Aj vy máte niekedy chuť prefackať ldí, ktorí tu píšu o svojich problémoch?

Príspevok v téme: Aj vy máte niekedy chuť prefackať ldí, ktorí tu píšu o svojich problémoch?
martina1234

Ja by som to najradšej spravila, ale nepomohlo by to. 90% z tém, ktoré tu ludia riešia sú malicherné, plytké problémy s egom, ktoré by si ludia vedeli aj sami vyriešiť, ale tým, že táto"veda" s menom "psychológia" má jednu zákernú stránku a to je tá, že umocňuje ludí v tom, aby robili z maličkostí komplikáciu, na ktorú treba odborného psychológa, alebo aspoň nejaké prášky, aby mali ludia kde utrácať peniaze a aby niekto vychcaný mal na čom zarábať. Vlastne by sme si tieto ego problémy v klude vedeli samy vyriešiť, nebyť nikoho, kto o tom rozpráva a píše, označuje to za chorobu a tvári sa že pri troške peňazí nám možno pomôže a my akože on je vzdelaní, ho rešpektujeme a tým pádom mu aj veríme to, že proste on je naša jediná záchrana a tak sa ani len nesnažíme si vyhodiť špinu z hlavy. Sú veci, ktoré vieme len ťažko zmeniť, alebo vôbec - sú to veci, ako mienka spoločnosti, alebo to, že mám jednu ruku dlhšiu, ale veci, ktoré mám vo svojej hlave sú predsa len v mojej hlave a tá hlava je len moja a ten, kto kontroluje to, čo je v nej som len ja a nikto iný.Lenže my sa musíme neustále sebalutovať a vyciciavať druhých s našimi pseudoproblémami, ktoré si sami vyrábame. Úprimne, chcela som študovať psychológiu, ale po čase človek zistí, že celá tá psychológia je len niečo ako novodobé náboženstvo. Proste len zase potrebujeme niečo, čomu sme so svojou kapacitou schopní uveriť a zase len vzniknú "svätci", ktorí nás manipulujú bez toho, aby si to uvedomovali, lebo sami veria, že vlastne len robia niečo prospešné pre túto spoločnosť ale v konečnom dôsledku je to aj tak celé len byznis aby sa peniaze krútili sem a tam a doplatia na to zase len obyčajní ľudia.

martina1234

kafik -> Čiastočne súhlasím, že už v dnešnej dobe sa len málo ludí dokáže vymaniť z pod vplyvu svojho podvedomia, lepšie povedané, dokáže sám svojou vôlou ho ovládať.
Nemyslím si že pán Freud to myslel so svojimi myšlienkami o vedomí/podvedomí atd. zle, naopak, bol to velmi talentovaný človek, ale jeho teórie začali byť zneužívané od momentu, keď sa ich uchopili ďaleko menej talentovaní, ziskuchtiví ludia a dokonca ani oni si vtedy neuvedomili aké následky to bude mať. Tým nemyslím len psychológov, ktorých môžme považovať za novodobých "svätcov" a pápežov, ale aj celú škálu odvetví, kde sa psychologycké poznatky o manipulácí masy a ovládaní ľudských myslí využívajú v prospech nepopieratelne skazených zámerov buď získať si ľudí na svoju stranu, podmaniť si ich, získať nad nimi moc, vytiahnuť z nich peniaze, spraviť z nich otrokov a iných - od reklám, cez politiku, náboženstvo, noviny, škola, proste toto zlo je všade a núti nás mentálne zlenivieť a potom máme pocit že to, čo je v našej vlastnej hlave ani len nedokážeme ovládať, veď to je choré:)

uhlie

Ja sem viec-menej chodim preto, lebo som zvedavy, aka hlupost sa da zalozit, ako tema.

Minule sem pisala nejaka 'pisatelka', ze zjedla lyzicku dzemu a porusila dietu a pytala si radu ako dalej.

Temy, ked sem niekto napise vysku a vahu a pyta sa ci je pekny si viac menej uz ani nevsimam.

Zaujimave su aj osobne problemy, ked sem niekto popise, alebo ohovori niekoho ineho a my sa mame k tomu vyjadrovat.

Za dnesneho vitaza by som oznacil temu 'Zdrave mihalnice'. Neviem si totiz predstavit , ako vyzeraju chore mihalnice.

Martina1234,

ani sa ti nedivim, ze si takuto temu zalozila, lebo toto forum je naozaj unikatne a tazko by sa nasla v zahranici nejaka obdoba. Mozno len na intranete nejakeho ustavu slaboduchych.

tpch

ustrachany, ty ju chces prefackat? A nie si to ty, co chce byt knazom? To by si mal astavit druhe lice, nie? Mimochodom, tato tema je presne o tvojich ch.jovskych pseudoproblemoch...

martina1234

*biznis* -> strácam svoju slovenčinu asi preto, že už niekolko rokov nežijem na slovensku, ale v anglicky hovoriacej krajine a absolútne nekomunikujem v slovenčine okrem dní keď telefonujem s rodinou:) Čo ma pochopitelne neospravedlňuje, ale úplne ťa chápem, že ti to vadí:D

No a tá úloha, čo som dostala od doubledog je síce prefíkaná, ale úplne zbytočná. Ja totiž tých ludí chápem až príliž dobre a verte tomu, alebo nie, keď sa raz z tých sračiek dostanú von, až sa z nich nekedy dostanú a potom si spomenú na to aký mali postoj a ako ťažko to brali, povedia sami sebe, že prečo ma vtedy niekto poriadne "nevyfackal".

lowerka

mmm55 vidis, dvakrat som to napisala normalne a aj tak to tam trepla z ypsilonom :D mam sa na co tesit, ak sa vydaria buduci rok statnice, idem ucit slovencinu :D tak obdivujem za namahu take cosi este opravovat ;)

a doubledog, dobra uloha :P

kafe

"veci, ktoré mám vo svojej hlave sú predsa len v mojej hlave a tá hlava je len moja a ten, kto kontroluje to, čo je v nej som len ja a nikto iný" Ach dievča zlaté, keby to TAKTO skutočne fungovalo, tak by to bolo také ľahké ako spomínaš. Ale ono je to celé trochu inak, len vlastná hlava a vôľa nestačí. V prípade, že sa mýlim JA, som zvedavá ako ľavou zadnou zvládneš doubledogovu úlohu. Veľa zdaru :)

doubledog

prosim ta, predved nam, ako na to, ako clovek moze taketo veci zmenit sam od seba.

takze dostavas cvicnu ulohu:

sama od seba, bez cudzej pomoci, zmen tento svoj postoj na iny.
a to tak, aby si uz nikdy nemala chut ludi prefackat a aby si ich chapala.

budem velkorysy, mas na to tyzden.