Anjel strážny

sio

Ja mnoho krat hovorim ze sice v zivote nie som stastny ale spokojny som.Stastie je rychlo pominutene a pre kazdeho ma iny vyznam ,ale spokojnost je nieco co dodava usmev na tvary a robi ludi v podstatnej miere aj stastnymi teda ak sa to tak zoberie som spokojny.Anjeli mi mnoho krat pomohli a je jedno co si myslia skeptici je to opakujuca sa melodia ktora ma vrat spet alebo upozorni na nieco na co si mam spomenut.Kazdy sme tu len na urcity cas a urcite tvorime len maly zhluk velkeho cloveka opet tak maleho vo vesmire.Ale dokazeme zase vytvorit velke veci teda svoju velkost mame v sebe.Vo svojom vnutri a ak najdeme svoje dobre stranky a kvality sme opet o kusok spokojnejsi a aj stastnejsi.Je to vsetko v nas a mozno pochopenim seba pochopime aj svet ktory reguluju vyssie mocnosti trebars aj ako su anjeli.

ShaulaThalit

Stastie je stav (filozoficky) najvyssieho dobra. Pokial by sme stastie, resp. pocit stastia brali tabulkovo, tak nie je mozne, aby mal mentalne postihnuty clovek pocit stastia - vlastnym ucinenim. Ale to je samozrejme blbost. Pretoze pocit stastia moze mat ktokolvek. Staci, ak ma krasne vyvazene biochemicke hodnoty.

jajka001_

genesis, urciti ludia s mentalnou poruchou a s velmi nizkym iq su prirodzene stastni cely zivot, proste porucha mozgu. ich stav by vyhovoval tvojmu planu byt stastny za akychkolvek okolnosti. objednaj sa na lobotomiu.

lost

Ak by bol Boh ako ja, tiez by to urobil ako ja. Preco by som mal davad dokaz o tom ze som, resp. ze som Boh (alebo nieco v tom zmysle).

Priklad:
preco by som mal davat niekomu ihned garancie ze vsetko bude OK ?
presne to pozaduju zlatokopky..

neviem ci je toto porovnatelne, kedze su to dve relativne znacne odlisne veci, no ale princip je plus minus ten isty..

Genesis

ci boh je alebo je sucastou nas alebo to nazveme system alebo priroda je to uplne jedno ... v ramci ludskosti to treba zmeni alebo aspon dopad toho na nas.

Jednoducho su len dve moznosti bud dokazeme prerobit cely system teda aj boha na to aby boli trochu ludskejsi alebo jednoducho obmedzime ich dopad na nas.

kedze najdolezitejsie v zivote je byt stastny a stastie je rad biochemckych reakcii a tie sa daju geneticky preprogramovat je realne aby clovek bol stastny aj keby bol napr hladomor, umieral na vnutorne krvacania, keby mu umrela cela rodina proste za tych najkrutejsich podmienok ktore vie tento system boh priroda alebo akokolvek to nazvete vymysliet.

mozno ze nedokazeme zmenit neludsky system prirodu boha ale jedneho dna budeme schopni zmenit seba tak ze uz na tychto nebudeme zavisli.

ak je proste clovek stastny a neciti bolest tak uz mu jednoducho nic neublizi ani ten idiot boh :)

Genesis

jajka

pises somariny ... pocit stastia nic nie je lahsie ?

citujem ta:

pocit stastia, nic nie je lahsie. existuju drogy, antidepresiva aj prijatelne psychicke poruchy, pri ktorych mas euforicke stavy

koniec citatu.

keby to bolo take lahke netrpi tolko ludi depresiou a nepacha tolko ludi sebevrazdy.

dosiahnut stastie v zivote je v tomto case a priestore je pre vela jedincov velmi tazka a pre niektorych nemozna zalezitost. Problem je ze stastie zavisi od vela faktorov a clovek takmer nema na ne vplyv.

urob aby clovek chory na rakovinu s obrovksymi bolestami bol stastny alebo clovek s tazkou endogennou depresiou alebo clovek ktoremu sa rad za radom stavaju len negativa v zivote - ak to dokazes mozes si ist rovno po nobelovku.