Akne,da sa vobec vyliecit?

Príspevok v téme: Akne,da sa vobec vyliecit?
lubko16

caute,mam 17 a uz dlho ma trapi akne,3 roky som chodil ku koznej,teraz som s tym sekol,a stav mojej tvare je rovnaky,bral som vsetko mozne masticky,vodicky,kremiky...roacuttane som nemal!!akne sa mi tvori na celej tvari,je to zapalene,cervene flaky zostavaju,prave skusam zinok (doplnok vyzivy) a pivovarske kvasnice,ale zatial nic,skusal som aj zihlavovy caj,pijem vela vody,snazim sa jest zrdavo,pestra strava,par krat som bol uz aj u kozmeticky...ale nic!
vazne uznehcapem preco..vsade sa pise ze akne je hormonalna zalezitost,v mojom veku je to "normalne",ale prave ja patrim k tej drvivej mensine ktora to ma po celej tvari,pouzivam pravdaze aj cistiace mydla a rozne pripravky od biodermi,na pravidelne cistenie pleti,a stale nic.v podstate ani nemam CIERNE BODKY ako mnohy pisu ze ich maju,mne sa to tvory z takych bielych malych pupienkov ktore sa tvoria v kozi(pod kozov),neviem,ale tie sa vytvoria a ja uz vopred viem kde sa vyhodi ten biely hnisavy *ebak.prepacte ze gramatiku aj tie vyrazi ale uz vazne neviem co mam robit...

tpch

RNG totiz este stale necital tu cast v dermatologii, kde sa pise, ze za upchavanie vyvodov mazovych zliaz moze nadmerna keratinizacia v tychto vyvodoch, takze nejde o ziadne "vylucovanie tvrdnucich tukov"...Proste ako takmer vzdy je uplne mimo :-D On si bude verklikovat svoje, az kym neumrie, len dovtedy mu zopar ludi naleti a zbytocne sa budu trapit s olejmi. Mal by sa asi radsej venovat leteckym suciastkam (dufam, ze v tych sa orientuje lepsie ako v etiopatogeneze chorob).

jankaaaaaaaaa

jajka vobec necitas co som pisala. pisala som ze ju chapem a ze keby som mala tazke akne a nic ine by nezabralo zobrala by som aj roac.
ale pisem ze si nasr...la do ust ked tu svedomito prehlasuje ze treba liecit pricinu a nie len nasledok , a este aj napisala aky mala ona problem.. pritom ona svoj problem absolutne neodstranila len jeho pricinu, o com sama hovorila ze je zbytocne

jajka001_

jankaaa mala radsej do konca zivota zit s tym akne? topiaci sa aj slamky chyta. hlavne ze je to prec. keby bola ina moznost urcite ju vyuzije.

jankaaaaaaaaa

Carie: ja ti verim, ze zit s akne je hrozne a som rada ze to je prec.
ale sama pises ze akne treba liecit od podstaty, treba liecit pricinu. a to chces povedat ze roaccutane lieci pricinu akne??? preboha ved roaccutane len odstranuje pricinu , teda redukuje mazove zlazy, neviem co si tym celym chcela povedat, ale uplne si si tym prispevkom nechcem povedat co .... to ze si mala nadbytok muzskych hormonov myslis ze vyriesilo roaccutane?? preboha ved roac. nieje ziadny hormonalny liek, takze ty si si vobec nevyliecila pricinu akne, len si odstranila prejav tvojho problemu a dalej sa tym nezaoberala.

corinna

RNG prepac, ale uz si ako gramofon. V kazdej teme, kde sa rozobera akne a spomenie sa roaccutane, omielas vsade vkuse stale jednu a tu istu vec. Neviem nakolko si ,,odbornik,, teda, no ja nemusim byt ani trochu odbornik na to, aby som si bola viac nez stopercentne ista,ze za akne nestoji vyhradne LEN strava, ako to vsade pises. Poznam kvantum ludi, ktori konzumuju VSETKO a akne v zivote netrpeli. A naopak poznam kvantum ludi, ktori sa stravuju zdravo a akne maju stale. Pricina akne moze byt rozna, urcite to nieje len o tom co konzumujeme.

