Aj vy máte niekedy chuť prefackať ldí, ktorí tu píšu o svojich problémoch?

Príspevok v téme: Aj vy máte niekedy chuť prefackať ldí, ktorí tu píšu o svojich problémoch?
martina1234

Ja by som to najradšej spravila, ale nepomohlo by to. 90% z tém, ktoré tu ludia riešia sú malicherné, plytké problémy s egom, ktoré by si ludia vedeli aj sami vyriešiť, ale tým, že táto"veda" s menom "psychológia" má jednu zákernú stránku a to je tá, že umocňuje ludí v tom, aby robili z maličkostí komplikáciu, na ktorú treba odborného psychológa, alebo aspoň nejaké prášky, aby mali ludia kde utrácať peniaze a aby niekto vychcaný mal na čom zarábať. Vlastne by sme si tieto ego problémy v klude vedeli samy vyriešiť, nebyť nikoho, kto o tom rozpráva a píše, označuje to za chorobu a tvári sa že pri troške peňazí nám možno pomôže a my akože on je vzdelaní, ho rešpektujeme a tým pádom mu aj veríme to, že proste on je naša jediná záchrana a tak sa ani len nesnažíme si vyhodiť špinu z hlavy. Sú veci, ktoré vieme len ťažko zmeniť, alebo vôbec - sú to veci, ako mienka spoločnosti, alebo to, že mám jednu ruku dlhšiu, ale veci, ktoré mám vo svojej hlave sú predsa len v mojej hlave a tá hlava je len moja a ten, kto kontroluje to, čo je v nej som len ja a nikto iný.Lenže my sa musíme neustále sebalutovať a vyciciavať druhých s našimi pseudoproblémami, ktoré si sami vyrábame. Úprimne, chcela som študovať psychológiu, ale po čase človek zistí, že celá tá psychológia je len niečo ako novodobé náboženstvo. Proste len zase potrebujeme niečo, čomu sme so svojou kapacitou schopní uveriť a zase len vzniknú "svätci", ktorí nás manipulujú bez toho, aby si to uvedomovali, lebo sami veria, že vlastne len robia niečo prospešné pre túto spoločnosť ale v konečnom dôsledku je to aj tak celé len byznis aby sa peniaze krútili sem a tam a doplatia na to zase len obyčajní ľudia.

lost

nj, ta anonymita je v tom dobra, ze je aspon ta uprimnost, alebo ochota zalozit temu s problemom a riesit problem vyssia...

ale vobec nie som za pridanie foto, to by som tu uz nebol :D

to len take kosntatovanie co som si vsimol :D

(ale nie v temach s problemami, ale v teme kde sa hadaju o nazoroch...)

hmmmmmmmmm

ALE VED O TOM TO TU JE!ANONYMITA, BTW,KOLKO LUDI MA STIAHNUTE FOTKY?
INAK BY SI TU LUDIA NEVYLIEVALI SRDCIA.JA BY SOM MOZNO NEPISALA O VITOKOCH,KEBYZE TU MAM FOTKU ASI...

lost

hmmmmmmmmmmm

neee, nedotknutelny som ja :D nic sa nestalo :)

len ten cas, bol taky, ze tesne po mojom prispevku :D

ale tak sranda je :P :))))

lost

virtualita (ci uz s foto, ale hlavne BEZ) ubera na "citovom uvedomeni" ci ako by som to napisal vcelku poddstatne

preco si to myslim?

kolko slovakov nadava na politikov cez TV noviny ?

milion...

kolko ludi ide do ulic, ak im zoberu z platu?

0

(slovom: NULA)

a tak isto na nete.. ani nejde o to ze mat "silne reci" na internete, ale skor o to, ze nie kazdy je schopny si uvedomit, ze to co napisem ma aj nejaku vahu na dej udalosti a nielen u adresata..

priklad:

zoberiem von psa na uzavretu cestu, ktora je vedla pola, kde je cca 30 holubov, pes si ich vsimne a ani sa za ne nemusi rozbehnut ale JEDEN holub si povie "ideme" a odletia..

vcelku zaujimavy pohlad to bol (skutocna udalost :D ) ked sa odobrali prec, len preto ze moj pes ktoreho som zobral vencit na opustenu cestu sa na nich pozeral (nerozbehol sa za nimi)

ale k teme:

nechcem davat priklad (lebo ziadny aj tak nemam), no ked niekto napise "mam problem" a niekto napise "ved to neni nic! ludia hladuju, maju to a to a ty len toto!" tak je to znacne primitivne.. nulova hodnota, irelevantne.. ked uz niekto napise ze ma problem, zrejme uz fazou "faciek" daaaavno presiel..

bol by som extremne zvedavy, ci by taketo facky dali aj svojej mame a nielen niekomu "bez tvare" na Internete ;)

zivot je extremne komplikovany a osud jednotlivca (dej udalosti) este viac a nepochopitelne zlozia vec.. cize odsudit to fackou len preto, lebo v mojich ociach je to blbost, je hold, BLBOST :D

lost

hmmmmmmmmmmm

to myslis mna?

ved pis konkretnejsie, bavit sa v metaforach nema vyznam, ci ?

biela mačka

o to mi ani tak neslo, ako o to, ze si vsimam, ze ludia na nete (ale nie len tu, tu je to este tiche) maju uplne inu tvar, ako keby si mysleli ze na druhej strane je niekto absolutne iny.. podclovek alebo co

schvalne..

ak sa niekto pozrie na nahodne foto cloveka:

3.bp.blogspot.com

stale by bol ochotny pisat voci nemu tak, ako keby vidi len nejaky irelevantny nick? :)

lost

tak ono ak by sme tu mali povinne fotky ako sme mavali na staryh obcianskych preukazoch, podla mna by sa ludia inak spravali, ak by videli ze na druhej strane nie je "niekto" ale "niekto" :)