Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Akne,da sa vobec vyliecit?

Príspevok v téme: Akne,da sa vobec vyliecit?
lubko16

caute,mam 17 a uz dlho ma trapi akne,3 roky som chodil ku koznej,teraz som s tym sekol,a stav mojej tvare je rovnaky,bral som vsetko mozne masticky,vodicky,kremiky...roacuttane som nemal!!akne sa mi tvori na celej tvari,je to zapalene,cervene flaky zostavaju,prave skusam zinok (doplnok vyzivy) a pivovarske kvasnice,ale zatial nic,skusal som aj zihlavovy caj,pijem vela vody,snazim sa jest zrdavo,pestra strava,par krat som bol uz aj u kozmeticky...ale nic!
vazne uznehcapem preco..vsade sa pise ze akne je hormonalna zalezitost,v mojom veku je to "normalne",ale prave ja patrim k tej drvivej mensine ktora to ma po celej tvari,pouzivam pravdaze aj cistiace mydla a rozne pripravky od biodermi,na pravidelne cistenie pleti,a stale nic.v podstate ani nemam CIERNE BODKY ako mnohy pisu ze ich maju,mne sa to tvory z takych bielych malych pupienkov ktore sa tvoria v kozi(pod kozov),neviem,ale tie sa vytvoria a ja uz vopred viem kde sa vyhodi ten biely hnisavy *ebak.prepacte ze gramatiku aj tie vyrazi ale uz vazne neviem co mam robit...

lucenec

RNG,
je tomu uz cca dva roky, ako je to mozne, Liguid Zeolite a este ine odporucane doplnky mi mali zachranit brata pred smrtou. Mal rakovinu pluc. My sme vsetci verili, ze sa z toho dostane, ale nic take sa nekonalo. Zomrel.

tpch

Ja nepoznam jedinu osobu, ktorej by Roaccutane atrvalo poskodil zdravie co i len miernym sposobom. Proti zdravej strave a tekutym panenskym olejom nemam vobec nic, ale mam mimoriadne velke vyhrady voci tomu, ze tento pan tu robi propagandu, ze "organizovana medicina" (mimochodom-kym organizovana?) ide po krku pacientom a jej jedinym cielom je len natrvalo im poskodit zdravie...to su paranoidne predstavy, ktore naozaj nemaju miesto. Keby napisal: moznosti su take a take, mozete to vyskusat, mnohym to pomohlo, tak je vsetko OK. Ale on, co neovlada zaklady patologie, tu ide vykrikovat, ze nas zachrani pred zahubou doplnkami, ktore pomaly vyliecia aj smrt. A vsetkych ludi strasi, ze ich lekari pomaly ale isto zabiju. Vobec si nemyslim, ze medicina je vsemocna, prave naopak, ma velmi obmedzene moznosti, aj ked sa rozsiruju (mam priatela, ktoreho zachranila chemoterapia, hoci pan RNG by to zatratil a nasadil mu protiplesnove doplnky na kostnu dren, co by len pochovalo pod zem a uz nikdy by sa netesil zo svojich dvoch krasnych deti). Treba si vediet vybrat, ved lieky a doplnky sa mozu kombinovat, treba hladat, co komu pomoze, kazdy sme iny. Lenze pan RNG apriori odmieta pripustit, ze aj lieky mozu liecit, nielen jeho doplnky, a preto je pre mna len fanaticky amater, ktory prepadol spasitelskemu komplexu.

RNG

NUz je pravda, ze cast zapchavajucich latok mozu byt aj ine, niez su tvrdnuce tuky, ze to mozu byt napr aj kozmetiky, ktore upchavaju pory, mozu to byt ak rozne ine zlozky seba(sebum je vylucok sebacialnych=tukovych /mazovych zliaz, a ze niekedy sa to moze upchat aj nadmerym hrubnutim koze=keratinizacia, ale drviva vacsina su to tie vylucene tuky a ked potlacis vylucovanie tukov umelo napr isotretinoinom(accutane, roacutane acnenormin...)potlacis ich na celom tele, z coho su napr suche pery, malo mazu v ociach atd. Nehovoriac ake ine skody to v tele narobi, lebo vedie to k hromade inych problemov. Aj crevny maz je tym ovplyvneny a to je sposob, ako sa crevo chrani proti mechanickemu oderu a prieniku toxinov. To vedie k IBS, a crohnovej chorobe u mnohych, dokonca k ulceroznej kolititide.
Inac mam uz dost kritikov v tejto teme, ktori ma tu osobne napadaju, hoci sem uvadzam len to co som vycital z roznych lekarskych literatur, co zrejme velka vacsina na Slovensku nema k dispozicii(treba si ich totiz predplacat, na internete to zadarmo nedostanete)
Kto ma o ne zaujem, moze si ich tiez predplatit a prestudovat, tak ako ja.
Zoznam viacerych tych najznamejsich najdete napr cez Google.sk uvedenim rng, lekari.
A teda tu uz koncim na tejto teme, nemam viac co povedat, a rozhodne nechcem sa zbytocne opakovat, "ako stary gramafon". Naviac moj cas je prilis drahy, aby som ho minal na prazdne mlatenie slamy a dohadovanie sa s nejakymi velmi slabo informovanymi(velmi jemne naznaceny fakt) a ich osobnymi nazorami.
Dixi.

jankaaaaaaaaa

tak je na kazdom z nas co si vyberie. a to jze roaccutane vie naozaj poskodit natrvalo zdravie je pravda, na nete je vela clankom o tom.. ale zase je pravda ze ma asi 90% uspesnost, kdezto pripadov kedy poskodilo zdravie je minimum

bingham

ale si zober ze ked si chce niekto dat predpisat roaccutane...a zbavit sa akne...a on mu napise...ze mu to strasne uskodi...a neviem ci nahodou nepisal...ze to moze aj zabit...ved...to neni normalne...

to ze mu poradi zinok...a cecko....a mozno niake becko...to fakt pomohol...

jankaaaaaaaaa

tak mozno to je lepsie ako keby sa mal dat na nejaku drahu kozmetiku ktora taktiez uz vobec nepomaha, alebo na nejaky herbalife

bingham

akoze neradi nic zle....ved uplne zavadza ludi...

si zober ze niekto kto ma tazke akne...da na jeho rady...chudak clovek...

jankaaaaaaaaa

pozrite, rng tu neradi nic zle, ved to ze by sa clovek mal zdravo stravovat vie kazdy z nas a neprospieva to len pleti ale celemu telu atd. to vieme ze?
no a co sa tyka toho liecenia, mne napriklad pomohla strava, vyrazky sa zmiernili, no nevyliecili uplne, ale kto vie ci to bolo prave tou stravou alebo vekom ze uz som presla pubertou..

bingham

ANO...mudro tu bolo napisane...ze RNG...nema ani predstavu o liecbe akne...takze pre vase dobro...neriadte sa jeho radami...

tpch...no neviem neviem...ja by som odporucil...modelarstvo...tam by mohol robit aj chybicky...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Akne,da sa vobec vyliecit? - Fórum - ZDRAVIE.sk