Carie

Ok, mozno ten liek az moc ospevujem, ale ja nan nedam dopustit, lebo mne zmenil zivot o 180 stupnov. Viete co to je, zit takmer do 30-ky s akne na tvari a aj inych castiach tela? Musela som brat HAK, aby som to mala aspon ake-take, ked som ju brat prestala, stav sa mi tak prudko zhorsil, ze som mala nielen tvar, ale aj ramena a hrudnik posiate samymi vyrazkami. A plet som mala tak mastnu, ze rano som si ju odmastila pletovym mliekom a o 2-3 hodiny som ju mala mastnu jak keby som sa olejom potrela. Takto sa fakt neda zit. A nikto mi nechcel pomoct, co som ja vyhodila peniaze za sukromnych koznych lekarov, co mi liecili akurat konkretne vyrazky, ani nechcem vediet kolko to dokopy bolo. Nikdy mi nic nepomohlo. Mozno len tie ATB ale aj to len docasne. Ten chalan ci muz bral skutocne dost vysoku davku (50mg), ako mne lekarka predpisala len 20mg denne, hoci podla hmotnosti som mala brat 30mg a aj tak mi to pomohlo. Neviem, kto jemu predpisal tak vysoku davku a ci si to neordinoval sam, ono da sa to totiz kupit zo zahranicia cez internet, nepotrebujete ziaden recept, ziadne krvne vysetrenie. Ale to rozhodne neodporucam, krvne testy je treba, inak to fakt moze mat zly dopad na zdravie, hlavne ak pecen nie je uplne v poriadku. Mne ich robili ked som to brala za ten cas niekolkokrat.

Carie

No a co sposobuje akne, tie pupaky na tvari su len dosledok choroby, skutocna pricina je niekde inde. A moze byt vo viacerych veciach, nie vzdy sa to podari odhalit. Moze to byt napr. nadbytok muzskeho hormonu, alebo zla reakcia pleti nan (co bol moj pripad). Moze to byt chronicky zapal nejakeho organu. Hlavne v pripade dlhodobeho akne pretrvavajuceho aj dlho v dospelosti je zbytocne zaoberat sa nejakym pupakom a liecit ho, ked o chvilu sa inde vyroji dalsich 10. Treba riesit podstatu problemu. Ako pomaha Roaccutane sa este blizsie nepodarilo objasnit, ale funguje. Musi ho brat ale zdravy clovek a musi byt pod drobnohladom lekara. Kto ma zle krvne testy uz teraz, brat ho nesmie. Je to urcite zataz na pecen a ine organy, v zdravi to zvladne len ten, kto je inak zdravy.

Carie

Janka: bral vysoke davky a dlhsiu dobu, ako sa odporuca. Ze sa mu akne vratilo je mozne, lebo niektori to musia brat 2x, aby sa toho uplne zbavili. Viem o tom, ze niektorym sa akne po case zas vrati. Ale este som nepocula, zeby sa to vratilo aj tym, ktori to brali aj druhy krat a tak, ako sa to ma. A ze sa mu zhorsili dioptrie ani nemusi s Roaccutane suvisiet. Ako ja to samozrejme nemozem vediet, ale dioptrie sa zhorsuju aj ludom, ktori Roaccutane v zivote nebrali, tiez poznam osobne jedneho takeho, potom bol na laserovej operacii a zase ma oci ok. Ono ked sa cloveku nieco zhorsi v case, ked nieco berie, hned si to da do suvisu s tym, ale nie vzdy to s tym aj suvisi. Ak bral tento clovek 50mg denne, podla spravneho davkovania musel vazit min. 100 kg a vtedy je to uz obezita a aj vysledky krvnych testov mozu byt aj bez nejakych liekov zhorsene, nastupuju vselijake pridruzene choroby. Nechcem tu zas tvrdit, ze Roaccutane nikdy nic zle sposobit nemoze, to, ze mne nesposobil nemusi znamenat, ze ani nikomu inemu. Ale ak mal ten clovek naozaj obezitu, je mozne, ze Roaccutane mu este viac uskodil. Samotna obezita totiz zle vplyva na pecen a ak sa k tomu prida Roaccutane, moze sa zly vysledok znasobit. Ak ten clovek nemal 100kg tak bol zas Roaccutane predavkovany. Tento liek sa moze predpisovat len zdravemu cloveku a obezita je choroba. Musi sa sledovat, lekar pravidelne sleduje jeho krvne hodnoty a ked sa vyskytne nieco neziaduce, tak sa musi liek vysadit. Ale podla mna zdravemu cloveku to neuskodi.