyselinyu v zaludku, tak len hada a trepe. Sorry za take tvrde slova, ale zialbohu jedina spolahliva metoda na merianie vytvarania kyselin v zaludku je
www.phcapsule.com
A kedze pochybujem, ze by to este na Slovensku niekto robil, toboz obvodna lekarka, tak reci okolo kyselin tam nie su nicim podlozene, tj kecy a nie merania.

Nehovoriac samozrejme o enzymoch , vlakninach a probiotikach, co su dalsie veci potrebne pre dobre travenia

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Traviace problemy - Fórum - ZDRAVIE.sk